Stradom House Autograph Collection to idealne miejsce w Krakowie na niezapomniane konferencje i eventy. Komfortowe pokoje 5-gwiazdkowego luksusowego hotelu, lokalizacja w samym centrum miasta z podziemnym parkingiem, zabytkowe wnętrza zaprojektowane przez światowej sławy architektów oraz dizajnerskie przestrzenie konferencyjne – pobyt w Stradom House Autograph Collection zostaje na długo w pamięci i wspiera budowanie wizerunku firmy.

Nie można sobie wyobrazić lepszego miejsca, aby olśnić gości. Historia budynku Stradom House Autograph Collection, leżącego zaledwie 200 metrów od zamku na Wawelu, sięga 1373 roku i panowania słynnego króla Kazimierza Wielkiego. 

Stradom House Autograph Collection Krakow sala konferencyjna

W przeszłości w okazałym gmachu przy ulicy Stradomskiej 12-14 w Krakowie mieściły się klasztor, szpital oraz koszary wojskowe – stąd na froncie widnieje napis „Si vis pacem, para bellum” („Chcesz pokoju, szykuj się do wojny”). Dzisiaj znajduje się tu 5-gwiazdkowy Stradom House Autograph Collection – najbardziej luksusowy hotel w Krakowie.

Stradom House Autograph Collection Krakow

Poznaj ekskluzywne oblicze Krakowa w klubie Hedwig’s

Renowacja tego przepięknego miejsca, połączonego z barokową kaplicą, trwała 7 lat. Dzięki staraniom inwestora – Angel Poland Group – udało się wydobyć piękno architektury, łącząc tradycję z nowoczesnymi trendami. Perłą obiektu jest klub Hedwig’s, zlokalizowany w dawnej kaplicy – jedyne takie miejsce w Polsce. Pełni rolę baru oraz sceny dla wydarzeń muzycznych i występów DJ-ów, przyciągając nie tylko turystów, ale przede wszystkim mieszkańców Krakowa. Ich podniebienia podbiją: autorska karta koktajli House of Arts, szeroka selekcja win i trunków oraz wyrafinowane menu przekąsek. 

Stradom House Autograph Collection Krakow klub Hedwigs

Hedwig’s ze stropem znajdującym się 9 metrów ponad podłogą pełni też rolę unikalnej przestrzeni eventowej, choć odbywają się tu również: śluby, chrzciny i ceremonie urodzinowe. Można stąd przenieść się do dwóch przestrzeni zewnętrznych, wypełnionych roślinami – hotelowego patio oraz malowniczego Secret Garden. Sąsiadująca z Hedwig’s winiarnia – The Cellar – daje szansę na organizację kameralnych wydarzeń lub urządzenie tu strefy VIP.

Stradom House Autograph Collection – profesjonalne sale na udane konferencje w Krakowie

Do organizacji eventów zachęcają nowoczesne, a zarazem unikalne pod względem designu sale konferencyjne. Największa z nich – The Salon – ma powierzchnię 150 m kw. Przestrzeń ta może zostać przedzielona ścianą mobilną na dwie części. W układzie teatralnym pomieści 120 osób. Istnieje również możliwość ustawienia stolików koktajlowych i zorganizowania tu wydarzenia z udziałem większej liczby gości. The Salon posiada nowoczesny sprzęt audio-wideo z 2 rzutnikami, 2 ekranami i systemem nagłośnieniowym. 

Stradom House Autograph Collection Krakow bankiet sala the salon

Druga z przestrzeni, Playroom, również daje możliwość podziału na dwa mniejsze pokoje. Playroom łącznie oferuje 96 m kw., na których w układzie teatralnym może zasiąść do 70 osób. Sala została wyposażona w 2 rzutniki, 2 ekrany i system nagłośnieniowy, a także coś niespotykanego – mobilny bar, który pozwala szybko zmienić to miejsce w przestrzeń imprezową.

Jeśli ktoś poszukuje bardziej kameralnych wnętrz, Stradom House Autograph Collection również potrafi zachwycić. Miejscem wprost idealnym dla organizacji elitarnych wydarzeń jest Chapel Loft – najbardziej luksusowy apartament hotelowy w Krakowie, znajdujący się dokładnie ponad dawną kaplicą. Jego wielkie, panoramiczne okna oferują oszałamiający widok na Stare Miasto i Zamek Królewski na Wawelu. 

Stradom House Autograph Collection Chapeloft

Liczący 155 m kw. powierzchni apartament posiada salon, który mieści stół konferencyjny z krzesłami, wygodną kanapę, TV wraz z PlayStation, kolekcję winyli, fortepian oraz w pełni wyposażoną kuchnię. Wieczór z muzyką czy live cookingiem w takim miejscu z pewnością oczaruje gości.

Trzy kolejne przestrzenie zachęcają do organizacji kameralnych wydarzeń: Key Room (47 m kw.), w którym znajdziemy stary, gotycki mur z XIV wieku, a w którym zasiądzie do 20 osób, The Arch, który sprawdzi się na spotkania dla maksymalnie 8 osób (27 m kw.), a także Story Room (24 m kw.), czyli urokliwa biblioteczka z książkami i adapterem, wychodząca na ogród, idealna na zebrania w gronie do 6 osób.

Wszystkie sale konferencyjne są klimatyzowane i wyposażone w projektor, ekran lub telewizor, bezprzewodowy dostęp do Internetu, flipchart, wodę, długopisy i papier dla uczestników. Przerwy kawowe można organizować wewnątrz lub w pobliżu sali konferencyjnej. Dostępna jest również szatnia.

Dbałość o każdy aspekt pobytu biznesowego

Laureat prestiżowego plebiscytu T&C Hotel Awards 2024 - Stradom House - udostępnia 125 designerskich pokoi, w których zarówno praca, jak i odpoczynek będą czystą przyjemnością.

Stradom House Autograph Collection Krakow apartament

O podniebienie smakoszy w Stradom House Autograph Collection zadbają dwie restauracje. Gaia oferuje kuchnię krajów znad Morza Śródziemnego, którą można delektować się w stylowym, wypełnionym roślinami wnętrzu lub hotelowym patio. 

Stradomska 12 natomiast to unikalny koncept, dający szansę poznania kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu. Jest to królestwo szefa kuchni Roberta Panka, który pochwalić się może ponad 20-letnim stażem w gastronomii Londynu. Degustacja dań odbywa się w stylowym wnętrzu, które zdobią dzieła sztuki – obrazy Doroty Buczkowskiej oraz instalacja Itamara Gilboa z serii Food Chain Project. Należą one do kolekcji sztuki współczesnej, która znajduje się w przestrzeniach Stradom House Autograph Collection. Nie brakuje w niej prac wielu uznanych artystów, jak Wilhelm Sasnal, Bronisław Chromy, Katherine Bradford, Gideon Rubin, Radek Szlaga czy Jonas Wood.

Niestandardowe oczekiwania? Stradom House jest na to przygotowany! Zapraszamy do zamówienia prywatnego baru, stanowiska DJ-a, stołu szefa kuchni, degustacji win lub zajęć relaksacyjnych z ekspertami działającego tu SÓL Wellness – hotelowego spa z 20-metrowym basenem, saunami, nowoczesną siłownią oraz naturalnymi zabiegami stworzonymi z Alexandrą Soveral z Londynu.

Wszechstronność to drugie imię Stradom House Autograph Collection. Jeśli nie mieliście okazji sprawdzić oferty hotelu osobiście, czas to zmienić! Skontaktujcie się z Działem Sprzedaży i zarezerwujcie idealną przestrzeń na Waszą konferencję.