Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Azoty Arena

Władysława Szafera 3/5/7, 71-245 Szczecin
azotyarena.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Azoty Arena

Szczecin Arena jest już czynna

Data aktualności: 11-08-2014

 • Szczecin Arena jest już czynna - Azoty Arena

  W nowej hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie odbyły się już pierwsze imprezy. Na 16 sierpnia 2014 r. zaplanowano dzień otwarty obiektu, a już wkrótce organizowane w nim będą kolejne wydarzenia.

   
  8 sierpnia 2014 r. w hali odbył się pierwszy mecz, organizowany w ramach turnieju piłki ręcznej Baltica Summer Cup. 16 sierpnia 2014 r. wszyscy zainteresowani będą mogli zwiedzić obiekt podczas dnia otwartego. Pierwsze koncerty w hali odbędą się już 22 sierpnia 2014 r. w ramach gali Eska Music Awards. 
   
  Budowa hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie rozpoczęła się w styczniu 2011 roku. Hala główna mieści na trybunach 5,1 tys, widzów, a w połączeniu z płytą nawet 7,3 tys. osób. W hali znajduje się również sektor ze składanymi trybunami, w miejscu którego można zamontować scenę do koncertów i widowisk. W skład kompleksu wchodzą rownież: budynek biurowo-usługowy, budynek z salą rozgrzewkową, salami konferencyjnymi i zapleczem gastronomicznym, skatepark (zimą w jego miejscu działać będzie lodowisko), boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, miniamfiteatr, fontanna oraz parking na 600 samochodów osobowych i 8 autokarów.
   
  Całkowity koszt budowy Szczecin Areny to 190 mln złotych, z czego 15 mln złotych stanowi dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu.