Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Bonum House

Augustówka 19, 02-981 Warszawa
http://bonumhouse.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Bonum House

Muzyka, światło, auto na sali, czyli eventy w Bonum House w Warszawie

Data aktualności: 28-06-2016

 • Muzyka, światło, auto na sali, czyli eventy w Bonum House w Warszawie - Bonum House

  Bonum House to nowa marka na eventowej mapie Warszawy, choć miejsce dobrze znane, zwłaszcza w branży reklamowej i telewizyjnej – niegdyś było tu studio Nowe Hollywood. Czy kręci się tu tylko reklamy i robi sesje fotograficzne? Jak obiekt jest przygotowany do organizacji imprez i co ma do zaoferowania oprócz sali bez kolumn dla 300 osób?

   


  Warszawa, Mokotów, osiedle Augustówka - to okolice najbardziej znane z tego, że mieści się tu główna siedziba TVN-u. Poza tym zupełnie nie budzą skojarzeń biznesowych. W kwestii infrastruktury hotelowej to też pustynia, bo to po prostu... sypialnia Warszawy.
  Taka lokalizacja Bonum House ma jednak swoje plusy jeśli chodzi o organizację eventów - nikomu tu raczej nie dokucza hałas i zamieszanie związane z dużymi imprezami. No właśnie - na jakie eventy się sprawdzi?

   

  Bonum House Eventy w Warszawie Konferencje.pl

   

  Wjazd do Bonum House od ulicy Augustówka


  Otoczenie i wygląd

   


  Bonum House znajduje się przy ul. Augustówka na warszawskiej Sadybie. Okolica sprawia wrażenie, jakby było się już za miastem – niska, willowa zabudowa, gdzieniegdzie magazyny, szklarnie i zielone przestrzenie – chociaż zaledwie kilometr wcześniej mijało się kwaterę główną TVN przy Wiertniczej. Nad terenem górują biało-czerwone kominy elektrociepłowni Siekierki (znajdującej się po drugiej stronie ulicy), a wokół krążą mewy – to naprawdę przedziwny krajobraz.

  Na teren obiektu można wjechać przez jedną z dwóch bram – główną od ulicy Augustówka, i na tyłach, od ulicy Zawodzie. Podjazd do bramy głównej jest dość długi, ok. 30 metrów od ulicy, alejką otoczoną z dwóch stron niskim, przystrzyżonym żywopłotem. Przy skręcie z głównej ulicy widać jeszcze reklamę poprzednich najemców „Nowe Hollywood”, a oznaczenia Bonum House brak. Szkoda.

  Budynek wygląda dość niepozornie, ma elewację w dwóch kolorach – część biurowa, bliżej ulicy jest ciemno-szara, a hala ma białą elewację. Teren jest uporządkowany, czysty. Parking wyłożono kostką brukową. Przy wejściu do budynku, po prawej stronie jest niewielki trawnik, na którym latem można zorganizować plenerową kawiarenkę.

   

  Bonum House Eventy w Warszawie Konferencje.plBonum House Eventy w Warszawie Konferencje.pl
   

  Bonum House - budynek otoczony jest parkingiem, a po drugiej stronie ul. Augustówka widać kominy elektrociepłowni Siekierki. Po prawej stronie od bramy głównej jest niewielki skwerek - w sam raz na letnią kawiarenkę.


   

  Powierzchnie eventowe/sale konferencyjne


   

  Bonum House to 380 mkw. powierzchni na eventy. Składa się na nią główna hala oraz korytarz na jej tyłach. Te pomieszczenia mieszczą się na parterze. Oprócz tego obiekt oferuje przestrzenie na piętrze – antresoli. Mieści się tam VIP room, garderoby, reżyserka i galeria.
  Główne wejście prowadzi do dość ciasnego holu. Po lewej stronie są schody na piętro, po prawej – korytarz prowadzący do toalet i przeszklone, przesuwne drzwi do głównej hali.
  Można do niej również wejść/wjechać przez jedną z dwóch bram – pierwsza, bliżej wejścia głównego ma wymiary 4,5 na 4,6 m. Druga, mniejsza brama (ok. 2,5 na 3 m) znajduje się przy końcu hali i ma niewielką rampę (na wysokość naczepy samochodu dostawczego). Brama ta może służyć np. dla firmy cateringowej - ułatwia rozładunek wprost z pojazdu.

   

  Hala główna - 350 m2 bez kolumn

   

  W hali Bonum House można zorganizować koncert lub inny event stojący dla ok. 350 osób, konferencję dla podobnej liczby uczestników lub bankiet zasiadany dla ok. 280 gości. Obiekt jest przygotowany zarówno do organizacji spotkań typu szkolenia, jak i do koncertów muzyki rozrywkowej, przedstawień teatralnych i nagrań reklamowych oraz sesji zdjęciowych. Na potrzeby tych ostatnich można wysłonić 4 ściany zielonymi kotarami, tworząc greenbox o zakresie 360 stopni.

  Hala główna nie ma żadnych kolumn. Ściany pomalowane są na biało, a sufit oraz poprzeczne belki podtrzymujące strop – na czarno. Gładka podłoga z bezpyłowego betonu jest na niemal całej wielkości pomalowana na zielono, ponieważ hala pełni również funkcję studia greenbox. Na czas trwania eventów podłoga jest zasłaniana czarną wykładziną.

  Pomieszczenie to ma powierzchnię 356 mkw. i wymiary 29 m na 13 m. Jego wysokość w najniższych miejscach to 4,56 m (wzdłuż dłuższych ścian hali), w najwyższych, na środku stropu – 6 metrów, tak więc jest całkiem pokaźna i ułatwiająca montaż scenografii.


  Wzdłuż dłuższego boku hali znajduje się 5 dwuskrzydłowych drzwi o szerokości 2 m każde. Prowadzą one do mniejszej sali, przypominającej korytarz, w której m.in. serwowany jest catering podczas imprez. Nad salą tą ciągnie się antresola z metalową barierką i podłogą z metalowej kratki.


  Podłoga jest wytrzymała i można bez problemu wprowadzić do hali pojazdy czy ciężkie elementy scenografii.

  Strop nie ma jednak dużej wytrzymałości – na całym dachu można podwiesić maksymalnie 3 tony. Taki udźwig wystarcza jedynie do zamontowania świateł i lżejszych elementów scenografii. Zapomnij jednak o podwieszeniu samochodu czy innych kilkutonowych obiektów.
  Wszystkie ściany hali można wyciemnić za pomocą czarnych kotar (szyny rozmieszczone są wzdłuż ścian).

   

  Bonum House Eventy w Warszawie Konferencje.pl

  Hala główna Bonum House to 356 metrów kwadratowych bez słupów   

  Obiekt nie ma stałych, zarezerwowanych terminów, w których nie wynajmuje powierzchni. Rezerwacji należy dokonywać najpóźniej na tydzień przed wydarzeniem.

   

  Bonum House Eventy w Warszawie Konferencje.pl

  Do hali głównej Bonum House z powodzeniem wprowadzisz nawet kilka samochodów.


  Pomieszczenia dodatkowe na zaplecze eventu lub catering


   

  Druga sala - wąska i długa, znajdująca się na tyłach głównej hali ma powierzchnię 67,5 mkw. i wymiary 2,5 na 27 metrów. Ściany w kolorze białym i fioletowym, czarna wykładzina na podłodze, czarne, skóropodobne kanapy – wygląda to nowocześnie i elegancko. Można tu rozstawić stoły z bufetem szwedzkim i bemarami i wysokie stoliki koktajlowe. Pomieszczenie to nie jest zbyt wysokie – ma zaledwie 2,5 metra, ale plusem jest to, że sufit jest ażurowy (metalowa kratka), więc przy dobrym oświetleniu nie sprawia wrażenie przytłaczająco niskiego.

   

  Bonum House Eventy w Warszawie Konferencje.plBonum House Eventy w Warszawie Konferencje.pl

   

  Wąska sala na tyłach hali głównej pomieści 70 osób podczas koktajlu


  Na piętrze mieści się VIP room o powierzchni 35 mkw. (5 na 7 m). Jedna z jego ścian jest przeszklona, z góry widać więc, co się dzieje na hali. Wystrój tego pomieszczenia to połączenie buduaru z nowoczesnością, klubowe, ciemne meble, jasny bar, fioletowo-czarne tapety i multimedialne wyposażenie w nowoczesny sprzęt. W pokoju tym można urządzić strefę dla gości specjalnych podczas imprezy, z odrębnym cateringiem i obsługą barmańską. Z odpowiednim oświetleniem i muzyką może stanowić ciekawą strefę chilloutu.

   

  Bonum House Eventy w Warszawie Konferencje.plBonum House Eventy w Warszawie Konferencje.pl

   
  VIP room w Bonum House - pokój na antresoli dla gości specjalnych z barem i profesjonalnym nagłośnieniem

   

  Miejsce na recepcję  Główny hol jest bardzo niewielki, ma zaledwie ok. 30 mkw., tak więc recepcja w tym miejscu byłaby dość ciasna i przed wejściem może tworzyć się kolejka. Goście mogą też wchodzić przez główną bramę, którą na czas eventu można podnieść do góry i wstawić tu ściankę z płyty z drzwiami – recepcja jest wtedy organizowana bezpośrednio w hali. Przy takim rozwiązaniu weźcie pod uwagę zmniejszenie powierzchni eventowej hali.
  Jeśli organizujecie koncert, uczestników można wprowadzać na teren obiektu przez tylną bramę od ul. Zawodzie, wtedy miejsce do sprawdzania biletów i bramki wygospodarowuje się na części parkingu.

   

  Pomieszczenia techniczne


  Bonum House Eventy w Warszawie Konferencje.plNa antresoli obok VIP roomu mieszczą się 3 klimatyzowane garderoby, o powierzchni ok. 10 mkw. każda – z białymi ścianami i czarną wykładziną. Wyposażone są w lustra z profesjonalnym oświetleniem do charakteryzacji, szafki, fotele i krzesło. Mają też zamontowane nagłośnienie firmy Bose. Każda garderoba ma nowocześnie urządzoną łazienkę z toaletą i prysznicem. Pomieszczenia te są czyste i prezentują się elegancko. Mogą zostać wykorzystane podczas eventu dla gości specjalnych.

  Do zawiadowania eventem i stworzenia „kwatery głównej” przeznaczone jest pomieszczenia na antresoli na przeciwległym krańcu hali – reżyserka o wymiarach 2 na 6 m. Jest wygłuszona i ma okna, z których widać dokładnie halę i VIP room.

   

   


  Kawiarnia


   

  Obiekt nie ma własnego lokalu gastronomicznego. Taką funkcję może pełnić VIP room na antresoli. Korzystanie z VIP roomu jest dodatkowo płatne, jeśli pomieszczenie jest wykorzystane w 100% przez gości VIP. Wówczas obiekt zapewnia obsługę barmańską (wybrane alkohole w barze) i catering. Organizator eventu może też zamówić catering we własnym zakresie i zaserwować go w tym pomieszczeniu.
  Podczas imprez w hali głównej posiłki serwowane są również w wąskiej sali na zapleczu, a latem - stanowiska cateringowe mogą być też ustawiane przed wejściem, pod gołym niebem lub namiotami.

   

  Toalety


  Dwie toalety znajdują się na parterze, w korytarzu przy hali – mają nowoczesny wystrój, są urządzone w kolorach typowych dla klubów – w czerni. Latem tego roku ich liczba ma się zwiększyć o dodatkowe 4. Łazienki z prysznicami są też w garderobach (łącznie 3). Nie są one jednak wykorzystywane podczas eventów, a jedynie przeznaczone dla gości zajmujących garderoby.
  Niestety, taka liczba toalet jest niewystarczająca podczas dużych imprez, np. koncertów. W takich wypadkach obiekt zamawia dodatkowe toitoje. Jeśli ich standard dla Waszych gości jest niewystarczający, musicie przy planowaniu eventu wziąć również pod uwagę koszt zamówienia eleganckich przenośnych toalet.

   

  Prąd


  Łącznie obiekt zapewnia energię o mocy 100 kW. Przyłącza elektryczne mają moc: 2 x 32A, 2 x 63A, 1 x 125A. Bonum House nie dysponuje własnym dodatkowym generatorem prądotwórczym, może go zamówić za dodatkową opłatą.

   


  Klimatyzacja, ogrzewanie, wentylacja

   

  Bonum House ma wentylację grawitacyjną, klimatyzatory w garderobach, VIP roomie, holu i pomieszczeniach produkcyjnych. Ponadto obiekt jest ogrzewany przy użyciu pieca olejowego. Hala nie jest klimatyzowana tylko wentylowana i może być ogrzewana.

   


  Dostępność dla niepełnosprawnych


  Do hali głównej w obiekcie można dostać się na wózku inwalidzkim, natomiast nie ma dostępu do toalety oraz możliwości dostania się na antresolę i VIP-roomu (nie ma windy).

   

   

  Dojazd - zielone przedmieścia 20 minut drogi samochodem od centrum

   

  Dojazd ze Śródmieścia – okolic Dworca Centralnego zajmie około 20-40 minut (w zależności od natężenia ruchu na ul. Sobieskiego), to mniej więcej 9-10 km. Tuż obok obiektu jest przystanek autobusowy, kursują tu (niezbyt często) dwie linie: 108 i 163.
  Przejazd taksówką to koszt od 22 do 31 zł, Uberem od 20 do 37 zł.

   


  Parking – miejsce na 50 samochodów


  Parking wokół budynku nie jest zbyt duży – można tu postawić 50 samochodów, 20 na terenie, ok. 30 za ogrodzeniem, przy ul. Zawodzie. Ulica ta jest niezbyt szeroka i nie ma tu wiele miejsca do pozostawienia aut. Na wprost głównego wjazdu, po drugiej stronie ul. Augustówka jest niestrzeżony parking na ok. 50 miejsc.

   


  Udogodnienia/usługi/atrakcje  Studio dysponuje profesjonalnym sprzętem nagłośnieniowym, oświetleniowym i projekcyjnym - nagłośnieniem firmy Meyer Sound, JBL, BOSE, oświetleniem efektowych (ruchome głowice) oraz projektorem o natężeniu światła 12000 ANSI Lumenów firmy NEC. Obiekt zapewnia dostęp do Internetu - łącze streamingowe 1Gb/s, umożliwiające bezpośrednią audycję na żywo w technologii HD.
  Bonum House oferuje pełną obsługę cateringową eventów (współpracyje ze sprawdzonymi firmami zewnętrznymi), ale organizator może również zapewnić catering we własnym zakresie.

   


  Baza noclegowa


  Bonum House nie dysponuje miejscami noclegowymi. W odległości 4-5 km nie ma też żadnego hotelu – najbliższe 3- i 4-gwiazdkowce znajdują się w Śródmieściu i na Wilanowie.

   

   

  Podsumowując:


  Duża sala bez kolumn, o sporej wysokości, bez kłopotliwych żyrandoli – takich miejsc na eventy w Warszawie nigdy dość. Zawsze jednak przydaje się, jeśli mają porządny udźwig stropu i obszerny parking. Chociaż pierwsze trzy warunki Bonum House spełnia, to kolejnych dwóch – już niestety nie. Możesz tu zorganizować imprezę na ok. 300 osób – wieczorną galę, konferencję prasową, szkolenie, launch produktu czy głośny koncert rockowy.
  Docenisz na pewno techniczne wyposażenie – nagłośnienie i oświetlenie, o których wysoką jakość zadbała obsługa obiektu. Uprzedzamy też, że toalet jest niewiele, tak więc weź to pod uwagę podczas przygotowań do eventu.  

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: