8 intensywnych lat na rynku spotkań, 1,35 mln uczestników i ponad 1100 zrealizowanych eventów różnego typu. Takimi liczbami pochwalić się może Centrum Kongresowe ICE Kraków. Teraz z nowym operatorem – Kraków5020, nowymi projektami oraz profesjonalnym studiem hybrydowym.

Kraków5020 – współrzędne miasta i biznesu

Niewiele krajowych centrów kongresowych pochwalić się może tak dobrą lokalizacją. ICE Kraków usytuowane jest w samym sercu miasta – przy ulicy Marii Konopnickiej, naprzeciwko Wzgórza Wawelskiego. Uczestnicząc w spotkaniach organizowanych w salach konferencyjnych ICE Kraków z pewnością więc nie zapomnisz, w jakim mieście się znajdujesz.

Nazwę nowego operatora Centrum Kongresowego – Kraków5020 – nietrudno jest rozszyfrować. Pod tymi współrzędnymi znajdziemy na mapie stolicę Małopolski. Kraków5020 jest miejską spółką powołaną przez Prezydenta Miasta Krakowa. Jej misją jest budowanie i zarządzanie wizerunkiem miasta oraz jego promocja we współpracy z licznymi partnerami.

50°20’ to też współrzędne biznesu i nowej gościnności, miejsca, gdzie spotykają się idee i wartości. Właśnie w Centrum Kongresowym ICE Kraków goście eventów poczują, czym jest synergia miasta i biznesu, które przekładają się na pozytywny wizerunek Krakowa, nowe kontakty i organizację ważnych wydarzeń, jak  61. Międzynarodowy Kongres ICCA (International Congress and Convention Association).

Centrum Kongresowe ICE Kraków

Unikalne miejsce na wydarzenie na dużą i mniejszą skalę

Wybór ICE Kraków na miejsce Międzynarodowego Kongresu ICCA nie był przypadkowy. Nie każdy krakowski, a nawet krajowy obiekt konferencyjny sprawdziłby się przy realizacji tak dużego przedsięwzięcia. ICE Kraków jest doskonale przygotowany zarówno do organizacji sympozjum dla prawie 2000 osób, jak i realizacji cyklu szkoleń w kilkunastu mniejszych salach.

Do dyspozycji meeting plannerów oddany jest szereg przestrzeni. Wizytówką Centrum Kongresowego ICE Kraków jest imponująca Sala Audytoryjna im. K. Pendereckiego – jedyna w Polsce sala w układzie częściowej winnicy z widownią ustawioną z trzech stron sceny. W układzie teatralnym pomieści ona 1915 osób. Przestrzeń wyposażona została w scenę o maksymalnej powierzchni 340 m kw., z 7 ruchomymi zapadniami scenicznymi, najwyższej jakości nagłośnienie i oświetlenie, sprzęt audiowizualny oraz kabiny tłumaczeń.

Centrum Kongresowe ICE Kraków Sala Audytoryjna

Centrum Kongresowe ICE Kraków Sala Audytoryjna

Nie mniej atrakcyjną propozycją jest Sala Teatralna ze sceną typu pudełkowego. Jest ona często wybierana na bankiety, wystawy, gale czy wydarzenia artystyczne. Sala posiada niezbędną dla eventów tego typu doskonałą akustykę o zmiennych parametrach. Możliwe jest zamontowanie w niej dodatkowych elementów nagłośnienia, scenografii oraz oświetlenia. Wszystko po to, aby wydarzenie organizowane w Sali Teatralnej zostało perfekcyjnie zrealizowane. Dodajmy jeszcze, że przestrzeń pomieści do 600 gości.

Centrum Kongresowe ICE Kraków Sala Teatralna

Centrum Kongresowe ICE Kraków - Sala Teatralna

Meeting plannerzy na konferencję w ICE Kraków wynająć mogą również Salę Kameralną. Niech nazwa Was nie zmyli – jest to łącznie 500 m kw. przestrzeni eventowej, która w ustawieniu kinowym pomieści nawet 400 uczestników kongresu. Ściana akustyczna pozwala na podział Sali Kameralnej na dwa mniejsze pomieszczenia. Mobilne i składane trybuny umożliwiają wybór różnych typów aranżacji, zaś dwie niezależne kabiny reżyserskie do tłumaczeń symultanicznych zapewniają równoczesną obsługę wydarzenia w obu salach.

Duży wybór przestrzeni pod względem ich powierzchni i dostosowania do charakteru spotkania pozostawia zespół sal konferencyjnych S4. Dostępnych 500 m kw. podzielić można na 11 niezależnych sal dla grup liczących do 350 uczestników.

Ofertę uzupełnia rozciągające się na 3 kondygnacje foyer (2650 m kw.), które posłuży jako przestrzeń wystawiennicza, w której rozstawić można stoiska sponsorskie lub wyeksponować materiały promocyjne.

Centrum Kongresowe ICE Kraków foyer

Czas na nowe technologie – studio hybrydowe ICE Kraków

Dla organizatorów jakość wydarzenia jest zawsze najważniejsza. Nauczeni doświadczeniem, które zdobyli podczas kolejnych fal pandemii i wprowadzanych obostrzeń, coraz częściej decydują się na organizację spotkań hybrydowych. Studio hybrydowe daje też dodatkowe zabezpieczenie – zapewnia plan B w sytuacji anulowania wydarzenia.

Świadomość atrakcyjności tego rozwiązania zainspirowała do zmian zespół Centrum Kongresowego ICE Kraków. Już w pierwszych tygodniach pandemii COVID-19 we współpracy z partnerami w centrum kongresowym zorganizowane zostało tymczasowe, profesjonalne studio hybrydowe, które pozwoliło organizować wydarzenia w nowej formule. Dzięki niemu realizowane były eventy, które bez odpowiednich warunków technicznych i zaplecza nie mogłyby się odbyć. Formuła hybrydowa zyskała aprobatę organizatorów, którzy zaczęli włączać ją do stałej oferty. Dobrym case study jest organizowany w ICE Kraków Open Eyes Economy Summit, który od dwóch lat, poza stacjonarnym wydarzeniem z udziałem gości, pozwala dołączyć do debat także online.

Centrum Kongresowe ICE Kraków studio hybrydowe

Teraz dzięki pozyskanemu doświadczeniu w Centrum Kongresowym ICE Kraków powstało profesjonalne, w pełni wyposażone w nowoczesną technologię studio hybrydowe. Jego atutem jest nie tylko zaplecze techniczne. Obiekt zapewnia również obsługę w postaci operatorów, montażystów, realizatorów i dźwiękowców, którzy są w stanie realizować transmisję na najwyższym poziomie.

Proponując organizatorom formę hybrydową wydarzenia, ICE Kraków idzie o krok dalej. Poza studiem z zapleczem w postaci zespołu profesjonalistów, oferuje również możliwość prezentacji wydarzeń na platformie multimedialnej PLAY KRAKÓW.

Nie tylko przestrzeń na eventy

Decydując się na współpracę z ICE Kraków, organizator spotkań zyska nowe możliwości. Jego operator Kraków5020 ma wśród swoich marek Kraków Network. Dzięki tej inicjatywie jest w stanie na życzenie przygotować taki pakiet usług, który pozwoli Klientom zminimalizować koszty organizacji wydarzeń, zapraszając do współpracy np. konkurujące ze sobą agencje eventowe czy hotele.

Klient otrzymuje zatem nie tylko sieć kontaktów, ale również cenne know how, które wiąże się z wieloletnim doświadczeniem podczas pracy w branży.

Centrum Kongresowe ICE Kraków - Kraków network

Profesjonalnie wyposażona przestrzeń konferencyjna, która pozwoli na realizację eventów na naprawdę dużą skalę. Doskonała lokalizacja. Operator, który stawia na rozwój miasta i stwarza dogodne warunki dla ludzi biznesu. Stawiając na ICE Kraków, wybierasz dobrą ofertę popartą bogatym doświadczeniem w realizacji międzynarodowych kongresów, koncertów i konferencji.