Na wiosnę tego roku otworzył swoje podwoje dla branży spotkań. Malownicze usytuowanie łączy się w nim z oryginalnym projektem architektonicznym, dużą bazą noclegową i profesjonalnym centrum biznesowym. Najnowszy obiekt grupy Górskie Resorty, pięciogwiazdkowy hotel Crystal Mountain, oczaruje malowniczymi widokami i potencjałem konferencyjnym. Mieliśmy okazję go lepiej poznać podczas wizyty w ramach „Byliśmy, widzieliśmy”. 

Biznes rozkwita w… górach 

Na pytanie „góry czy morze?” po pobycie w hotelu Crystal Mountain w Wiśle natychmiast opowiecie się za ponownym wyjazdem w Beskid Śląski. Położenie na zboczu Góry Bukowej gwarantuje niezapomniane widoki o każdej porze roku. Aby dotrzeć do tego malowniczego miejsca, potrzebujemy ok. 1,5 godz. z Katowic, a 2,5 godz. zajmie trasa z Krakowa oraz 4,5 h z Warszawy. Na miejscu czeka przestronny garaż podziemny na 369 samochodów. 

Hotel Crystal Mountain Wisla konferencje eventy

Kryształowy projekt z nowoczesnymi wnętrzami

Takiego hotelu w górskim otoczeniu jeszcze nie było. Odpowiedzialna za projekt Crystal Mountain wrocławska pracownia Q2Studio stworzyła obiekt inspirowany górskim kryształem. Zamiast minimalistycznej, prostej bryły lub budynku nawiązującego do lokalnej architektury, postawiono na niebanalną formę, która uwypukliła atuty położenia. Trzy dziewięciopiętrowe rozgałęziające się części hotelu swoją regularną strukturą przypominają kryształ. Układ pokoi został natomiast pomyślany tak, aby wszyscy goście mogli skorzystać z pięknych widoków roztaczających się z okien. Co nas także zaskoczyło? Wejście główne do obiektu ulokowane na 7. piętrze hotelu. Tam też na gości czeka recepcja. 

Hotel Crystal Mountain Wisla konferencje

Sale konferencyjne w górach? Spotkajmy się 500 m nad ziemią!

To, co organizatorzy spotkań lubią najbardziej, czyli zaplecze konferencyjno-eventowe, usytuowane jest na 8. piętrze. Crystal Mountain łącznie oferuje 750 m kw. przestrzeni, na którą składają się 4 przestronne i niezależne sale. Po połączeniu ich wszystkich oraz uwzględnieniu panoramicznych restauracji w hotelu przygotować można uroczysty bankiet dla nawet 1000 gości. Już wkrótce pontecjał konferencyjny Crystal Mountain powiększy się o kolejne 150 m kw. 

Hotel Crystal Mountain Wisla sala konferencyjna

Warto dodać, że sale są wysokie: ściany sięgają 4,4 m. Ofertę uzupełnia duże foyer (534 m kw.) oraz przestronny taras (200 m kw.). Centrum biznesowe wyposażone zostało w najnowocześniejszy sprzęt konferencyjny i audiowizualny, meble oraz scenę, a nad przebiegiem każdego wydarzenia czuwa wykwalifikowany i doświadczony opiekun. 

Hotel Crystal Mountain Wisla sala konferencyjna

Poszukujesz oryginalnej przestrzeni na prezentację samochodu? Do sal konferencyjnych Crystal Mountain wjedzie także auto. Na tle gór zaplanować tu można launch produktu czy sesję fotograficzną. 

Jeśli po konferencji potrzebna jest kameralna sala na zebranie lub rozmowę z klientami, hotel jest przygotowany na takie sytuacje. Na gości czeka sala VIP dla 12 osób.  

Hotel Crystal Mountain Wisla vip room

Na tej samej kondygnacji znajduje się restauracja Panorama, w której można po zakończonym kongresie lub warsztatach przygotować poczęstunek dla gości bądź pokonferencyjny lunch. 

Crystal Mountain - regeneracja sił z widokiem na Beskid Śląski

Gdzie zakwaterować gości eventu w Wiśle? Dzięki dużej bazie noclegowej – 491 pokoi – wszyscy uczestnicy wydarzenia mogą pozostać na miejscu, co pozwoli na sprawniejszą organizację. Łącznie w komfortowych pokojach, pozostawiających wybór konfiguracji łóżek – Double lub Twin, oferowanych jest 1500 miejsc noclegowych.

Niezaprzeczalnym atutem hotelu poza nowoczesnym designem oraz elastyczną ofertą jest malowniczy widok roztaczający się z okien pokoi. Z kolei bogata i urozmaicona oferta gastronomiczna zadowoli najbardziej wybredne gusta gości. Wspomnieliśmy o restauracji Panorama (nazwa jak najbardziej trafiona), w której serwowane są śniadania oraz obiadokolacje. Do dyspozycji gości Crystal Mountain oddana jest również restauracja à la carte Crystal – idealna na integracyjne spotkanie, elegancką kolację czy pokonferencyjny obiad.

Hotel Crystal Mountain Wisla apartament

Obowiązkowym punktem programu podczas pobytu w wiślańskim obiekcie jest wizyta w aquaparku Blue Lagoon. Na gości czeka tam kompleks basenów (basen rekreacyjny, sportowy, jacuzzi), w tym zewnętrzny basen „Infinity”, przy którym można zrelaksować się, podziwiając widoki. W strefie basenowej działa Pool Bar. Dodajmy też, że jest on dostępny tylko dla gości hotelowych. 

Miło czas spędzić można również w strefie saun bądź SPA – w hotelu otwarto salon Dr Irena Eris Beauty Partner. 

Hotel Crystal Mountain Wisla aquapark

Integracja w Crystal Mountain – tak się trzeba bawić!

W kwietniu br. mieliśmy wyjątkową okazję wziąć udział w study tour organizowanym przez Crystal Mountain. Trzeba przyznać, że podczas pobytu w Wiśle nie sposób się nudzić. Bogaty program atrakcji obejmował m.in. przejazd skuterami śnieżnymi, spacer z rakietami śnieżnymi, regenerację sił (nad kondycją wciąż pracujemy) przy grzanym winie, zjazd z góry na pontonie, a wieczór uatrakcyjniła kolacja z udziałem sommeliera. Hotelowa restauracja na jedną noc przemieniła się w kasyno ze stołem do ruletki oraz pokera.

Hotel Crystal Mountain Wisla event

Duże wrażenie wywarł na nas pokaz trzykrotnego Mistrza Polski, Mistrza Europy, Chin i Dalekiego Wschodu oraz Wicemistrza Pucharu Świata w sztuce flair Krzysztofa Drabika. Następnego dnia wzięliśmy udział w wycieczce po Wiśle, w czasie której lepiej poznaliśmy miasto i jego atrakcje. A to tylko część z pomysłów na wyjazd integracyjny, jakie mieliśmy okazję wypróbować. Organizatorzy mają w zanadrzu jeszcze więcej niespodzianek.   


Co wyróżnia obiekt konferencyjny?

Crystal Mountain to hotel, który w pełni wykorzystuje atuty malowniczego położenia. Duża i nowoczesna przestrzeń konferencyjna daje różne możliwości układów i organizacji zarówno wydarzeń dla 850 uczestników, jak i kameralnych spotkań dla kilkunastu osób. Bogate zaplecze rekreacyjne stwarza wiele możliwości aranżacji wolnego czasu po konferencji.

Opinia platformy Konferencje.pl

Interesująca propozycja dla organizatorów, którzy poszukują sal konferencyjnych w górach. Widok na panoramę gór i lasów otaczających Crystal Mountain z różnych miejsc hotelu jest jednym z wielu argumentów przemawiających za organizacją tu swojego wydarzenia. W obiekcie przykłada się wagę do jakości odpoczynku i atrakcyjności pobytu. Czy będzie on biznesowy, integracyjny czy rekreacyjny – gościom Crystal Mountain z pewnością nie grozi nuda.