Czy chciałbyś zacząć dzień od spaceru w towarzystwie alpak? Lepiej poznać swoich współpracowników podczas pikniku nad brzegiem zalewu lub odbyć szkolenie z widokiem na kwitnący ogród? W dużym mieście tego raczej nie doświadczysz, ale nie musisz jechać daleko, aby zapewnić gościom swojego spotkania piękne wspomnienia z wyjazdu, który pozwolił oderwać się od codziennych obowiązków. Byliśmy, widzieliśmy i polecamy Wam wyjątkowy obiekt blisko Łodzi – Dwór w Zgniłym Błocie.

Jeśli dość masz eventów z udziałem tysiąca gości i dużych konferencji w przeszklonych biurowcach, szukasz autentyczności i ciszy, skieruj się na północny zachód od Łodzi. 15 km od miasta, w gminie Aleksandrów Łódzki, działa zabytkowy Dwór w Zgniłym Błocie. Obiekt, znany również jako Dwór Lebelta, powstał w 1. połowie XIX w. w stylu klasycystycznym. Jego historia pełna jest wzlotów i upadków. Po II wojnie światowej podjęto kilka prób ratowania niszczejącego Dworu, ale dopiero kompleksowa rewitalizacja, rozpoczęta w 2018 r. przez nowych właścicieli, przywróciła mu wcześniejszy blask. 

Sama odbudowa murów to jednak często za mało, aby miejsce odżyło na nowo. W przypadku Dworu w Zgniłym Błocie od progu widać, że nowi właściciele rzeczywiście czują ducha tego miejsca. Po trzech latach wzmożonych prac pod okiem konserwatora obiekt ponownie otwarty jest na spotkania. Efekty odnowy podziwiać teraz mogą goście, którzy planują spędzić tu dzień na szkoleniach lub wybierają Dwór w Zgniłym Błocie na kilkudniowy wyjazd firmowy

Dwór w Zgniłym Błocie na konferencje i eventy

Gościnność i klimat. Pobyty integracyjne blisko Łodzi

Położenie w samym centrum kraju sprawia, że Zgniłe Błoto chętnie odwiedzają także mieszkańcy dalej położonych województw. Trasa z Warszawy czy Poznania powinna zająć około 2 godzin jazdy. Dwór oddalony jest o 20 km od drogi krajowej nr 72 (Konin-Rawa Mazowiecka). 

Poza zabytkowym dworem na 60-hektarowej posiadłości znajdują się też: piętrowy Folwark, budynki gospodarcze, dom dla alpak, parking oraz piękny teren zielony z sadem i zalewem, nad którym przycupnęły wiata oraz Rybaczówka.

To, co naprawdę zachwyci niejednego organizatora spotkań, to przestrzeń wypełniona tylko dźwiękami przyrody. Odpoczynek w Zgniłym Błocie nie zakłóci głośna muzyka, duża impreza drugiej grupy czy hałas samochodów. Po wynajęciu całego obiektu na wyłączność – łąki, trasy spacerowe i strefa leżaków w sadzie czekają tylko na nowych gości. 

Choć dostępne miejsce pozwoliłoby na zorganizowanie tu imponującego eventu plenerowego, właściciele pozostają wierni początkowej idei, aby Zgniłe Błoto odkrywali ludzie, którzy poszukują pięknych widoków, kontaktu z przyrodą oraz koncentrowania się na tu i teraz.

Dwór w Zgniłym Błocie na konferencje i eventy

Spotkania w Dworze Lebelta – profesjonalne sale konferencyjne koło Łodzi

W Dworze w Zgniłym Błocie przypomnicie sobie o work-life balance. Tutaj z powodzeniem połączycie szkolenia w nowoczesnych salach z zajęciami typu team building, grillem nad zalewem czy spacerem z alpakami. Alpaki chwilę muszą zaczekać, przyjrzyjmy się teraz zapleczu biznesowemu. 

Na parterze Dworu meeting plannerzy skorzystać mogą z dwóch sal. Oficyna to wysoka i klimatyczna przestrzeń z odsłoniętymi belkami i ścianami z czerwonej cegły. Jej dużą ozdobą są żyrandole w stylu boho, wychodzące na ogród okna ze szprosami i dodatki w rodzaju kolorowych obrazów i dywanów. Oficyna na 100 m kw. pomieści do 40 uczestników konferencji. Sala została wyposażona w profesjonalny sprzęt multimedialny. Można w niej także zaaranżować wieczór z minikoncertem jazzowym i degustacją win bądź zorganizować warsztaty artystyczne.

Dwór w Zgniłym Błocie sala konferencyjna

Drugą z oferowanych przestrzeni jest sala konferencyjno-jadalniana, o tym samym metrażu co Oficyna, i doskonałym doświetleniu dzięki licznym oknom. Salę przedzielić można kotarą na dwie części i w jednej zaplanować warsztaty, w drugiej zaś przygotować przerwę kawową. 

Dwór w Zgniłym Błocie na konferencje i eventy

Dwór w Zgniłym Błocie sala konferencyjna

Poza salami do dyspozycji organizatorów spotkań oddane są przestrzenie wspólne oraz zaplecze kuchenne. Saloniki to miejsca, w których z sukcesem połączono zabytkowy charakter dworu z nowoczesną kolorystyką i dekoracjami. Warto też docenić wykorzystanie w wystroju przedmiotów pochodzących z własnych kolekcji właścicieli, jak również mebli sprowadzanych z różnych zakątków Polski, wykonywanych na zamówienie przez lokalnych twórców. W czasie przerwy w szkoleniach salony staną się strefą odpoczynku i swobodnych rozmów.

Dwór w Zgniłym Błocie na konferencje i eventy

Wyjątkowe chwile nad zalewem i wśród łąk    

Biznes pasuje nie tylko do przeszklonych sal i poważnych tematów poruszanych przy szklaneczce whisky. W Dworze w Zgniłym Błocie o biznesie, i nie tylko, możecie porozmawiać w mniej formalnej atmosferze. Wynajmując obiekt na wyłączność, organizator zyskuje również dużo więcej możliwości niż w typowych ośrodkach szkoleniowych. 

Dwór w Zgniłym Błocie plener

Po konferencji zaplanować może spacer do Rybaczówki i przygotować w niej kameralny lunch czy warsztaty integracyjne. Dobrym pomysłem będzie też wspólne leżakowanie nad brzegiem zalewu i wypatrywanie dzikich zwierząt, które upodobały sobie ten teren. 

Nad wodą położony jest również drugi kameralny obiekt, Altana, która pomieści do 30 osób. Będzie ona idealną lokalizacją na grill lub popołudniowy piknik. Będąc w Zgniłym Błocie, byłoby żal nie skorzystać z możliwości odbycia spaceru i nakarmienia alpak, których hodowlę prowadzą właściciele. 

Dwór w Zgniłym Błocie wyjazdy integracyjne

Różne oblicza relaksu. Pokoje i catering w Dworze w Zgniłym Błocie

Wszystkich uczestników wyjazdu integracyjnego lub konferencji zakwaterować można na miejscu. Łącznie oferowanych jest 39 miejsc noclegowych. W dworku na gości czeka 7 pokoi o ciekawym designie i spójnym z całym obiektem wystroju. W położonym kilkadziesiąt metrów dalej zabytkowym Folwarku, po modernizacji znalazło się 12 wygodnych pokoi, noszących imiona żyjących na terenie dworu alpak. W piętrowym budynku wydzielono miejsce na minisiłownię oraz przestrzeń wspólną z fotelami i grą w piłkarzyki. 

Dwór w Zgniłym Błocie apartament

Dwór w Zgniłym Błocie apartament

Co z wyżywieniem? Istnieje kilka opcji. W dworku do dyspozycji gości oddana jest przestronna i dobrze wyposażona kuchnia, idealna, jeśli grupa chciałaby samodzielnie przygotowywać sobie posiłki. Można je również zamówić – na gości czekać będą śniadania bazujące na lokalnych produktach. O obiady, kolacje, przerwy kawowe, pikniki na świeżym powietrzu lub eleganckie przyjęcia zadba zaprzyjaźniona restauracja – Kamienica nr 6 w Aleksandrowie Łódzkim. Ona również zapewni organizację wieczoru z sommelierem.  


Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Dwór w Zgniłym Błocie będzie idealną lokalizacją dla organizatorów, którzy szukają obiektu wynajmowanego na wyłączność z dużym terenem zielonym. W Dworze do ich dyspozycji oddane są 2 sale szkoleniowe, a baza noclegowa pomieści 40 osób. Do pokonferencyjnych aktywności włączyć można pikniki lub warsztaty nad zalewem, spacery z alpakami i kolacje w klimatycznych przestrzeniach dworku.

Opinia platformy Konferencje.pl:

60-hektarowy teren zielony, w tym 20-hektarowy akwen, łąki, lasy, Rybaczówka. Sale konferencyjne po 100 m kw. każda oraz 19 klimatycznych pokoi. To wszystko wystarczy, aby oderwać się od codzienności i zapewnić swoim współpracownikom lub gościom eventu niezapomniane wrażenia.
 

Zdj. materiały prasowe i redakcyjne (J.A.)