Z redakcyjną wizytą udaliśmy się do jednego z największych warszawskich hoteli konferencyjnych. Osobiście przekonaliśmy się o tym, że Focus Hotel Premium Warszawa realizuje wszystkie oczekiwania organizatora spotkań, poszukującego nie tylko nowoczesnych sal konferencyjnych, ale również dużej bazy noclegowej i profesjonalnego podejścia.

W cyklu “Byliśmy, widzieliśmy” tym razem prezentujemy Focus Hotel Premium Warszawa, który niedawno świętował 2. urodziny. Już od samego progu widać, że czterogwiazdkowy hotel został starannie zaplanowany jako nowoczesny obiekt biznesowy. Optymalne wykorzystanie przestrzeni, wyraźne wyodrębnienie strefy konferencyjnej od hotelowej, duża restauracja i komfortowe pokoje sprawiają, że organizatorzy z przyjemnością wracają tu z kolejnymi projektami.

Focus Hotel Premium Warszawa lobby

Czterogwiazdkowy hotel blisko centrum Warszawy

Focus Hotel Premium Warszawa jest pierwszym obiektem sieci Focus Hotels w stolicy i ósmym klasy Premium w kraju. Usytuowany przy ulicy Suwak 15, na Mokotowie, będzie dogodną lokalizacją dla tych uczestników konferencji, którzy do Warszawy przybywają samolotem. Lotnisko od hotelu dzieli jedynie 5 km. W pobliżu Focus Premium Warszawa znajdują się także: stacja kolejowa Żwirki i Wigury, pętla tramwajowa oraz przystanek autobusowy. Dojazd do centrum powinien zająć około 20-30 minut. Na zmotoryzowanych gości czeka parking na 150 aut.

Focus Hotel Premium Warszawa

Hotel znajduje się w spokojnej okolicy. Otoczony biurowcami oraz osiedlami mieszkaniowymi chętnie wybierany jest na szkolenia, imprezy firmowe oraz rodzinne. Zajrzyjmy zatem do wnętrz czterogwiazdkowca.

Od kameralnych spotkań po duże eventy – oferta konferencyjna Focus Hotel Premium Warszawa

Z niemal 1300 m kw. powierzchni konferencyjnej Focus Hotel Premium Warszawa jest jednym z największych hoteli biznesowych w mieście. Oferta obiektu jest dostosowana do organizacji wydarzeń o różnym charakterze i liczbie uczestników. Jego wizytówką jest imponująca (620 m kw.) Sala Balowa

Focus Hotel Premium Warszawa sala konferencyjna

Położona na pierwszym piętrze hotelu wysoka (5 m!) przestrzeń w ustawieniu teatralnym pomieści 550 osób. Na szkoleniu zasiąść w niej może 360 uczestników, a podczas uroczystego bankietu – około 420 gości. Dzięki temu, że sala nie posiada filarów, daje ona duże możliwości aranżacyjne. Można ją podzielić np. na 4 mniejsze przestrzenie o powierzchni od 92 m kw. do 196 m kw. Pozwala to na  przeprowadzenie warsztatów w grupach do 160 osób przy jednoczesnym wydzieleniu miejsca na strefę cateringową. 

Focus Hotel Premium Warszawa sala konferencyjna

Dzięki dostępowi do światła dziennego sala jest jasna, a neutralnej kolorystyce – wystarczająca elastyczna, zwłaszcza gdy chcemy jej nadać odpowiedni klimat. Podest sceniczny sprawdzi się podczas prelekcji i prezentacji produktu. 

Do sali prowadzi przestronne (310 m kw.) foyer, w którym można ustawić stanowisko recepcyjne lub zaplanować strefę networkingową.

Poza Salą Balową Focus Hotel Premium Warszawa oferuje również 8 mniejszych sal, z których każda mieści po 40 osób w ustawieniu kinowym bądź 25 w szkolnym. Cztery z dostępnych sal posiadają własne tarasy, na których latem można organizować przerwy kawowe czy koktajle.

Focus Hotel Premium Warszawa sala konferencyjna

Co warto podkreślić, całe zaplecze konferencyjne hotelu zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny: indywidualnie sterowaną klimatyzację, automatyczne zaciemnienie, ekrany, rzutniki i nagłośnienie.

Z organizacją konferencji lub eventu w Focus Hotel Premium Warszawa organizator spotkań nie zostaje sam. Na każdym etapie przygotowania może liczyć na profesjonalizm zespołu hotelu. Na wszelkie zapytania sprawnie odpowiada i chętnie udziela wsparcia Dział Sprzedaży i Konferencji, co zresztą potwierdzają pozytywne opinie samych organizatorów spotkań. W Focus Hotels pamięta się o tym, że za sukcesem hotelu stoją odpowiedni ludzie, którzy tworzą tę przestrzeń oraz atmosferę i sprawiają, że goście chcą do hotelu wrócić. Stąd dbałość o usługi najwyższej jakości, wsparcie pracowników w rozwijaniu kariery i komfortowe środowisko pracy.

Indywidualnie podchodzi się zarówno do pracowników, jak i do gości hotelu, także jeśli chodzi o kuchnię. O kulinarną oprawę wydarzenia doskonale zadba szef - Tadeusz Cendrowicz, za Dział Gastronomii odpowiada zaś niezastąpiony Piotr Murawski i on będzie czuwał nad przebiegiem bankietów, koktajli czy kolacji pokonferencyjnych. Wszystko to po to, aby gościom zapewnić niezapomniane wrażenia.

Zawsze w dobrym smaku – pokoje i restauracja Focus Hotel Premium Warszawa

Niewątpliwą zaletą hotelu jest duże zaplecze noclegowe. Gości konferencji w Focus Hotel Premium Warszawa można zakwaterować w 234 komfortowych pokojach, w tym 2 pokojach typu Junior Suite (60 m kw.) i 2 apartamentach z aneksem kuchennym (85 m kw.). 

Focus Hotel Premium Warszawa pokoj

Pokoje utrzymane są w przyjemnej dla oka kolorystyce – dominują tu szarości i beże przełamane dodatkami w lazurowym kolorze. Duże łóżka, klimatyzacja, LCD TV (43”) z funkcją bezprzewodowego udostępniania ekranu urządzeń mobilnych Chromecast i biurko do pracy zapewnią komfort odpoczynku i pracy na odpowiednim poziomie.

Nie ma udanego spotkania biznesowego bez smacznej kuchni. O tę stronę pobytu w Focus Hotel Premium Warszawa zadba szef restauracji Moffo. Goście skosztują tu doskonałych dań kuchni międzynarodowej, jak risotto ze szparagami, bobem, estragonem i serem Pecorino czy antrykot z jałówki, sezonowany na sucho 28 dni. Na uwagę zasługują zróżnicowane i bogate śniadania, które zapewnią miły początek dnia. Na wieczornego drinka warto zaprosić gości swojego wydarzenia do dobrze zaopatrzonego hotelowego baru. 

Focus Hotel Premium Warszawa restauracja

W budynku działa też siłownia i sauna.


Co wyróżnia obiekt konferencyjny?

Focus Hotel Premium Warszawa to nowoczesny obiekt, oferujący zaplecze konferencyjne idealne do organizacji spotkań biznesowych. Jego największa przestrzeń, Sala Balowa, pomieści do 550 osób, mniejsze sale nadadzą się zaś na warsztaty i zebrania. Dzięki lokalizacji blisko lotniska i centrum Warszawy, hotel jest dogodnym miejscem dla uczestników konferencji. 

Opinia platformy Konferencje.pl:

Profesjonalizm, komfort i nowoczesność. Tak w skrócie podsumować można Focus Hotel Premium Warszawa. Poza zapleczem biznesowym obiekt posiada komfortowe pokoje, które pomieszczą wszystkich uczestników konferencji. Profesjonalne podejście pracowników hotelu oraz znakomita kuchnia w restauracji Moffo dopełniają pozytywnego wrażenia, czyniąc hotel wyjątkowo atrakcyjnym miejscem na biznesowe spotkania.