Ciesząca się dużym zaufaniem klientów marka hoteli Hampton by Hilton 17 maja br. poszerzyła swoje portfolio o piąty obiekt w stolicy. Hasło przewodnie sieci "100% Guarantee" – zobowiązuje. Jak zatem prezentuje się oferta i wnętrza Hampton by Hilton Warsaw Mokotow?

Warszawski Mokotów, a ściślej – jego część biurowa, czyli stołeczne City, zwyczajowo zwane przez warszawiaków "Mordorem", to miejsce od lat rozwijające się prężnie. Wraz z powstającymi biurowcami i nowoczesnymi osiedlami rośnie zapotrzebowanie na hotele i sale konferencyjne, w których można zorganizować szkolenia i imprezę firmową, czy przenocować gości. Szukajcie, a znajdziecie. Na ulicy Postępu 7. Od 17 maja br. działa już trzygwiazdkowy Hampton by Hilton Warsaw Mokotow.

Wstęgę uroczyście przecięli: zastępca burmistrza dzielnicy Mokotów Krzysztof Skolimowski, właściciel Rafał Kwiatkowski i dyrektor hotelu Łukasz Pakuła

Lokalizacja:

Biurowa część stolicy, blisko lotniska

Nowo otwarty hotel sieci Hilton znajduje się przy rondzie Żabczyńskiego, u zbiegu ulic Postępu i Cybernetyki. Przed trzygwiazdkowcem znajdują się przystanki autobusowe, z których kursują linie 317, 365 i 402. W ciągu kwadransa można nimi dotrzeć do stacji Metro Służew lub Metro Wilanowska oraz na stację kolejową PKP Służew. Lotnisko im. Fryderyka Chopina jest oddalone 2,9 km od obiektu. Wokół hotelu są biurowce oraz nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Poruszający się samochodami mogą skorzystać z 54 miejsc na parkingu podziemnym oraz 13 stanowisk naziemnych, a na rowerzystów czeka 8 stanowisk.

Wygląd:

Nowoczesny budynek w sercu biznesowej części miasta

Hampton by Hilton Warsaw Mokotow to 6-piętrowy budynek w formie prostopadłościanu, o przeszklonej elewacji, z wydzielonym miejscem na taras letni od strony ulicy Postępu. Nowoczesny projekt współgra z wyglądem sąsiadujących biurowców i budynków mieszkalnych. Przez dwa wejścia wchodzimy do przestronnego hallu, w którym znajduje się recepcja. Wchodząc głównym wejściem od strony ulicy Cybernetyki, z prawej strony za recepcją znajdziemy przestrzeń do pracy – business lounge. Kierując się w lewo, przejdziemy do lobby oraz części restauracyjnej Hamptona. Cały parter hotelu jest interesująco zaprojektowany.

Recepcja/bar i business lounge

Business lounge to miejsce półotwarte, przysłonięte ścianką, lecz nie odizolowane drzwiami, sprzyjające pracy w skupieniu. Jasna przestrzeń na około 10 osób, z dużą niebieską grafiką na ścianie oraz widokiem na okolicę. Na ścianach zarówno recepcji, jak i drugiego wejścia do obiektu, natrafimy na tapety przedstawiające miasto. Lobby Hampton by Hilton Warsaw Mokotow jest przestronne i sprawdzi się zarówno jako miejsce na kameralne spotkania biznesowe, jak i na odpoczynek oraz wypicie porannej kawy. Stylowe fotele, duże, wiszące lampy i designerskie stoliki dodają temu wnętrzu eleganckiego charakteru. Za drewnianą półścianką z poustawianymi dekoracjami znajduje się część restauracyjna.

Sale konferencyjne: 

Nowoczesne sale na konferencje blisko lotniska i Boardroom na kameralne spotkania biznesowe

W Hampton by Hilton Warsaw Mokotow na 1. piętrze znajdują się 2 sale konferencyjne oraz Boardroom. Każda z sal ma powierzchnię 44 mkw., pomieści około 45 uczestników konferencji w układzie teatralnym. Sale dzięki ściance przesuwnej można połączyć i utworzyć jedną przestrzeń na 90 osób w tym samym ustawieniu. Sale są profesjonalnie wyposażone (nagłośnienie sufitowe, ekran, rzutnik, klimatyzacja sterowana indywidualnie, wifi), z widokiem na okolicę. Ściany są ciemnoszare, na podłogach leży jasna wykładzina, w oknach wiszą firanki i grube zasłony, które zapewnią zaciemnienie podczas prezentacji. Znajdujący się obok sal Boardroom o powierzchni 22 mkw., pomieści 12 osób. Wnętrze dzięki dostępowi do światła dziennego oraz kolorystyce mebli (białym stołom oraz kremowym skórzanym fotelom) jest jasne. Można zorganizować tu narady firmowe, małe szkolenia lub zebrania. Przerwy kawowe zaaranżujesz we foyer przed salami, które pomieści 40 osób, lub piętro niżej, w restauracji. Na tej samej kondygnacji co sale konferencyjne znajdują się pokoje hotelowe, ale położoną na końcu korytarza część konferencyjną można od nich oddzielić.

Boardroom

Pokoje:

Wypoczynek w nowoczesnych i komfortowych wnętrzach

Oferta nowo otwartego Hiltona obejmuje 163 pokoje typu Twin, Queen (z dodatkową rozkładaną sofą), w tym także 2 apartamenty Corner oraz 2 apartamenty zaprojektowane specjalnie z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych (z niższym umeblowaniem i włącznikami oraz przestronną łazienką). Pokoje znajdują się na piętrach 1-6, a ich goście mogą skorzystać z usługi Digital Key, która pozwala na otwarcie pokoju za pomocą telefonu lub smartwacha. Największy, narożny apartament typu Corner, o powierzchni 44 mkw., to studio, na które składają się: pokój dzienny z rozkładanym narożnikiem, sypialnia oraz łazienka. Wszystkie pokoje są klimatyzowane, wyposażone w łóżka typu Hampton®, TV LCD (42"), zestawy do parzenia kawy i herbaty, żelazko i deskę do prasowania oraz dostęp do wifi. Na osoby podróżujące w celach biznesowych czeka ergonomiczny kącik do pracy. Elegancki wystrój: miękkie wykładziny, tekstylia, punktowe oświetlenie, wygodne fotele i stonowana kolorystyka (szarości, brązy, biel z zielonomodrymi akcentami) sprzyjają odpoczynkowi. Choć hotel znajduje się przy ulicy, pokoje są bardzo dobrze wyciszone. Goście Hiltona w cenę za pokój mają wliczone ciepłe śniadanie serwowane w restauracji. Jak prezentuje się to wnętrze...?

Restauracje i bary:

Na parterze hotelu, obok lobby, znajduje się przestrzeń restauracyjna, pełniąca też funkcję baru śniadaniowego. Restauracja wraz z lobby zajmuje łącznie 236 mkw., pomieści się tu około 80 osób. Pod ścianą wyłożoną kolorowymi panelami można ustawić stół szwedzki. Co warte spostrzeżenia, na stolikach czekają menu, lecz samo zamówienie należy złożyć w recepcji, która też pełni rolę całodobowego baru.

Dzięki oryginalnemu designowi i dobrze dobranej kolorystyce oraz przeszkleniom zapewniającym dostęp do światła dziennego, jest to przestrzeń bardzo fotogeniczna.

Dodatkowe atrakcje:

Na 2. piętrze trzygwiazdkowca na gości czeka bezpłatna siłownia z szatnią oraz łazienką.

►Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Hampton by Hilton Warsaw Mokotow to piąty obiekt Hilton Worldwide w Warszawie, który jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na hotele biznesowe w biurowej części stolicy. Interesująco zaprojektowane lobby i przestrzeń typu business lounge to wizytówka trzygwiazdkowca. Dominuje stonowana kolorystyka i designerskie meble. Zwolenników innowacyjnych rozwiązań zainteresuje możliwość otwierania pokoju za pomocą Digital Key. Warto zauważyć, że w hotelu znajdują się 2 apartamenty specjalnie zaprojektowane z myślą o komforcie osób niepełnosprawnych.

►Opinia serwisu konferencje.pl:

Jeśli szukasz sal konferencyjnych blisko lotniska Okęcie oraz głównego zagłębia biznesowego Warszawy, oferta Hampton by Hilton Warsaw Mokotow może być doskonałym rozwiązaniem. 2 sale konferencyjne z możliwością połączenia i stworzenia dogodnej przestrzeni na konferencje dla 90 osób, a obok Boardroom na kameralne spotkania biznesowe. Restauracja jest przestronną, otwartą przestrzenią, w której można zaaranżować lunch firmowy lub minibankiet dla gości konferencji.

Zdj. red. (ja)