Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Bristol Warsaw

Krakowskie Przedmieście 42/44, 00-325 Warszawa
http://www.hotelbristolwarsaw.pl

Skontaktuj się z obiektem

Monika Szewczyk Kierownik ds. Organizacji Konferencji i Pobytów Grupowych +4822...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Hotel Bristol Warsaw

Pięciogwiazdkowy warszawski hotel konferencyjny świętował dołączenie do Luxury Collection

Data aktualności: 30-01-2013

 • Pięciogwiazdkowy warszawski hotel konferencyjny świętował dołączenie do Luxury Collection - Hotel Bristol Warsaw

  W czwartek 17 stycznia 2013 roku w w Barze Kolumnowym, Restauracji Marconi i Sali Malinowej Hotelu Bristol w Warszawie odbyła się uroczysta gala inaugurująca dołączenie obiektu do prestiżowej grupy hotelowej.

   

   

   

   

   

   


  Ponad 260 gości witanych było śpiewem Jana Kiepury, dochodzącym z tego samego balkonu, z którego słynny tenor śpiewał dla warszawiaków, kiedy odwiedzał Hotel Bristol. Specjalnie na tę uroczystość po raz pierwszy w Polsce stworzono kaskadę z szampana, która była początkiem wieczoru obfitującego w atrakcje. Szef Kuchni Michał Tkaczyk przygotował innowacyjne menu, w którym nie zabrakło niestandardowych połączeń - wystarczy wymienić stację live cooking, przy której kucharz restauracji Marconi przygotowywał polską wersję sushi – z kaszą, albo stację przy której mistrz cukierni tworzył na oczach gości piękne czekoladowe praliny.

  Goście mieli również okazję zwiedzić odrestaurowany hotel i poznać wiele anegdot związanych z tym miejscem. Nowe wnętrza Hotelu Bristol, po pieczołowitej renowacji według planów znanej londyńskiej projektantki Anity Rosato, są oparte na elegancji w stylu Art Deco i czerpią architektonicznie z pierwszych lat XX wieku, złotej ery w architekturze Warszawy, kiedy hotel powstawał.

  Organizatorzy konferencji w Hotelu Bristol mają do dyspozycji 13 sal konferencyjnych o powierzchni 810 mkw., zaprojektowanych w stylu Art Nouveau, z dostępem do światła dziennego i widokiem na Trakt Królewski i sąsiadujący z hotelem park. Pomieszczenia sią wyposażone w najnowsze urządzenia audiowizualne, szybkie łącza internetowe i klimatyzację. Duża powierzchnia użytkowa pozwala gościć grupy liczące od 10 do 400 osób.

  Restauracja Marconi w Hotelu Bristol zaprasza do swoich eleganckich wnętrz oraz na piękne zielone patio. Lokal serwuje klasyczne dania kuchni włoskiej z dużą ilością sezonowych dodatków oraz potrawy tradycyjnej kuchni polskiej. Z kolei Café Bristol to utrzymana w wiedeńskim stylu kawiarnia, w której można spróbować świeżo parzonej kawy, lekkich dań i deserów. Uczestników odbywających się w hotelu wydarzeń zaprasza także Advinture - winiarnia, w której rozpoczyna się prawdziwa podróż przez fascynujący świat trunków pochodzących z najsłynniejszych winnic świata.

  Na zaplecze noclegowe Hotelu Bristol składa się 168 pokoi i 38 apartamentów.

  źródło: www.hotelbristolwarsaw.pl