Za lasami, jeziorami… Nie, to nie początek bajki, choć opisywane miejsce rzeczywiście położone jest w bajecznym otoczeniu. Dworek Wapionka w Górznie to obiekt, w którym zostały stworzone doskonałe warunki zarówno do pracy, jak i rekreacji. Tu uczestnicy spotkań znajdą spokój, warunki do skupienia i odpoczynku, a to wszystko pośród jezior i lasów..

Czasami miejsca pięknie się prezentujące z lotu ptaka z bliska nie robią już tak dużego wrażenia. Na pewno nie dotyczy do Hotelu Dworek Wapionka, który malowniczo wygląda zarówno z dalszej perspektywy, jak i przy bliższym poznaniu. Na 7 hektarach rozpościera się kompleks, który oferuje udogodnienia potrzebne dla przeprowadzenia eventu.

Obiekt usytuowany jest pomiędzy dwoma jeziorami: miejskim jeziorem Górzno oraz dwuhektarowym jeziorem Wapionka z własną wyspą. Takie położenie umożliwia korzystanie z atrakcji jak Stand Up Paddle, spływy kajakami, odpoczynek na piaszczystej plaży czy gra na boisku do piłki siatkowej. Dojazd do Dworku Wapionka z większych miast nie zajmie dużo czasu. Z Torunia czy Olsztyna do Górzna dotrzeć można w ciągu 1 godziny, a z Gdańska lub Warszawy – 2,5 godziny.

Więcej niż hotel

Kompleks tworzy łącznie 5 budynków. Zrewitalizowany Stary Młyn mieści sale konferencyjne, restauracyjne oraz salę gier. Stary Dworek jest z kolei odrestaurowanym budynkiem z konstrukcją z drewnianych bali, który poszczycić się może 200-letnią historią. Dworek przypadnie do gustu osobom, którym bliskie są szlacheckie klimaty, a które przy tym nie chcą rezygnować ze współczesnych udogodnień. Idealnym dopełnieniem zabytkowej części kompleksu jest Dworek pod strzechą – charakterystyczny budynek zbudowany z bali oraz kamienia polnego.

Dworek Wapionka Gorzno otoczenie

Z myślą o możliwości zapewnienia wystarczającej liczby miejsc noclegowych, również grupom zorganizowanym, powstały Osada I oraz Osada II. Goście Hotelu Dworek Wapionka znajdą w nich nie tylko nowoczesne pokoje, ale także strefę Wellness z sauną suchą, łaźnią parową, jacuzzi, strefą relaksu i tarasem.

Profesjonalne sale konferencyjne nad jeziorem

Różnorodność dotyczy nie tylko architektury i przestrzeni kompleksu. Trzygwiazdkowy Hotel Dworek Wapionka dysponuje zapleczem konferencyjnym, które odpowie na wszystkie potrzeby meeting plannerów.

2 klimatyzowane sale konferencyjne posiadają dostęp do światła dziennego z możliwością zaciemnienia, a w cenie najmu ujęty jest też sprzęt – projektor NEC, ekran 130 cali, flipchart oraz mikrofon. Duża Sala Młyńska (120 m kw.) w układzie teatralnym pomieści do 80 osób. Uczestnicy szkoleń w niej urządzanych będą mogli przez okna podziwiać Jezioro Górznieńskie. Nie do przecenienia jest również możliwość wyjścia z sali bezpośrednio na hotelową plażę.

Dworek Wapionka Gorzno sala konferencyjna Młyńska

Mała Sala Młyńska, o powierzchni 50 m kw., przeznaczona jest na spotkania w gronie maksymalnie 30 gości. Przestrzenie pozwalają na różnorodną aranżację, a nad prawidłowym przebiegiem spotkań w Hotelu Dworek Wapionka czuwać będzie wykwalifikowany personel. To nie koniec. Na potrzeby eventów wynająć można także Kuźnię Grill (100 m kw.)

Dworek Wapionka Gorzno otoczenie

W integracji siła! Wyjazdy firmowe w Dworku Wapionka

Na powodzenie wyjazdu firmowego składa się kilka komponentów, a jednym z najważniejszych jest komfortowe miejsce do odpoczynku. Dworek Wapionka zapewnia 80 miejsc noclegowych w 34 klimatyzowanych pokojach. Gości zakwaterować można w pokojach 2-, 3- i 5-osobowych, w tym również tych o podwyższonym standardzie, z aneksem kuchennym i tarasem.

Dworek Wapionka Gorzno pokoj dla gości konferencyjnych

A gdy o kuchni mowa… to oczywiście przez żołądek wiedzie droga do serca uczestnika wyjazdu. Niezależnie od tego, czy wybierze się cateringową obsługę konferencji w Hotelu Dworek Wapionka, czy zaplanuje w nim bankiet lub uroczystą kolację, liczyć można na znakomite dania i profesjonalny serwis. Na gości Dworku czeka położona nad samym brzegiem jeziora restauracja Karczma Młyn, która specjalizuje się w kuchni polskiej. Warto zwrócić uwagę na unikalność tego miejsca – jest to jedyna restauracja na północy kraju, która pochwalić się może działającym kołem młyńskim i własną pstrągownią.

Na półwyspie jeziora Wapionka usytuowana jest z kolei inna atrakcja: Kuźnia Grill, która zachęca do zorganizowania w naturalnym otoczeniu biesiad grillowych czy spotkań przy ognisku, które na pewno pozytywnie wpłyną na integrację pracowników.

Dworek Wapionka Gorzno miejsce na event

Uzyskany efekt można wzmocnić dodatkowymi atrakcjami, które urozmaicą pobyt w Hotelu Dworek Wapionka. Po dniu spędzonym na szkoleniach zregenerować się można w strefie wellness. Współpracowników nie będzie trzeba długo namawiać na spływ kajakami lub łódkami, wycieczkę rowerami szosowymi czy grę w siatkówkę na prywatnej plaży. Fani wędkowania mogą oddać się swojej pasji nad prywatnym zarybionym jeziorem. A wieczorem – w hotelu zagrać można w bilard lub tenis stołowy. Wielbiciele mocniejszych wrażeń nie będą się nudzić. Wśród ofert dodatkowych wymienić warto chodzenie po ogniu, łucznictwo bądź imprezy konstruktorskie i wiele, wiele innych atrakcji.

Dworek Wapionka Gorzno impreza integracyjna

Jedno miejsce, wiele scenariuszy spotkań. A jeśli pojawi się trudność z wyborem najlepszej wersji – zespół Hotelu Dworek Wapionka doradzi i podpowie oryginalne rozwiązania.