Już w czerwcu 2013 r. w czterogwiazdkowym hotelu w Starachowicach do użytku zostanie oddana Strefa Relaksu z basenem i gabinetami odnowy biologicznej. W przyszłości obiekt ma zostać rozbudowany o dodatkowe sale konferencyjne, które zajmą łącznie 321 mkw.

W nowym skrzydle hotelu znajdą się basen z atrakcjami wodnymi, trzy sauny, pomieszczenia do zabiegów mokrych, brodzik dla dzieci, gabinety odnowy biologicznej, gabinet masażu taras letni z jacuzzi, solarium. Dodatkowe zaplecze rekreacyjne hotelu złożą się sala do ćwiczeń fitness oraz miejsce do gry w squasha.  Na 2014 r. w obiekcie zaplanowano stworzenie 172 dodatkowych miejsc noclegowych oraz budowę kilku nowych sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 321 mkw.

Hotel Europa w Starachowicach oddaje do dyspozycji organizatorów konferencji 6 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 1 tys. mkw., w których mogą odbywać się konferencje, szkolenia, warsztaty, spotkania biznesowe i inne imprezy. Największa z sal, Sala Bruksela o  o powierzchni 325 mkw., jest w stanie pomieścić do 330 osób. Wszystkie znajdujące się w hotelu pomieszczenia konferencyjne zostały wyposażone we flipcharty, tablice suchościeralne, ekrany, nagłośnienie, rzutniki multimedialne, rzutniki pisma, telewizory, odtwarzacze DVD i video. W hotelu mieszczą się również i się również foyer o powierzchni 240 mkw. oraz Business Room Madryt - pomieszczenie dla maksymalnie 12 osób, w którym mogą odbywać się kameralne spotkania biznesowe. Salka jest wyposażona w komputer, rzutnik multimedialny i drukarkę.

Na potrzeby odbywających się w hotelu konferencji jego personel proponuje usługi cateringowe oraz obiady w restauracja specjalizującej się w potrawach kuchni staropolskiej i śródziemnomorskiej. Na terenie obiektu znajdują się również dwie sale bankietowe, pub, sala fitness, klub nocny z dyskoteką oraz altana grillowa. Hotel oddaje do dyspozycji gości 67 klimatyzowanych dwuosobowych pokoi w kategoriach Traveler, Attic, Standard i Superior oraz Apartament Prezydencki - wszystkie z bezprzewodowym dostępem do internetu.

źródło: Hotel Europa Starachowice