Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Korona Spa & Wellness

Zemborzyce Tereszyńskie 97A, 20-515 Lublin
www.hotel-korona.com

Skontaktuj się z obiektem

Damian Derkacz Specjalista ds. sprzedaży i marketingu 81503...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Hotel Korona Spa & Wellness

Najlepszy obiekt hotelowo-konferencyjny po wewnętrznej stronie wschodniej granicy Unii Europejskiej

Data aktualności: 13-12-2012

 • Najlepszy obiekt hotelowo-konferencyjny po wewnętrznej stronie wschodniej granicy Unii Europejskiej - Hotel Korona Spa & Wellness

  Czterogwiazdkowy hotel w Zemborzycach Tereszyńskich koło Lublina otrzymał drugą nagrodę w 12. edycji międzynarodowego konkursu o Kryształową Cegłę w kategorii "Obiekty hotelowo-konferencyjne". Ta prestiżowa nagroda jest przyznawana najlepszym inwestycjom budowlanym po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej.

   

   

   

   

   


  Jak czytamy w przesłanym do konkursu opisie obiektu, znajdujący się na jego terenie nowy pawilon nawiązuje do dworkowej architektury istniejącego budynku hotelowego. Zaprojektowano w nim zestawienie dwóch prostopadłych skrzydeł na planie litery L z czterospadowymi dachami mansardowymi krytymi dachówką. Nowy obiekt posiada 50 klimatyzowanych pokoi dla gości na dwóch kondygnacjach oraz nowy pawilon basenowy z sauną fińską i łaźnią błotną, wanną z hydromasażem, zapleczem szatniowym, technicznym oraz z antresolą i kilkoma salkami masażu na piętrze. Pawilon basenowy i nowy pawilon hotelowy połączono parterowym łącznikiem z korytarzem i małą salą ćwiczeń na przyrządach. Jurorzy konkursu zwrócili też uwagę na pomieszczenia techniczne nowej hydroforni wraz z instalacją uzdatniania wody i nową kotłownię gazową - podczas prac zastosowano wymiennik ciepła wspomagany instalacją solarną zasilaną z dwudziestu kolektorów słonecznych. Z kolei w pokojach hotelowych zastosowano ścianki działowe dźwiękochłonne. Konstrukcja dachu pawilonu basenowego wykonana została z drewna klejonego, a nad basenem rozciągnięto napinany sufit barrisol z efektownym oświetleniem. Kapituła konkursu doceniła również wyjątkowo zaaranżowaną strefę wellness, która nawiązuje wyglądem basenów do kultury greckiej i wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt do odnowy biologicznej i zabiegów pielęgnacyjnych. W gabinetach kosmetycznych wykonywane są unikatowe zabiegi na bazie morskich glinek, alg i innych naturalnych składników pochodzenia morskiego, które dominują w menu hotelowego SPA.

  Hotel Korona Spa & Wellness specjalizuje się w organizacji takich wydarzeń jak: konferencje, sympozja, szkolenia, eventy, spotkania integracyjne, wesela czy przyjęcia okolicznościowe. Obiekt dysponuje 6 klimatyzowanymi salami konferencyjnymi mogącymi pomieścić maksymalnie 200 osób. Wszystkie pomieszczenia doświetlone są światłem dziennym oraz posiadają nowoczesne i funkcjonalne wyposażenie, na które składają się ekrany, flipcharty, rzutniki multimedialne, mikrofony, nagłośnienie oraz dostęp do bezprzewodowego internetu, istnieje również możliwość zorganizowania wideokonferencji. W obiekcie znajdują się pokoje jedno- i dwuosobowe oraz apartamenty. Hotelowa restauracja specjalizuje się w potrawach kuchni polskiej i międzynarodowej. Obiekt posiada własny parking na ponad 100 samochodów, a jednym z jego atutów jest położenie - mieści się w sąsiedztwie kompleksu leśnego, w odległości zaledwie 2 km od południowej granicy Lublina.

  Organizatorem konkursu o Kryształową Cegłę jest Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin, a celem przedsięwzięcia jest pobudzanie aktywności ekonomicznej, gospodarczej i obywatelskiej regionów Europy Wschodniej poprzez promowanie i dokumentowanie działań w zakresie rozwoju regionalnej infrastruktury, budownictwa i architektury. Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu zajęło Centrum Szkoleniowe Narodowego Banku Republiki Białoru?ś znajdujące się w miejscowości Raubiczy na Białorusi.

  źródło: www.hotel-korona.com