Wydział Promocji UM, Convention Bureau Katowice oraz angelo Hotel Katowice łącząc swoje wysiłki w celu promocji miasta, zapraszają na niezwykłą imprezę, która odbędzie się w dniach 2 – 4 marca 2012.

Wśród zaproszonych znajdują się specjaliści reprezentujący działy eventowe klientów korporacyjnych, największe Polskie agencje eventowe oraz firmy zajmujące się profesjonalną organizacją kongresów i konferencji. Partnerami wydarzenia są: PKP Intercity, Silesia Events, Restauracja Łania oraz Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego w Zabrzu „Guido”. „Discover Silesia” jest kontynuacją wyjazdu „Zachwyć się Śląskiem”, który odbył się w lutym zeszłego roku. Podczas dwudniowej wizyty goście mieli okazję zapoznać się z wyjątkowymi atrakcjami turystycznymi: unikatowym w skali europejskiej osiedlem górniczym Nikiszowiec, Tyskimi Browarami Książęcymi i Tyskim Browarium, a także kopalnią Luiza w Zabrzu. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja powstającego Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Zeszłoroczne wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem branży eventowej.” podkreśla KCB – „Już dziś Katowice konkurują z najważniejszymi polskimi miastami w organizacji  kongresów, koncertów i wydarzeń sportowych. Dzięki powstającym inwestycjom, zyskujemy kolejne atuty  i tym bardziej nie możemy ustawać w promocji naszego regionu.” Ideą „Discover Silesia” jest promocja Katowic jako doskonałej destynacji eventowej oraz przedstawienie oferty konferencyjno-eventowej miasta. Katowice z jednej strony oferują wiele nieodkrytych miejsc, a z drugiej dynamicznie zmieniają swe oblicze. Dlatego każda kolejna impreza prezentuje inne, starannie wybrane atrakcje. W tegorocznym programie widnieją następujące pozycje:

„Śląskie Od Kuchni” warsztaty kulinarne, które łączą świetną zabawę z profesjonalną wiedzą. Jedzenie to część regionalnej kultury i źródło nieskończonej ilości ciekawostek, którymi prowadzący - znany śląski kucharz i gawędziarz - Remigiusz Rączka podzieli się z biesiadnikami Gra miejska „Kryptonim KATO” w stylu szpiegowskim połączona ze zwiadem najbardziej niedocenianych i nieznanych katowickich miejsc eventowych Podroż w czasie w niezwykłej, zabytkowej kopalni GUIDO wraz z prezentacją możliwości organizacji imprez 320m pod ziemią

- Cieszymy się, że do tegorocznej edycji pozyskaliśmy tylu ciekawych partnerów, z Urzędem Miasta oraz Katowice Convention Bureau na czele. Dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy zaproponować uczestnikom jeszcze bardziej atrakcyjny program - wyjaśnia General Manager angelo Hotel Katowice Tomasz Piórkowski i dodaje - Tego typu wydarzenia, pozwalają budować atrakcyjny wizerunek całego regionu, co w konsekwencji przyczynia się do wzrostu zapytań konferencyjnych.

angelo Hotel Katowice - idealne miejsce na Twoją imprezę

angelo Hotel Katowice ze względu na swój oryginalny wystrój wnętrz, wysoki standard obsługi oraz doskonałą lokalizację w centrum Katowic jest idealnym miejscem na organizację imprez wszelkiego rodzaju – od rozmów rekrutacyjnych przez szkolenia na kongresach kończąc. Nowoczesne i designerskie sale, mieszczące łącznie ponad 700 osób, wyśmienita kuchnia hotelowej Restauracji Sunlight oraz duże doświadczenie w organizacji eventów to atuty, które wyróżniają angelo na eventowej mapie Górnego Śląska.

Kontakt dla meeting plannerów zainteresowanych wyjazdem: Anna Fujak tel: +48 32 78 38 111, e-mail: assistant@angelo-katowice.com.

źródło: www.angelo-katowice.com