Teren na pikniki dla 1500 osób, nowoczesne sale konferencyjne, wygodne pokoje oraz kompleksowa obsługa wydarzeń. Prawdziwy młyn na wodę agencji eventowej, która szuka niebanalnego miejsca na spotkanie. Byliśmy, widzieliśmy Młyn Jacka – czterogwiazdkowy hotel w Wadowicach.

Meeting plannerom Wadowice nie kojarzą się tylko z kremówkami. Właśnie w tej lokalizacji działa Młyn Jacka Hotel & SPA, który niejednemu organizatorowi spotkań zrewitalizuje pomysły na event. Według anegdoty, Franciszek Foltyn po wygraniu w karty miliona cegieł postanowił zbudować z nich fabrykę produkującą kołki do butów. Po I wojnie światowej fabryka ta zmieniła swoją funkcję i stała się młynem. W latach 90. XX w. zaczął on popadać w ruinę, aż do czasu wykupienia przez nowych właścicieli, którzy ujrzeli potencjał w niszczejącym budynku. 

Po przeprowadzeniu kapitalnego remontu i przebudowie w 2012 r. powstaje czterogwiazdkowy hotel pod Krakowem z dużym zapleczem konferencyjnym i eventowym. Od razu po przekroczeniu jego progu widzimy, że jest to miejsce o unikalnym klimacie, które daje duże możliwości wykorzystania zarówno na spotkania typowo biznesowe, jak i imprezy plenerowe z rozmachem.

Młyn Jacka Hotel & Spa Wadowice event 

Dogodna lokalizacja blisko Krakowa, w Beskidzie Małym

Położenie Młyna Jacka na obrzeżach Wadowic daje tak pożądany przez organizatorów spotkań oddech od miejskiego szumu. Sprawny dojazd umożliwia zaś bliskość drogi krajowej nr 28. Od centrum Wadowic hotel oddalony jest o 5 km, natomiast od Krakowa – o 55 km. Na miejscu czeka duży ogrodzony parking, który łącznie pomieści około 300 pojazdów. Bez problemu można tu także zaparkować autokary. 

Kompleks Młyn Jacka Hotel & SPA tworzy kilka budynków – główny, historyczny, w którym znajdują się: recepcja, sale konferencyjne, restauracja oraz pokoje, dobudowany Mały Młyn z nowymi pokojami, oraz budynek M-Spa, do którego z budynku głównego przejść można specjalnym łącznikiem. Uwagę gości Młyna Jacka z pewnością przykuje imponująca ekspozycja maszyn młyńskich, rozlokowana na 3 kondygnacjach, która przypomina o przeszłości budynku. Podobnie zresztą jak koło młyńskie, które napędza strumyk płynący przy hotelu.

Do otoczenia jeszcze wrócimy, na razie kierujemy się do centrum konferencyjnego Młyna Jacka. 

Młyn Jacka Hotel & Spa Wadowice

Ciekawa propozycja na konferencje w Małopolsce

Kombinacja postindustrialnego stylu, historycznego charakteru budynku i nowoczesnych rozwiązań w Młynie Jacka udała się wyjątkowo. Małopolski hotel udostępnia 5 sal, przystosowanych do dużych konferencji i mniejszych spotkań biznesowych. Dwie największe (122 m kw. oraz 103 m kw.) można połączyć w jedną, która sprawdzi się na wydarzenia dla 160 osób w układzie kinowym. Sala A+B posiada dostęp do światła dziennego, z możliwością zaciemnienia, klimatyzację oraz sprzęt multimedialny. Salę A wyróżnia widok z okien na koło młyńskie.

Młyn Jacka Hotel & Spa Wadowice sala konferencyjna

W klubowym klimacie utrzymana jest Teatralnia, o powierzchni 111 m kw., przeznaczona na bankiety dla 150 gości oraz konferencje dla 160 uczestników. Przeszklona sala z widokiem na góry i dobre doświetlenie to duże atuty Biblioteki – sali chętnie wybieranej na bardziej kameralne eventy i szkolenia dla maksymalnie 50 osób. Ofertę Młyna Jacka uzupełnia elegancki Pokój konferencyjny, przystosowany do prowadzenia krajowych i międzynarodowych wideokonferencji przy pomocy łączy kodowanych. W pokoju za stołem konferencyjnym zasiąść może do 12 osób. 

Młyn Jacka Hotel & Spa Wadowice sala konferencyjna

Sale konferencyjne to nie wszystko, co do zaproponowania gościom ma Młyn Jacka Hotel & SPA.

Wykreuj swój event w Młyn Jacka Hotel & SPA

Duży teren wokół budynków można z pomysłem wykorzystać do urozmaicenia wyjazdu integracyjnego. Zaraz przy lesie znajduje się przestronna i nowoczesna Wiata Grillowa, w której zorganizować można konferencje, eventy, jak również kolację grillową dla 220 gości. 

Pod chmurką przygotować można piknik dla 1500 osób. Należąca do właścicieli firma eventowa Projekt Efektywny zapewni wszystko, co do udanego wydarzenia jest potrzebne: sceny plenerowe, usługi cateringowe, oprawę muzyczną i atrakcje towarzyszące. 15-letnie doświadczenie w branży gwarantuje wysoką jakość realizacji i umiejętność dostosowywania się do oczekiwań klientów. Grupy zintegrują się podczas wieczorów tematycznych i atrakcji typu outdoor. 

Czasami najlepszym scenariuszem jest… brak scenariusza. Na terenie Młynu Jacka nuda bowiem nie grozi. Goście hotelu w Wadowicach odpoczną na zielonej plaży przy strefie basenowej, w ruskiej balii, podczas rozgrywki w szachy XXL czy na hamakach rozwieszonych przy urokliwym Zakątku Grillowym. Wielbiciele aktywnego spędzania czasu rozegrają mecz piłki siatkowej, zagrają w krykieta bądź bule lub wezmą udział w wycieczce rowerowej nad Jezioro Mucharskie.  

Młyn Jacka Hotel & Spa Wadowice event

Młyn Jacka to nie tylko znakomity hotel na konferencję. To również komfortowe pokoje utrzymane w czterogwiazdkowym standardzie. Do dyspozycji gości oddanych jest 68 pokoi 1- i 2-osobowych w budynku głównym. Od marca br. do oferty dołączyły również 2 apartamenty typu studio oraz pokój 2-osobowy Superior z prywatnym zewnętrznym jacuzzi, usytuowane w Małym Młynie. 

Młyn Jacka Hotel & Spa Wadowice pokój

Ci, którzy w swoim pokoju jacuzzi nie posiadają, odwiedzić mogą rozbudowaną strefę Spa & Wellness. W M-Spa goście skorzystają z basenu (100 m kw. powierzchni) i 16-osobowego jacuzzi. Zregenerują się w strefie schładzania i relaksu, a w chłodniejsze miesiące zanurzyć się mogą w zewnętrznej balii z gorącą wodą. Nie zapominajmy o bogatej i różnorodnej ofercie zabiegów Spa z masażami aromaterapeutycznymi i rytuałami by Team Dr Joseph. 

Młyn Jacka Hotel & Spa Wadowice spa

Zrelaksować i zintegrować się można także w trakcie wspólnej kolacji w restauracji Spichlerz Smaków, wyróżnionej czapką przewodnika Gault&Millau. W karcie dań znajdziemy smakowite dania kuchni międzynarodowej, a szczególnie polecane są ryby. Wieczorem ze spotkaniem warto się przenieść do hotelowego Lobby baru, w którym znajdziecie 25 rodzajów whisky oraz wyśmienite koktajle.

Młyn Jacka Hotel & Spa Wadowice restauracja
 


Co wyróżnia obiekt konferencyjny?

Młyn Jacka Hotel & SPA to miejsce przygotowane do profesjonalnych konferencji (450 m kw. powierzchni biznesowej, elastyczna przestrzeń, którą dostosowywać można do charakteru wydarzenia) i imprez outdoor. Duży zielony teren pozwala na organizację pikniku firmowego dla 1500 osób albo na prezentację nowego modelu samochodu. Należąca do właściciela agencja eventowa Projekt Efektywny zadba o uatrakcyjnienie pobytu i atrakcje integrujące grupy.

Opinia platformy Konferencje.pl

Hotel, który posiada w pełni kompleksową ofertę eventową i biznesową. Dostępne sale umożliwiają przeprowadzenie profesjonalnych konferencji oraz szkoleń dla 240 osób. Obiekt zapewni również pełne zaplecze gastronomiczne podczas imprez plenerowych. Młyn Jacka Hotel & SPA pisze nową kartę swojej historii, a eventy organizowane w nim stać się mogą doskonałym materiałem dla anegdot i miłych wspomnień.