Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

MT Polska

Marsa 56c, 04-242 Warszawa
http://www.centrummtpolska.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
MT Polska

Duże konferencje, targi i eventy w Warszawie? Sprawdziliśmy MT Polska

Data aktualności: 21-06-2016

 • Duże konferencje, targi i eventy w Warszawie? Sprawdziliśmy MT Polska - MT Polska

  Duży event w hali targowej? A właściwie czemu nie? Tego typu miejsca mają to do siebie, że dysponują wielkimi salami bez kolumn. Nie inaczej jest w przypadku MT Polska w Warszawie. Ale co z pozostałymi elementami, niezbędnymi do organizacji dużych wydarzeń? Sprawdziliśmy to dla Was, oto szczegóły.

   

   

  Warszawa nie ma centrum kongresowego, to fakt. Ale funkcje tego typu spełniają też obiekty targowe, których kilka jednak Warszawa ma. Oprócz swojego podstawowego przeznaczenia mogą też pełnić rolę przestrzeni eventowych – mają obszerne, wysokie hale bez kolumn i bogate zaplecze techniczne. Jednym z największych warszawskich miejsc tego typu jest centrum MT Polska. Sprawdziliśmy, jak jest przygotowane do obsługi dużych wydarzeń.

   

   

  Centrum Targowe MT Polska sale konferencyjne Eventy w Warszawie Konferencje.pl

  MT Polska - nowoczesne centrum targowe z halami mieszczącymi 10 000 osób.


  Otoczenie i wygląd – centrum targowe w sypialni Warszawy


   

  MT Polska mieści się przy ul. Marsa, która przez lata kojarzyła się warszawiakom głównie z trasą wylotową na wschód i... potężnymi korkami. Sytuacja komunikacyjna w tym rejonie jednak znacznie się poprawiła w 2010 r. Zakończono budowę tzw. węzła „Marsa, czyli Ronda Ignacego Mościckiego w 2010 r., łączącego trasy wylotowe z mostem Siekierkowskim. Okolica to głównie prywatne posesje z willami i firmy – warsztaty samochodowe, zakłady usługowe i niewielkie sklepy.
  Niedawno tuż przy centrum targowym otwarty został wielkopowierzchniowy sklep cash & carry.
  Nietrudno tu trafić – szary prostopadłościan budynku MT Polska jest duży i rozległy, a po wyburzeniu budynków w okolicy i uporządkowaniu terenu – widać go z daleka.

   

   

  Powierzchnie eventowe/sale konferencyjne


   

  MT Polska dysponuje dwoma bliźniaczymi halami znajdującymi się na parterze budynku oraz centrum konferencyjnym składającym się z 3 sal - na piętrze. Wejścia do hal mieszczą się w holu głównym, przy recepcji. Na piętro można dostać się po schodach (dwie klatki schodowe, po lewej i prawej stronie od wejścia głównego) lub wjechać windą (po prawej stronie od wejścia głównego). Na tyłach budynku jest duży plac wyłożony kostką brukową – może stanowić dodatkową przestrzeń eventową i wystawienniczą.

   

   

  Centrum Targowe MT Polska sale konferencyjne Eventy w Warszawie Konferencje.pl


  Metalowe słupy rodzielają halę A i B w Centrum MT Polska.

  Bliźniacze hale A i B - 5000m2 bez kolumn razy dwa!


  Hale mają łącznie wymiary 102 na 98 metrów i powierzchnię 10 000 mkw. Ich wysokość to 10 m, a punktowo są jeszcze wyższe - 14 m. Całą przestrzeń dzielą dokładnie na środku metalowe słupy, pomiędzy którymi znajdują się złożone panele przesuwnej, akustycznej ściany. W przypadku oddzielenia hal zapewnia ona pełną dźwiękoszczelność. Obie hale mają również wydzielone toalety, hala A po lewej stronie, a hala B po prawej stronie, przy ścianach, mniej więcej na środku.

   

  Po rozdzieleniu każda z hal ma 5000 mkw. powierzchni – niepodzielonej żadnymi elementami konstrukcji. Można tu więc w ustawieniu teatralnym zmieścić 5000 osób. Z holu głównego do każdej z nich prowadzi oddzielne wejście (po lewej i prawej stronie głównej recepcji). Na potrzeby targów obiekt udostępnia bramki i drzwi uchylne przed wejściami hal.
  Istnieje też możliwość podzielenia całej przestrzeni na mniejsze sale konferencyjne, przy użyciu mobilnych ścianek. Dzięki systemowi nagłośnieniowemu można tu stworzyć 5 odrębnych stref akustycznych.

   

  Centrum Targowe MT Polska sale konferencyjne Eventy w Warszawie Konferencje.pl

  Hala B - ustawienie bankietowe.


  Elementy scenografii, stoisk czy pojazdy takie jak samochody lub łodzie można wprowadzić przez jedną z 6 bram na tyłach hal – 2 bramy sterowane elektrycznie o wymiarach 4 m szerokości na 5,5 metra wysokości (po jednej prowadzi do hali A i hali B) i 4 bramy – 3 m szerokości na 2,5 m wysokości (po dwie bramy w każdej z hal). Bramy mieszczą się na tyłach hal, po przeciwnej stronie od wejścia z holu recepcyjnego.
  Dodatkowo z każdej z hal prowadzi po 14 drzwi ewakuacyjnych - łącznie 28 wyjść. Obiekt jest naprawdę świetnie przygotowany jeśli chodzi o bezpieczeństwo - wszystkie wyjścia są dobrze oznakowane i jest ich naprawdę dużo. Drogi ewakuacyjne plus inne zabezpieczenie przeciwpożarowe i nie musisz się obawiać niczego, gdy wprowadzisz tu dużą grupę ludzi.

   

  Jedyne okna w halach znajdują się w suficie i to one zapewniają dostęp do światła dziennego – to 136 świetlików, które na potrzeby eventu mogą zostać zaciemnione. Stropy podtrzymywane są przez poprzeczne belki konstrukcyjne: większe - wysokość pod nimi to 10 m, a w przestrzeniach pomiędzy nimi – 14 m, oraz mniejsze. Na każdym przęśle można podwiesić 1,5 tony, a łączne obciążenie stropu to 48 ton.

   

  Centrum Targowe MT Polska sale konferencyjne Eventy w Warszawie Konferencje.pl

  Ściany sali w MT Polska można zasłonić czarnymi kotarami. Tu hala A, widoczne jest przejście do hali B (po prawej stronie, przy scenie.

   

  W gładkiej, szarej podłodze z polerowanego betonu znajduje się kilka zabezpieczonych metalowymi panelami kanałów medialnych – ciągnie się w nich przez całą długość hal instalacja elektryczna, hydrauliczna oraz internetowa. Dzięki niej do stoisk podczas targów albo np. stanowisk barmańskich w czasie gali – w dowolnym miejscu sali można doprowadzić bieżącą wodę, prąd oraz Internet. Dopuszczalne obciążenie podłogi jest spore – 1,5 tony na metr kwadratowy. Trzeba jednak pamiętać, że pod powierzchnią hali znajduje się parking, więc jeśli chcesz wprowadzić na teren obiektu wyjątkowo ciężki pojazd, powinieneś skonsultować z jego obsługą możliwości wjazdu.

   

  Pusta hala robi imponujące wrażenie wielkiej przestrzeni. Nie ma tu żadnych elementów dekoracyjnych, jest tylko metal i beton, a jedynym „zakłóceniem” przestrzeni są wydzielone toalety, przyklejone niejako do ścian. Wzdłuż wszystkich ścian można rozsunąć czarne kotary wyciemniające (oferowane przez obiekt), które oprócz tego, że zasłonią konstrukcję z falistej blachy, to poprawią akustykę w halach.
  W ciągu dnia przestrzeń jest wystarczająco doświetlona dziennym światłem przez okna dachowe.
  Niestety strop nie jest na tyle wygłuszony, żeby nie docierały do środka odgłosy burzy, hałas gradu czy silnego deszczu. Dobrze jest mieć to na uwadze, jeśli organizujesz wydarzenie wymagające idealnej ciszy.

   


  Sale konferencyjne na piętrze   Na piętrze mieszczą się 3 niemal identyczne sale konferencyjne A, B i C, które można połączyć w jedną przestrzeń za pomocą ścian przesuwnych. Dwie z nich mają po 80 mkw. powierzchni i wymiary 8 na 10 m, jedna – 90 mkw. (9 na 10 m). Po połączeniu sala ma powierzchnię 250 mkw. (10 na 25 m). Sale są widne i jasne – mają duże okna, wychodzące na dziedziniec przed obiektem. Można też je zaciemniać w razie potrzeby. Prezentują się skromnie i elegancko: na podłodze – jasnobrązowa wykładzina, ściany pomalowane na biało, podwieszany biały sufit, drzwi w kolorze jasnego drewna. Obiekt zapewnia pełne wyposażenie sal na konferencje – czarne krzesła, stół prezydialny, projektowy, nagłośnienie z mikrofonami bezprzewodowymi, ekrany, flipcharty i białe tablice.
  Piętro konferencyjne ma dwie niezależne klatki ewakuacyjne i oddzielny system detektorów dymu i temperatury.

  Plusem tej przestrzeni konferencyjnej jest to, że podczas głośnych wydarzeń odbywających się w halach - jest tu cicho.

  Centrum Targowe MT Polska sale konferencyjne Eventy w Warszawie Konferencje.pl


  Sale konferencyjne A, B i C w MT Polska - po połączeniu.


  Teren ekspozycyjny na zewnątrz budynku - 4000 m2 utwardzonego terenu na eventy

   


  Za budynkiem MT Polska znajduje się plac o powierzchni 4000 mkw., utwardzony kostką brukową. Można tu zorganizować event pod gołym niebem, ustawić namioty lub postawić tymczasowe hale wystawiennicze do 3000 mkw. powierzchni i nośności podłóg 750 kg/mkw.

   

   


  Miejsce na recepcję


  Główny hol w obiekcie ma pokaźne 600 mkw. powierzchni i prowadzi do niego kilka wejść – od frontu 4 dwuskrzydłowe, przeszklone drzwi oraz po bokach, z lewej i prawej strony – 2 wejścia z drzwiami dwuskrzydłowymi. To widna, jasna przestrzeń z trzema recepcjami – główną na środku i dwoma: po lewej i prawej stronie. Łącznie mieści się tu kilkanaście stanowisk ze skomputeryzowanymi punktami kasowymi, które mogą obsłużyć wielotysięczne grupy gości. Komunikaty i reklamy można wyświetlać na monitorach LCD, umieszczonymi nad pulpitami recepcji. Ponadto, w przypadku kilku różnych konferencji, które odbywają się w dwóch halach – recepcje mogą funkcjonować oddzielnie, co jest dużą zaletą.

   

  Centrum Targowe MT Polska sale konferencyjne Eventy w Warszawie Konferencje.pl

  Wejście do hali B z głównego holu. 


  Jest tu również na tyle dużo miejsca, że można ustawić stoliki koktajlowe.
  Hol na piętrze konferencyjnym ma 300 mkw. powierzchni i znajduje się wzdłuż sal konferencyjnych. Mieści się tu również szatnia z kontuarem. Przestrzeń ta nie ma oświetlenia dziennego.
  Obydwa hole, na parterze oraz piętrze, są jasne i wyglądają przestronnie – mają białe ściany i beżową terakotę, a na sufitach – białe kasetony.

   

  Hol główny - stanowiska recepcyjne i wejścia do hal, po lewej i prawej stronie od recepcji głównej.


  Dodatkowe przestrzenie (do wykorzystania dla organizatora eventu i/lub VIPów)  Podczas eventów można wykorzystać jako przestrzeń dla organizatorów lub VIPów całe piętro konferencyjne – oprócz sal znajduje się tu ok. 50-metrowa kafeteria oraz reżyserka – przeszklone, wyciszone pomieszczenie z widokiem na hale. Można stąd obserwować całą imprezę i koordynować jej przebieg oraz emitować komunikaty, muzykę i spoty reklamowe.

  Centrum Targowe MT Polska sale konferencyjne Eventy w Warszawie Konferencje.pl

  Wejście do reżyserki znajduje się na pierwszym piętrze.


  Kawiarnia


  Kafeteria na piętrze (ok. 50 mkw) obsługiwana jest przez zewnętrzną firmę. Jest czynna, jeśli zachodzi taka potrzeba, na zamówienie klientów. Kawiarnia nie obsługuje dużych eventów.

   


  Toalety


  Toalety na parterze znajdują się: w holu, po lewej i prawej stronie od wejścia głównego (damskie i męskie, łącznie 13 punktów), w hali A i B – w każdej z hal po 6 kabin plus pisuary. Na piętrze toalety mieszczą się przy schodach wejściowych z lewej strony, damska – 3 kabiny, męska – 3 kabiny i 3 pisuary. Zarówno w holu, jak i w halach są toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
  Wszystkie łazienki mają dobry standard i są czyste, o porządek obsługa dba również w czasie eventów.

   


  Prąd


  Organizatorzy eventów mają do dyspozycji imponujące możliwości zasilania – pojedyncze hale A i B mają przyłącza o mocy 550 kW, a połączone – 1,8 MW. Obiekt nie dysponuje własnym, dodatkowym agregatem prądotwórczym, ale współpracuje z firmą, która dostarcza agregaty o dowolnej mocy za dodatkową opłatą.

   

   

  Klimatyzacja, ogrzewanie, wentylacja


  Obiekt wyposażony jest w automatyczną klimatyzację, ogrzewanie i wentylację.

   


  Dostępność dla niepełnosprawnych


  Centrum MT Polska jest w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych – nie ma barier architektonicznych przy wejściach, na piętro konferencyjne można wjechać widną. Są również toalety przystosowane dla osób na wózkach inwalidzkich.

   


  Dojazd – obrzeża Warszawy w pobliżu trasy wylotowej


  Obiekt znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Marsa, Okularowej i Chełmżyńskiej, w sypialnianej części Warszawy – na styku dzielnic Rembertów i Wawer. Otaczają go ulice Okularowa, Bluszczowa i Rekrucka. Na jego teren można wjechać z dwóch stron – od ul. Okularowej i ul. Rekruckiej, przy obydwu wjazdach mieszczą się parkingi (przy Okularowej naziemny, przy Rekruckiej – podziemny).

   

  MT Polska Eventy w Warszawie


  Wjazd od strony ul. Rekruckiej. Za bramą, po lewej - wjazd na parking podziemny.


  Od Śródmieścia targi MT Polska dzieli ok. 12 km. Dojazd komunikacją miejską zabierze ok. 40 min. spod Dworca Centralnego, z jedną przesiadką. Przystanek autobusowy jest ok. 200 m od obiektu. Można tu dotrzeć szybciej koleją (KM i SKM), bo w 15 min., ale trzeba przejść się 10-minutowym spacerem od stacji Warszawa-Gocławek.
  Trasa taksówką zabierze ok. 25-35 minut i będzie kosztowała od 22 do 32 zł, podobnie Uberem (Uber Select do 41 zł).
  Rozładowanie ruchu na estakadach przy Płowieckiej poprawiło dojazd, ale skrzyżowanie Marsa z Okularową pomimo remontu i poszerzenia Marsa niestety nadal mocno się korkuje w godzinach szczytu. Trzeba o tym pamiętać zwłaszcza rano i w godzinach popołudniowych.

   


  Parkingi – 1500 miejsc postojowych

   


  Obiekt oferuje 1500 miejsc parkingowych – 417 miejsc w garażu podziemnym, 137 miejsc na parkingu naziemnym i na zamówienie – 1000 dodatkowych miejsc w pobliżu parkingu (na terenie utwardzonym).

   

  Udogodnienia/usługi/atrakcje


  W MT Polska zapewniony jest dostęp do Internetu przez wi-fi (łącze 80 Mb/s). Obiekt oferuje szereg usług dla organizatorów różnego rodzaju eventów, są to m.in. zabudowa stoisk targowych, usługi ochroniarskie, sprzątające, spedycyjne, reklamowe (wewnątrz budynku i na zewnątrz, mailingi itp.), ochrona p.poż. Współpracuje również z różnymi firmami usługowymi (cateringowymi, oferującymi budowę namiotów zewnętrznych itp.), ale organizatorzy maja dowolność jeśli chodzi o wybór podwykonawców.
   

   

  Baza noclegowa


  MT Polska nie oferuje noclegów. W odległości walking distance nie ma też hoteli – najbliższe znajdują się w odległości 3-4 kilometrów (2- i 4-gwiazdkowy). Do innych 3-5-gwiazdkowych hoteli trzeba dojeżdżać – od 10 do 30 minut samochodem lub taksówką.

   

   

  Podsumowując:


  Centrum Targowe MT Polska jest bez wątpienia przygotowane nie tylko do obsługi targów. Duże, i co ważne - wysokie hale, możliwość ich połączenia, a także dzielenia na mniejsze sale to cechy, które przydadzą się przy organizacji konferencje i kongresów. Obiekt przygotwany do goszczenia na co dzień tysięcy zwiedzających ma też sprawnie działającą klimatyzację i ogrzewanie. Podłoga wytrzyma wiele – możesz tu postawić samochody, jachty, scenę koncertową, a nawet wysypać piasek. Jasne, blaszane ściany możesz też w razie potrzeby zasłonić kotarami. Trzeba jednak wziąć pod uwagę brak wygłuszenia dachu, jeśli event wymaga bezwględnej ciszy, a odbywa się np. wiosną czy latem, gdy zdarzają się ulewy i gradobicia. Nieco problematyczny może być też dojazd – obiekt jest w sporej odległości od centrum miasta i jego okolice korkują się w godzinach szczytu. Jednak podczas wieczornych gal i imprez nie powinno to już stanowić przeszkody. Minusem jest też spora odległość od obiektów noclegowych, natomiast plusem - duża przestrzeń parkingowa.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: