Nad jeziorem Charzykowskim, w Borach Tucholskich, w lipcu br. zainaugurował działalność czterogwiazdkowy hotel Notera SPA. Malownicze otoczenie przyciągnie nie tylko zwolenników odpoczynku w lesie, ale i organizatorów spotkań, poszukujących nowych przestrzeni na szkolenia i imprezy firmowe. 2 sale konferencyjne: Brzozowa (110 mkw.) i Sosnowa (75 mkw.) pomieszczą odpowiednio 91 i 70 osób w ustawieniu teatralnym. Sale można połączyć, tworząc jedną przestrzeń dla 154 gości spotkania.

Sale są klimatyzowane, z dostępem do światła dziennego i możliwością zaciemnienia, standardowo wyposażone w sprzęt multimedialny oraz dostęp do wifi. Organizatorzy wydarzeń mogą liczyć na bezpłatny serwis concierge. Na gości konferencji czeka 78 pokoi i apartamentów, łącznie około 150 miejsc noclegowych. Wystrój pokoi nawiązuje do otoczenia hotelu, stąd powracający także w przestrzeniach wspólnych motyw brzozy, sosny i dębu. Stonowane barwy ziemi połączono z bardziej energetycznymi odcieniami żółci i turkusu. Fototapety przedstawiające las współgrają z drewnianymi meblami i dodatkami.

Menu restauracji Las i Woda opiera się na regionalnych produktach od lokalnych dostawców. W cieplejszych miesiącach kuchnią Borów Tucholskich można cieszyć się także na tarasie restauracji. Warto dodać, że hotel posiada własną szklarnię. Goście hotelu Notera SPA mogą relaksować się w Chillout Lounge bądź wybrać się do Baru No1383 na kawę lub koktajl. Rozbudowana oferta strefy SPA obejmuje między innymi: masaże, rytuały, saunowanie czy pobyt w grocie solnej. W hotelu znajduje się również basen kryty oraz Fitness Room.