Pierwsze skojarzenia z Ciechocinkiem? Uzdrowisko, tężnie, pensjonaty i spokój. Z upływem czasu stopniowo rozbudowuje się oferta miasta, które coraz bardziej otwiera się na nowy typ gości – osób powiązanych z biznesem. Właśnie od tej strony poznaliśmy Ciechocinek, a w nim – wyjątkowy Pensjonat Odyseja, który wyróżniają eleganckie wnętrza oraz potencjał eventowy.

Pensjonat Odyseja jako pięciogwiazdkowy obiekt hotelarski swoje podwoje otworzył w styczniu 2020 roku. Inaugurację poprzedziły lata przygotowań, wdrażania najnowszych rozwiązań i wizji właścicieli. A wszystko po to, aby goście w efekcie odpoczywać mogli w prawdziwie komfortowych warunkach. Niczego nie pozostawiono przypadkowi. Architektura nawiązuje do XIX-wiecznych ciechocińskich willi i harmonizuje z otoczeniem, zaś wnętrza zostały wykończone materiałami najwyższej jakości.

Pensjonat Odyseja ma być komfortowym przystankiem w podróży lub jej zwieńczeniem, możliwością oderwania się od codziennego pośpiechu i szansą na regenerację sił. 

Zawsze po drodze. Butikowy obiekt na Kujawach

Pensjonat Odyseja jest idealnie zlokalizowany, zwłaszcza jeśli jesteś osobą, która nie lubi spędzać zbyt dużo czasu w drodze. Ciechocinek od Gdańska oddalony jest o 190 km, od Poznania – 200 km, natomiast od Warszawy – 240 km. Warto dodać, że dojazd do obiektu z autostrady A1 zajmie nam tylko 7 minut, a w pobliżu przebiega także droga krajowa E91. Na miejscu przy budynku czeka już monitorowany parking.

Usytuowanie Pensjonatu Odyseja ma jeszcze jeden istotny walor – znajduje się tylko 24 km od Torunia, co pozwoli na zorganizowanie przy okazji konferencji wycieczek do Grodu Kopernika.

Pensjonat Odyseja Ciechocinek

Eleganckie sale na konferencje w Ciechocinku

A gdy o konferencjach mowa… przyjrzyjmy się bliżej ofercie ciechocińskiego pensjonatu. Na parterze budynku, naprzeciwko recepcji, znajduje się sala konferencyjna o powierzchni 45 m kw. W ustawieniu teatralnym pomieści ona do 40 osób. W trakcie szkolenia przeprowadzanego w układzie szkolnym uzyskujemy przestrzeń dla 30 uczestników. Jasna i elegancka sala została wyposażona w klimatyzację, TV LCD i flipchart.  

Pensjonat Odyseja Ciechocinek sala konferencyjna

Pensjonat Odyseja Ciechocinek sala vip

Na pierwszym piętrze usytuowany jest VIP Room – kameralna przestrzeń, która sprawdzi się na spotkania wymagające wyciszenia i odizolowania od pozostałych części pensjonatu. W VIP Roomie zasiąść może do 10 osób.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na szkolenia w sali konferencyjnej, czy na naradę w VIP Roomie, nad przebiegiem spotkania czuwać będzie wykwalifikowany personel. Doskonałą obsługę cateringową zapewni z kolei Restauracja Odyseja.

Restauracja Odyseja – Bankiety i spotkania biznesowe w duchu slow food 

Tu bije serce Pensjonatu Odyseja. Wysoka (6 m) i przestronna Restauracja Odyseja to stylowa przestrzeń z barem i wydzielonym miejscem dla DJ-a lub zespół. Przez duże okna widać zielone otoczenie, a wystrój zachęca do przeprowadzenia tu zarówno rozmów biznesowych, jak i spotkań integracyjnych. W restauracji zorganizować można imprezę firmową dla 100 gości, bankiet czy minikoncert.

Pensjonat Odyseja Ciechocinek restauracja

W karcie dań znajdziemy zarówno potrawy regionalne, jak i dania kuchni polskiej i międzynarodowej. Zgodnie z motto „Proste smaki i sezonowość” jest ona oparta na świeżych składnikach pochodzących od lokalnych dostawców oraz ziołach z własnego Herbarium. W restauracji skosztować można steków z wołowiny rasy Angus, a my ze swojej strony polecamy doskonałe pierożki z kaczką na konfiturze z czerwonej cebuli i wyśmienite poliki wołowe z dodatkiem sosu piernikowego i buraczkami z wiśnią. Daniom towarzyszą starannie wyselekcjonowane wina. 

Pensjonat Odyseja Ciechocinek restauracja

W restauracji często organizowane są różne eventy, jak kulinarne spotkania z założycielem Akademii Smaków – słynnym szwajcarskim szefem kuchni Kurtem Schellerem, pokazy tańca bądź wieczory z muzyką na żywo.

Pokoje w pięciogwiazdkowym standardzie

Pensjonat Odyseja oferuje 21 przestronnych pokoi i apartamentów, które zapewnią łącznie 45 miejsc noclegowych. Goście mogą wybierać pomiędzy pokojami typu: Comfort, Superior, Deluxe oraz Apartamentem i Apartamentem Deluxe. Widoczna jest dbałość właścicieli o szczegóły, dopasowanie poszczególnych elementów wystroju oraz wykończenie wnętrz materiałami wysokiej jakości. Przyjemna dla oka kolorystyka, stylowe dodatki, duże łazienki, a także możliwość wyjścia na taras każdą podróż służbową zamienią w pobyt regenerujący siły.

Pensjonat Odyseja Ciechocinek pokoj

Pokoje zostały rozlokowane na dwóch kondygnacjach, a dla wygody gości na pierwsze piętro pensjonatu dostać się można windą. Wydzielono tu również miejsce na minisiłownię z orbitrekiem, rowerem stacjonarnym i hantlami.

Dodatkowe atrakcje po konferencji

Smaczna kuchnia, wygodne pokoje i siłownia to nie wszystko. Po konferencjach warto spędzić czas aktywnie. Pensjonat Odyseja umożliwia pożyczenie rowerów, kijków Nordic Walking lub zorganizowania meleksem wycieczki połączonej ze zwiedzaniem Ciechocinka, np. Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego. Jeśli aura dopisze, współpracowników można zaprosić na rejs po Wiśle, wieczór z sommelierem czy warsztaty kulinarne, podczas których poznają smaki Kujaw.


Co wyróżnia obiekt konferencyjny?

Pensjonat Odyseja to obiekt hotelarski, który uczestnikom spotkania zapewni warunki na pięciogwiazdkowym poziomie. Pensjonat można wynająć na wyłączność, w salach konferencyjnych przygotować szkolenia lub prezentacje, w restauracji zaś uroczysty bankiet. Spokojne, zielone otoczenie, przy jednoczesnej bliskości atrakcji Ciechocinka, zapewnią doskonałe warunki do skupienia i odpoczynku.

Opinia platformy Konferencje.pl:

Szkolenia dla 40 osób, event w stylowej restauracji, mieszczącej 100 gości, warsztaty kulinarne, prezentacje nowych produktów – Pensjonat Odyseja daje możliwość zorganizowania wydarzeń o różnym charakterze. Dodatkowym atutem jest wysoki standard dostępnych pokoi i apartamentów oraz lokalizacja - blisko centrum miasta oraz niedaleko Torunia.