Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Pin-Up Studio

Nowogrodzka 84/86, 02-018 Warszawa
www.pinupstudio.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Pin-Up Studio

Miejsce na duże eventy w centrum Warszawy? Sprawdzamy - Pin-Up Studio

Data aktualności: 05-07-2016

 • Miejsce na duże eventy w centrum Warszawy? Sprawdzamy - Pin-Up Studio - Pin-Up Studio

  Pin-Up Studio to jedno z wielu postindustrialnych miejsce na mapie Warszawy, ale uwaga – w ścisłym centrum. Spore przestrzenie bez kolumn, wszechobecna biel i skandynawski design, tak można je opisać w skrócie. A w szczegółach? Jak przygotowane jest do organizacji eventów? Sprawdziliśmy to dla Was.

   

  Pin-Up Studio to miejsce nienowe, ale do niedawna prawie nieznane eventowcom. Nie trzeba go jednak przedstawiać fotografom i agencjom reklamowym. Obiekt działa od 2006 roku, w budynku dawnej drukarni Expressu Wieczornego. We wrześniu 2013 r. przestrzeń została powiększona o kolejne 2 spore pomieszczenia, a w maju 2016 r. studio przeszło remont i odświeżenie.

   

   

  Otoczenie i wygląd - ścisłe centrum, okolice pl. Zawiszy


  Pin-Up Studio znajduje się na zachodnim krańcu ul. Nowogrodzkiej, tuż przy skrzyżowaniu z Raszyńską i Koszykową. Szary, dwupiętrowy budynek mieści się pomiędzy biurowcem a prywatną przychodnią. Za nimi góruje wieżowiec Millenium Plaza. Pod drugiej zaś stronie ulicy, za ceglanym murem rozciągają się Filtry Warszawskie.
  Nad przeszklonymi drzwiami wejściowymi do studia widać charakterystyczne, okrągłe logo.
  Zapowiada się dość niepozorne, ale w środku... zaskoczenie gwarantowane.

   

   

  Powierzchnie eventowe/sale konferencyjne


  Pin-Up Studio równa się... biel. Wszystkie główne pomieszczenia są w całości śnieżnobiałe, widne dzięki świetlikom dachowym, niekiedy z szarą, betonową (ale wciąż jasną) podłogą. Ciekawie ograno elementy pofabryczne – stanowią dekorację, która pasuje do skandynawskiego stylu. W połączeniu ze szkłem i polerowanym metalem – wszystko to tworzy nowoczesny wystrój i daje poczucie odprężenia. Trudno wręcz uwierzyć, że jeszcze nie dawno hałasowały tu ciężkie maszyny drukarskie.

   

  Pin-Up Studio Warszawa eventy w Warszawie Konferencje.pl

   

  Przestrzeń eventowa w Pin-Up Studio to 5 sal, które łącznie zajmują 2000 m2 powierzchni  Jeśli jednak Twój event wymaga ciemnego tła, obiekt dysponuje kotarami wysłaniającymi i wysłonieniami okien dachowych.
  Łącznie wszystkie sale zajmują 2000 mkw. Przestrzeń ta podzielona jest na 5 studiów, znajdujących się na 3 poziomach - piwnicy, parteru i antresoli na 1. piętrze. Przejścia między nimi mogą sprawiać wrażenie labiryntu, ale rozkład pomieszczeń jest czytelny i można się tu łatwo odnaleźć.
  Wszystkich wejść do budynku jest 8, z czego 3 – wejście główne i 2 bramy znajdują się od frontu, czyli od ul. Nowogrodzkiej. Pozostałe - od strony podwórza i parkingu podziemnego.

   

  Pin-Up Studio Warszawa eventy w Warszawie Konferencje.pl

   


  Wejście główne do Pin-Up Studio, widok z korytarza. Po lewej widoczna szatnia, po prawej – wejście do Studia Pin-Up 4


  Studio Pin-Up 1

   

  Na co dzień funkcjonuje tu studio fotograficzne, ze strefą wypoczynkową na antresoli, aneksem kuchennym i łazienką z prysznicem. Główna sala - bez kolumn - jest pomalowana na biało, ma również jasną podłogę, natomiast strefa wypoczynkowa na antresoli wykończona jest spokojnych odcieniach szarości.
  Całkowita powierzchnia tego studia to 150 mkw., a sala ma 96 mkw. (8 x 12 m) i niecałe 5 m wysokości.

   

   

  Pin-Up Studio Warszawa eventy w Warszawie Konferencje.pl

  Sala w Studiu Pin-Up 1 ma 96 m2 powierzchni, a pomieszczenie na antresoli – ok. 50 m2  Studio Pin-Up 2 - 600 m2 na jednym poziomie


  To typowa postindustrialna przestrzeń, składająca się z sali na poziomie -1 i antresoli na poziomie 0. Łącznie wszystkie powierzchnie tego studia mają 800 mkw. Ciekawie zaaranżowano pozostawione po byłej drukarni elementy - metalowe suwnice pomalowano na niebiesko, gdzieniegdzie wiszą stare łańcuchy, dobrze komponuje się to z białymi ścianami, betonową podłogą sali i ciemną terakotą na antresoli. Sala jest doświetlona przez okna dachowe – świetliki, które można wysłaniać, jeśli jest taka konieczność.

   

  Pin-Up Studio Warszawa eventy w Warszawie Konferencje.pl

  Studio Pin-Up 2 - widok na antresolę. W widocznej na zdjęciu części zajmuje ona ok. 140 mkw. powierzchni.


  Sala na poziomie -1 ma łącznie ok. 600 mkw. powierzchni. Najwyższa przestrzeń (8 m wysokości) znajduje się w części centralnej i obejmuje 300 mkw. Reszta sali jest niższa - mieści się pod antresolą i częściowo pod Studiem 3.
  W głównej części pomieszczenia jest cyklorama (gładkie połączenie podłogi ze ścianami, służące jako tło do zdjęć bez cienia, wymiary: 5 x 8 x 11 m). Na poziomie 0 z kolei mieści się antresola, ok. 200-metrowa, o wysokości 3,5 m, z czerwonymi kanapami i strefą wypoczynkową.

  Na antresolę można dostać się przez rampę rozładunkową od strony ul. Nowogrodzkiej, natomiast na poziom -1 wprowadzić można samochody przez bramę (szer. 2,4 m x wys. 2,1 m) z parkingu podziemnego.

   


  Studio Pin-Up 3

   

   

  Studio 3 to 175 mkw. białej, otwartej powierzchni bez kolumn.


  Studio Pin-Up 3 zajmuje łącznie blisko 300 mkw. powierzchni, podzielonej na 3 części – główną salę wielkości 175 mkw., przyległe pomieszczenia obok, za kolumnami – 62 mkw. oraz 58-metrową antresolę. Główna sala nie ma żadnych słupów. Wszystkie pomieszczenia są pomalowane w całości na biało, jedynymi elementami wyróżniającymi się są 2 podesty drewniane – stały, wąski i długi oraz kwadratowy, mobilny.
  Sala ta ma również narożną cykloramę i przeszklony sufit, z możliwością wysłonięcia. Ma 2 niezależne wejścia plus przejście do Studia 4.

   


  Na antresoli Studia 3 mieści się sala na konferencje dla ok. 50 osób kinowo.


   

  Studio Pin-Up 4 – przestronne 260 m2 na konferencje


  Studio Pin-Up 4 to chyba najbardziej reprezentatywna sala w obiekcie. Jest wysoka (ma aż 8 metrów) i choć wprawdzie są tu 3 kolumny, to nie zakłócają przestrzeni i nie stanowią przeszkody, bo znajdują się blisko ściany. Studio to ma efektowny, świetlikowy sufit, a strop podtrzymywany jest przez ażurowe, metalowe belki. Jest w całości pomalowane na biało, również betonowa podłoga jest bardzo jasna. Salę tę można ciekawie oświetlić i namalować światłem scenografię. Jej spora wysokość umożliwia też postawienie nawet wysokiej sceny.
  Sala ma 260 mkw. powierzchni, można tu więc zorganizować konferencję dla ponad 200 osób. Na antresoli wzdłuż jednej z dłuższych ścian widać przeszklone pomieszczenia Studia 5.

   

  Studio Pin-Up 5 – sale konferencyjne na antresoli


  Sale w Studiu 5 z przeszklonymi ścianami – światło dzienne wpada tu przez świetliki ze Studia 4.
  Można tu zorganizować konferencję, szkolenie czy warsztaty dla 2-3 grup osób


  Można się tu dostać przez jedno z trzech wejść - bezpośrednio ze Studia 4, z niezależnej klatki schodowej i od korytarza technicznego. Pomieszczenia te nie są wysokie, mają zaledwie 2,41 m wysokości, ale podobnie jak wszystkie sale – dzięki białym ścianom i sufitom nie sprawiają wrażenia przytłaczająco niskich. Hol przed salami jest dość obszerny, ma 56 mkw. Największa sala konferencyjna to 110 mkw. powierzchni. Wyposażona jest w niewielki aneks kuchenny – ciekawe rozwiązanie, przydatne podczas szkoleń. Obok znajdują się też 2 mniejsze pokoje - 21 i 26 mkw. Łącznie cała powierzchnia piętra to 200 mkw.
  Wszystkie 3 sale mają przeszkloną jedną ścianę – dzięki niej wpada do nich światło dzienne. Na potrzeby prelekcji czy szkolenia można ją zasłonić czarną kotarą.
  Pomieszczenia Studia 5 mogą się również sprawdzić jako VIProomy dla gości podczas eventów albo salki techniczne dla obsługi.

   

  Miejsce na recepcję


  Miejsce na recepcję można wydzielać w każdym studiu oddzielnie. Jeśli korzystacie z głównego wejścia od Nowogrodzkiej, to w korytarzu (niezbyt obszernym) jest szatnia dla gości i tu można zorganizować recepcję.

   

  Pomieszczenia techniczne


  Przy Studiu 4, na tym samym poziomie, są pomieszczenia, które mogą służyć jako zaplecze dla eventu – łącznie zajmują ok. 50 mkw. powierzchni. Do wykorzystania w tych celach są też antresole w pozostałych studiach.

   


  Kawiarnia


  Obiekt nie dysponuje lokalem gastronomicznym ani barem. W ramach organizacji konferencji lub innych eventów może zapewnić usługi cateringowe znanych firm, za dodatkową opłatą.

   


  Toalety

   

  Przy każdym studiu mieszczą się toalety. Przy Studiu 1 – jedna łazienka i jedno oczko, Studio 2 – 4 oczka, Studio 3 – 4 oczka, Studio 4 – 2 toalety (męska 2 oczka i 2 pisuary), damska (3 oczka). Dodatkowo przy Studiu 1 znajduje się łazienka z dwoma prysznicami.
  Wszystkie toalety mają przyzwoity standard, choć są niewielkie. Urządzone nowocześnie, ale prosto. Grafitowe ściany i terakoty, elementy z surowej płyty wiórowej, kubistyczna armatura, duże lustra – pozostawiają przyjemne wrażenie.

   

  Prąd


  Obiekt dysponuje zabezpieczeniem energetycznym do 200 kW mocy. Poszczególne pomieszczenia mają przyłącza elektryczne o mocy: Studio 1 - 32A + 16A, Studio 2 – 2 x 63A, 2 x 32A, 16A, Studio 3 – 2 x 63A, Studio 4 – 2 x 63A.

   

   

  Klimatyzacja, ogrzewanie, wentylacja


  Pin-Up Studio ma we wszystkich pomieszczeniach wentylację mechaniczną i grawitacyjną, klimatyzację, a w okresie zimowym również – centralne ogrzewanie.

   


  Dostępność dla niepełnosprawnych


  Obiekt jest częściowo dostosowany dla osób niepełnosprawnych – mogą one dostać się bezpośrednio do Studia 3 i 4 na wózku, z parkingu naziemnego. Przy studiach znajduje się też specjalnie dostosowana łazienka.

   

   

  Dojazd


  Chociaż Pin-Up Studio jest nieco na uboczu – na tyłach gwarnego pl. Zawiszy, to nie ma problemu, żeby tu trafić. Do najbliższych przystanków autobusowych i tramwajowych w al. Jerozolimskich jest zaledwie 50 m. Spod Dworca Centralnego dojeżdża się tu w ciągu 5 minut, można też wybrać 10-minutowy spacer.

   

  Parking - w strefie płatnego parkowania


  W cenie najmu Pin-Up Studio oferuje ok. 12 miejsc parkingowych (liczba adekwatna do najmowanej powierzchni). Obiekt znajduje się w ścisłym centrum, a zatem w strefie płatnego parkowania. Auta można zostawiać wzdłuż ulicy Nowogrodzkiej (ok. 3,5 zł/godz., 20-30 miejsc) lub na parkingu podziemnym w sąsiednim Millenium Plaza (4 zł/godz.).

   


  Udogodnienia/usługi/atrakcje


  Do sal Pin-Up Studio można wprowadzić auta – taką możliwość mają Studio 1 i 2. Samochody są wprowadzane z parkingu podziemnego. Obiekt ma też windę towarową o udźwigu 800 kg, przydatną do przewożenia np. elementów scenografii, krzeseł lub cięższego sprzętu. Wszystkie pomieszczenia, w których funkcjonowały maszyny drukarskie (za wyjątkiem Studia 5) mają bardzo wytrzymałe podłogi o udźwigu ok. 1 t/m2, można tu zatem wprowadzać ciężkie obiekty.
  Studio dysponuje własnym sprzętem audiowizualnym i oświetleniowym, który można wynająć za dodatkową opłatą. Jest to m. in. projektor multimedialny Sony 5000 Lumenów ANSI, plazma wall Sharp VN-600 na statywie, mikrofony i miksery dźwięku, profesjonalne oświetlenie (ledowe, ruchome i telewizyjne). W cenie najmu na potrzeby eventów udostępniany jest też szerokopasmowy Internet 50 Mb/s, z możliwością przyspieszenia do 1 Gb/s.
  Pin-Up Studio zapewnia dedykowanego pracownika w czasie eventu. W trakcie przygotowań, podczas imprezy oraz po niej oferowane są również usługi sprzątające.
  Obiekt nie ma żadnych wyłączeń w działalności i jest dostępny przez cały rok, 24 godziny na dobę. W związku z tym, że w pobliżu nie ma lokali mieszkalnych – nie ma też ograniczeń dotyczących hałasu podczas imprez wieczornych i nocnych.
  Obowiązuje zakaz palenia, ale w Studiu 2 na rampie jest możliwość wydzielenia strefy dla palących.
  Rezerwacja sal jest bezpłatna, wiąże się z podpisaniem umowy. Konsekwencje finansowe są przewidziane jedynie w przypadku odwołania wydarzenia na mniej niż 14 dni przed planowaną datą.

   


  Baza noclegowa - do hotelu na piechotę

  Obiekt nie udostępnia noclegów. W odległości walking distance jest kilka znanych hoteli 3- i 4-gwiazdkowych – przy pl. Zawiszy Radisson Blu Sobieski, a pod drugiej stronie al. Jerozolimskich – Golden Tulip i Campanile. W promieniu kilku kilometrów od Pin-Up Studio znajduje się kilkanaście znanych, warszawskich hoteli od 3 gwiazdek wzwyż.

   

  Podsumowując:


  Pin-Up Studio to kolejne miejsce w Warszawie, w którym wykorzystano pofabryczne atuty budynku – wysokie sale bez kolumn. Ma ono jednak tę przewagę nad innymi postindustrialnymi halami, że znajduje się w ścisłym centrum Warszawy. Wprawdzie nie są to tak ogromne pomieszczenia, jak te na Pradze, ale można tu z powodzeniem łącznie zmieścić ok. 2000 osób, a w poszczególnych salach – ok. 200-600. Obiekt nadaje się zarówno na wieczorne eventy i gale, jak i konferencje czy szkolenia, wymagające podzielenia uczestników na mniejsze grupy. Dysponuje profesjonalnym sprzętem multimedialnym i audiowizualnym. Postawisz tu swobodnie wysoką scenę, wyświetlisz prezentację na dużym plazmowym ekranie, stworzysz „świetlną scenografię” i jeśli trzeba, wprowadzisz samochód.
  Zaparkowanie w okolicy może być problemem, ale to ścisłe centrum, zatem wszędzie można szybko dojechać lub po prostu… dojść na piechotę.

   

  Opinie organizatorów eventów o Pin-Up Studio:

   

  Adam Urban
  Wincor Nixdorf


  W kwietniu 2016 r. nasza firma zorganizowała w Pin-Up studio konferencję dla klientów, połączoną z częścią wystawienniczą naszych rozwiązań. Wybór miejsca spowodowany był między innymi dużym potencjałem lokalizacji, zarówno pod kątem zewnętrznym - centralne położenie w Warszawie, jak i pod kątem wewnętrznym - kilka sal, dających różne możliwości aranżacji. W sumie wykorzystaliśy aż trzy pomieszczenia, żeby pomieścić około 150 osób przy bardzo napiętej agendzie, prowadzonej równolegle w kilku salach naraz.
  Współpraca z Pin-Up Studio układała się dobrze na każdym etapie - od przygotowań aż do realizacji. Bardzo elastycznie podchodzili do wszystkich kwestii i dosyć szybko reagowali w dniu realizacji. W przeddzień wydarzenia (rozstawianie) ich podwykonawcy techniczni pracowali dosyć opieszale, ale ostatecznie udało się uzyskać oczekiwany efekt.
  Pin-Up Studio daje dużo możliwości realizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń - od kameralnych spotkań do koncertów dla kilkuset osób. Centralna lokalizacja w Warszawie umożliwia dobry dojazd komunikacją miejską i taksówkami, jednakże obiekt nie posiada dużego, dedykowanego parkingu dla gości.
   


Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: