W ramach cyklu „Byliśmy, widzieliśmy” przedstawiamy jeden z najciekawszych obiektów konferencyjnych, które otworzyły się w 2022 r. Royal Tulip Warsaw Apartments to coś więcej niż designerskie apartamenty w centrum Warszawy. Podczas wizyty redakcyjnej mieliśmy okazję obejrzeć także należące do obiektu nowoczesne centrum konferencyjne oraz restaurację Mozaika, której oferta skierowana jest również do organizatorów eventów. 

Stołeczna Wola, a szczególnie ta jej część, która usytuowana jest w pobliżu Ronda Daszyńskiego, od kilku lat zmienia się w ważny punkt biznesowej mapy Warszawy. Z myślą o działających tu polskich i międzynarodowych firmach powstają hotele i apartamentowce. Czas wolny wypełniać zaś mają wizyty w dużych odrestaurowanych kompleksach jak Browary Warszawskie czy Fabryka Norblina. Wśród nowo otwartych obiektów biznesowych z pewnością warto wyróżnić Royal Tulip Warsaw Apartments, który zapewnia nie tylko wyjątkowo komfortowe warunki do odpoczynku, ale również miejsce do szkoleń i konferencji.

Bardzo dogodna lokalizacja, w sercu Woli i blisko Śródmieścia

Ulicę Grzybowską, przy której znajduje się Royal Tulip Warsaw Apartments, przecina jedna z ważniejszych warszawskich arterii – aleja Jana Pawła II z przystankami tramwajowymi i autobusowymi. Aleją dotrzemy zarówno do ścisłego centrum miasta, jak i dalej położonych dzielnic. Jest to niezaprzeczalna zaleta tej lokalizacji – do wielu interesujących miejsc dotrzeć można pieszo, a jeśli chcemy podjechać – przed budynkiem wieżowca znajduje się przystanek. Dworzec kolejowy Warszawa Centralna od Royal Tulip Warsaw Apartments oddalony jest o niespełna 2 km, zaś lotnisko – o 8,5 km. Obiekt oferuje również parking dla 200 pojazdów.

Royal Tulip Warsaw Apartments pokoj

Nowoczesność & tradycja. Niebanalne wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments

Inspiracje żywiołem miast to od kilku lat popularny trend we wnętrzach hoteli. Można udekorować przestrzeń fotografiami ulic lub zawiesić grafiki metropolii. Można też nawiązać do miejskiej energii i historii subtelnie, z gustem i oryginalnie. Jeśli więc poszukujecie nietuzinkowej przestrzeni, w której odbędą się Wasze konferencje, a goście znajdą zakwaterowanie, swoje kroki kierujcie do Royal Tulip Warsaw Apartments. 

O tym, że nie jest to klasyczny szary projekt przekonacie się od progu. Loftowy design przełamany jest mocnymi akcentami – recepcję od delikatesów oddziela czerwona kurtyna, a lobby wyposażono w niebieskie sofy. Projektanci umiejętnie połączyli różne faktury i wzory. Na parterze budynku – poza recepcją, lobby i delikatesami – znajduje się również restauracja Mozaika oraz bar. Apartamenty rozlokowane są od 2. do 16. piętra. Centrum konferencyjne zajmuje 1. piętro budynku i je odwiedzimy jako pierwsze.

Royal Tulip Warsaw Apartments recepcja

Write, Paint, Play, Design – sale konferencyjne dla biznesu (i twórczych działań)

Royal Tulip Warsaw Apartments dysponuje 4 salami konferencyjnymi o powierzchni od 36 m kw. do 108 m kw.  Największa z nich, Play, sprawdzi się na wydarzenia dla 100 osób w ustawieniu teatralnym. W najmniejszej, Write, organizować można szkolenia dla 25 uczestników. Wszystkie przestrzenie są klimatyzowane i – poza najmniejszą – z dostępem do światła dziennego.

Royal Tulip Warsaw Apartments Warszawa sala konferencyjna

Podczas prezentacji okna można zaciemnić. Sale Play i Design są połączone modułowymi ścianami, które po zsunięciu tworzą wspólną przestrzeń. Dzięki temu można zaplanować wydarzenie, podczas którego np. w jednej sali będzie odbywać się konferencja, a druga przeznaczona będzie na przerwę kawową. Możliwe jest też przeprowadzenie szkoleń w obu salach i projekcja prezentacji na dwóch ekranach jednocześnie.

Zadbano o nowoczesny sprzęt audiowizualny – rzutniki, ekrany, profesjonalne nagłośnienie z mikrofonami i oświetlenie. Wszystkie sale posiadają także kącik kawowy z ekspresem. Wzrok przyciąga samo wnętrze, których dużą ozdobą są neony, a dominująca kolorystyka spójna jest z pozostałymi przestrzeniami Royal Tulip Warsaw Apartments.

Wypoczynek z widokiem na Warszawę

Podczas pobytu w Royal Tulip Warsaw Apartments wrażeń nie zabraknie. Począwszy od oryginalnego wystroju każdego z dostępnych 312 apartamentów, aż po widok z okien, szczególnie na wyższych kondygnacjach wieżowca. 

Goście odpoczną w pięciogwiazdkowym standardzie – wnętrza apartamentów zostały wykończone z dbałością o szczegóły i nawiązaniami do architektury Warszawy. Na ścianach podziwiać więc możemy dyskretne mapy Mokotowa, Żoliborza, Ochoty, Saskiej Kępy czy Powiśla, którym towarzyszą grafiki przedstawiające twarze. Na podłodze w aneksie kuchennym zauważymy tzw. warszawski gorsecik – biało-czarną mozaikę. W zależności od typu apartamentu dominuje inny kolor przewodni, kojarzony z daną dzielnicą (zielony dla Żoliborza czy czerwony dla Mokotowa). 

Royal Tulip Warsaw Apartments Warszawa apartament

Wszystkie pokoje przystosowane są zarówno do krótkiego pobytu, jak i wynajmu długotrwałego. Z myślą o komforcie gości apartamenty wyposażono w duże szafy, aneks kuchenny z płytą indukcyjną, mikrofalówką i ekspresem do kawy. Apartamenty różni układ, dzięki czemu gość może wybrać taki, który najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom: z wyraźnie oddzieloną strefą sypialnianą lub jedną otwartą przestrzeń. Zdecydowana większość apartamentów posiada balkon lub taras. 

Do dyspozycji gości jest również doskonale wyposażona siłownia wraz z sauną, a już niebawem otwarty zostanie salon spa.

Restauracja Mozaika - zajrzyj, skosztuj, zorganizuj tu event!

Kierując się w prawo od recepcji, przechodzimy do baru i restauracji Mozaika. Jej motto: „Poznaj Warszawę wszystkimi zmysłami” staje się w pełni zrozumiałe, gdy przemierzamy całą przestrzeń. I tu nie zabrakło inspiracji stolicą. Każda z sal utrzymana jest w innym stylu i barwach, które kojarzą się z poszczególnymi dzielnicami. Całość jest jednak harmonijna i klimatyczna. 

W barze zamówić możemy wyśmienite koktajle, a w części bufetowej każdego ranka spróbować zróżnicowanych, świeżych i obfitych śniadań. W menu restauracyjnym znajdziemy klasyki polskiej kuchni – placki ziemniaczane, śledzie czy kaczkę wędzoną, podawaną z pomarańczą i malinami oraz sałatą rzymską. 

Royal Tulip Warsaw Apartments restauracja Mozaika

Restauracja pomieści łącznie do 120 osób w przypadku koktajlu lub 80 osób w ustawieniu bankietowym. Dobrym pomysłem jest wynajęcie ostatnich sal, które mają oddzielne wyjście na patio i układ, zapewniający prywatność gościom eventu.  

Royal Tulip Warsaw Apartments Warszawa restauracja Mozaika

W ciepłe miesiące ze spotkaniem przenieść się można na patio z leżakami rozstawionymi obok zabytkowego modelu samochodu, oczywiście, FSO Warszawy. 

Masz ochotę spotkać się na kawie lub zabrać jakieś smakowite specjały ze sobą? W Royal Tulip Warsaw Apartments na gości czekają delikatesy ze specjalnie wyselekcjonowanymi produktami.

Royal Tulip Warsaw Apartments patio

 


Co wyróżnia obiekt konferencyjny?

Royal Tulip Warsaw Apartments to usytuowany w sercu Warszawy obiekt z centrum konferencyjnym i apartamentami utrzymanymi w 5-gwiazdkowym standardzie. Oferowane sale są profesjonalnie wyposażone, a wnętrza zarówno ich, jak i pozostałych części obiektu na pewno zapadną w pamięć uczestnikom konferencji. 

Opinia platformy Konferencje.pl

Centrum konferencyjne Royal Tulip Warsaw Apartments pozwoli na zorganizowanie spotkania dla 100 osób. Obiekt doskonale sprawdzi się na szkolenia, zebrania lub imprezy okolicznościowe. Royal Tulip Warsaw Apartments poza salami na eventy udostępnia także restaurację z patio. Atutem Royal Tulip Warsaw Apartments jest duża liczba apartamentów, które umożliwiają zakwaterowanie większej liczbie uczestników wydarzenia.