Wybór obiektu na event to nie tylko znalezienie najlepszej scenografii do spotkania. Gdy szukamy czegoś więcej od funkcjonalnego pomieszczenia, warto opuścić biurowce i udać się w miejsca niebanalne, otwarte na świeże pomysły i innowacyjne projekty. Wydarzenie organizowane w takiej lokalizacji ma szansę trwale zapisać się w pamięci jego uczestników. Aby te wspomnienia były jak najlepsze, wybierajmy miejsca z duszą, a takim niewątpliwie jest Stary Maneż w Gdańsku Wrzeszczu. Obiekt od lat wpisany w tkankę miejską Trójmiasta, o charakterystycznej architekturze oraz wnętrzach, w których zrealizować można różnorodne scenariusze eventu. 

„Zdobądź wiedzę - pozyskaj cenne kontakty - przeżyj niezapomniane emocje – wróć ze wspomnieniami!” Tak brzmiałby przepis na idealne spotkanie biznesowe czy konferencję. Aby skomponować wszystkie jego składniki, wyboru miejsca nie możemy pozostawić przypadkowi. Oczekując spektakularnego efektu, musimy znaleźć równie niezwykły obiekt. Jeśli planujesz wyjątkowe wydarzenie w Trójmieście, mamy podpowiedź, gdzie je zrealizować. Kultowe miejsce w GdańskuStary Maneż – poleca się na eventy.

Stary Maneż Gdańsk eventy

Wyjątkowa lokalizacja, wyjątkowe miejsce

Stary Maneż jest obiektem stworzonym przez ludzi z wizją, kreatywnym podejściem i konsekwencją w działaniu. Otwarty w 2015 r. na terenie Garnizonu Kultury, przyciąga oryginalnymi wnętrzami i niemniej unikatowym klimatem. Zielone otoczenie pozwala nie tylko odetchnąć od miejskiego zgiełku, ale może być również wykorzystane na miejsce pikniku czy po prostu strefę chillout. 

Stary Maneż Gdańsk eventy

W Starym Maneżu stykają się przeszłość z nowoczesnością, pozwalając na wykreowanie nowych historii, które swój początek będą miały w Garnizonie Kultury. Tego budynku nie pomylicie z innymi. W przeszłości mieściła się tu ujeżdżalnia koni Czarnych Huzarów, elitarnej jednostki pruskiego wojska stacjonującego w Garnizonie. Zabytkowy budynek stał się sercem Starego Maneżu, powiększonego w ostatnich latach o część z restauracją, Wine barem oraz browarem rzemieślniczym. Dzięki rozbudowie meeting plannerzy otrzymują przestronny obiekt eventowy z już sprawdzoną i bogatą ofertą gastronomiczną na miejscu.  

Na koncerty, targi, konferencje – wielofunkcyjna przestrzeń Starego Maneżu

Określenie „wielofunkcyjny” nie jest tutaj nadużyciem. W Starym Maneżu realizowane są zarówno wydarzenia biznesowe, konferencje, szkolenia czy panele dyskusyjne, jak i targi, koncerty, wystawy lub spektakle. Przestrzeń nie ogranicza organizatorów. Do ich dyspozycji oddanych jest 1700 m kw. Sala główna, widowiskowo-koncertowa podczas eventu pomieści niemal 1500 osób. Jej wielkim atutem jest doskonałe doświetlenie za sprawą licznych przeszkleń. Dzięki nim i postindustrialnemu stylowi wnętrz, jest to też przestrzeń niezwykle fotogeniczna, której łatwo jest nadać odpowiedni klimat. Wysokie ściany (6 m) pozwolą na wprowadzenie dużych elementów scenografii, a odpowiednio dobrane oświetlenie i dekoracje podkreślą uroczysty bądź swobodny charakter wydarzenia. 

Stary Maneż Gdańsk sala konferencyjna

Warto przy tym wspomnieć, że zorganizowanie dużego eventu w Starym Maneżu nie będzie wymagało wynajmu dodatkowego sprzętu audiowizualnego. Obiekt dysponuje profesjonalnym systemem nagłośnienia i oświetlenia, dostosowanym do standardów koncertowych. 

Stary Maneż Gdańsk sala koncertowa

Niezależnie od tego, czy będzie to elegancki bankiet przy okrągłych stołach, biznesowa konferencja w ustawieniu teatralnym, czy scena klubowa – Stary Maneż sprawdzi się przy każdej okazji.

Klimatycznie i ze smakiem – spotkania w Garnizonie Kultury

Oferta gdańskiego obiektu nie ogranicza się do sali koncertowej. To także przestrzenie w nowej części budynku, które z powodzeniem wykorzystać można na spotkania z udziałem mniejszej liczby uczestników. Na pierwszym piętrze Starego Maneżu usytuowany jest Wine bar, który w układzie bankietowym pomieści około 50 gości. Impreza firmowa organizowana w Wine barze będzie doskonałą okazją, aby skosztować tworzonych na zamówienie Starego Maneżu win z Château Isolette. 

Stary Maneż Gdańsk wine bar

Zapraszając gości do Starego Maneżu, nie można pominąć też wizyty w Browarze Vrest, którego karta dań inspirowana jest daniami kuchni międzynarodowej w autorskiej odsłonie. Na szybką przekąskę czy dłuższą biesiadę w miłym gronie – Browar Vrest przyciąga ciekawymi wariacjami na temat popularnych na świecie stylów piwa. 

Na konferencję, na event, a może na nieco dłużej…?

Różnorodność oferty eventowej Starego Maneżu, jak i atrakcyjne położenie w zrewitalizowanej i popularnej części miasta, nierzadko zachęcają gości do przedłużenia pobytu w Gdańsku. Warto zatem uwzględnić to w scenariuszu wydarzenia w Starym Maneżu i połączyć je ze zwiedzaniem atrakcji, jakimi dysponuje Garnizon Kultury oraz sam Gdańsk. Zaproszeni nie tylko poznają miasto z nowej perspektywy, ale także lepiej zintegrują się i zapamiętają sam event. 

Stary Maneż Gdańsk garnizon kultury