Pamiętacie krajobrazy z obrazów Chełmońskiego? Te miejsca istnieją naprawdę i to zaledwie kawałek drogi od Warszawy! W takiej sielskiej okolicy mieści się Wierzbowe Ranczo. Można się tu skupić podczas konferencji i rozruszać w czasie integracji plenerowej. Byliśmy, widzieliśmy, Wy też przekonajcie się sami.

Wierzbowe Ranczo Budy Michałowskie Mazowsze sale konferencyjne konferencje

Lokalizacja i dojazd: Podwarszawska wieś niedaleko autostrady

Wierzbowe Ranczo znajduje się ok. 40 km na południowy-zachód od Warszawy, kilka kilometrów za Grodziskiem Mazowieckim, w otulinie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Piękne, zielone okolice, lasy, łąki i pola tworzą odprężający, sielankowy klimat tego miejsca. Można tu wygodnie i szybko (ok. 40 min.) dojechać ze stolicy obwodnicą i autostradą A2. Ostatni odcinek podróży, ok. 2 km - trzeba przejechać wiejską, nieutwardzoną drogą.

Wygląd: Ranczo na Mazowszu – zagrody, konie i zieleń

Ranczo swoją nazwę (i logo) zawdzięcza drzewom – najbardziej charakterystycznym dla mazowieckiego krajobrazu wierzbom głowiastym. Znajduje się tu kilka budynków dawnej farmy, odnowionych i przystosowanych do funkcji użytkowych. Część z nich nadal spełnia swoją dawną rolę, mieszkają tu bowiem zwierzęta gospodarskie, oprócz koni - kucyki, owce i kozy. Biel ścian, drewno, mur pruski i czerwone dachy, w połączeniu z otaczającymi wierzbami i zielenią tworzą wyjątkową, spokojną i przyjazną atmosferę.

Wierzbowe Ranczo Budy Michałowskie Mazowsze sale konferencyjne konferencje

Sale konferencyjne: Rustykalne wnętrza, nowoczesne wyposażenie

Wierzbowe Ranczo oferuje 2 sale na konferencje i bankiety. Sala Oranżeria urządzona jest w rustykalnym klimacie – przywodzi na myśl odrestaurowany budynek gospodarczy. Jest wysoka – ma aż 7 m i bardzo widna, a prócz okien rozświetla ją 7 żyrandoli. Strop zdobiony murem pruskim nadaje jej ciekawego charakteru. Nie ma kolumn i jest ustawna – ma kształt regularnego prostokąta (11 x 20 m). Można w niej zorganizować konferencję dla 200 osób i bankiet zasiadany dla ok. 130 gości.  

Wierzbowe Ranczo Budy Michałowskie Mazowsze sale konferencyjne konferencje

Sala Oranżeria w Wierzbowym Ranczu - ustawienie bankietowe

Sala Biesiadna mieści się w drewnianej chacie – jest niższa (3,4 m) i znacznie bardziej kameralne oświetlona. Ma ok. 180 mkw. powierzchni, ale ze względu na liczne drewniane słupy podtrzymujące strop, zmieści jedynie 70 osób w ustawieniu kinowym. Podczas bankietu zasiadanego przy okrągłych stołach można tu ugościć ok. 100 osób.

Wierzbowe Ranczo Budy Michałowskie Mazowsze sale konferencyjne konferencje

Wierzbowe Ranczo - Sala Biesiadna w ustawieniu bankietowym

Obie sale są klimatyzowane, z opcją zaciemnienia i mają wyposażenie niezbędne do organizacji konferencji – rzutnik, ekran, mikrofony bezprzewodowe i nagłośnienie, flipcharty z przyborami. To podstawowe wyposażenie jest wliczone w cenie sali.

Pokoje: Niewielka baza noclegowa

Pokoje odpowiadają standardowi 2 gwiazdek, są niezbyt duże, ale czyste i zadbane. Można się w nich poczuć jak w domu, bo urządzono je prosto, przytulnie i romantycznie. Wyposażenie jest skromne - jedynie łóżka i stoliki nocne. Ranczo zapewnia nocleg dla 30 osób w 10 pokojach: 1 apartamencie queen, 6 pokojach twin i 3 pokojach 3-osobowych. Dodatkowo w 4 pokojach jest opcja dostawki.

Restauracje i bary: Catering na zamówienie

Obiekt nie ma czynnej codziennie restauracji. Posiłki są przygotowywane jedynie dla grup zorganizowanych według ustalonego wcześniej menu. Właściciele szczycą się, że kuchnia oparta jest na naturalnych, sezonowych produktach z dbałością o smak. Ranczo może zapewnić wyżywienie podczas pikniku dla grup do 500 osób.

Atrakcje i usługi: Zabawy w plenerze, pikniki i jazda konna

Wierzbowe Ranczo dysponuje olbrzymim terenem zielonym z własnym stawem – można tu zorganizować piknik dla 500 osób. Grupy mogą skorzystać z bogatej oferty zajęć integracyjnych, zarówno plenerowych jak i tych odbywających się w salach. Są to m.in. zabawy w geocatching, logiczny team buliding ze strzelaniem z wiatrówek i łuku, wyścigi bolidów, teleturnieje, czy "kasyno". Na terenie rancza organizowane są też nauki jazdy konnej. Dodatkową atrakcją na imprezy rodzinne i pikniki są zamieszkujące ranczo zwierzęta.

Wierzbowe Ranczo Budy Michałowskie Mazowsze sale konferencyjne konferencje

Goście mają do dyspozycji parking utwardzony na 60 miejsc, a na terenie nieutwardzonym można dodatkowo postawić do 150 aut. Wierzbowe Ranczo planuje rozbudowę – w 2017 roku ma zostać wybudowana wiata grillowa na biesiady dla grup do 400 osób i wyciąg do wakeboardu na pobliskim jeziorku.

Wierzbowe Ranczo Budy Michałowskie Mazowsze sale konferencyjne konferencjeWierzbowe Ranczo Budy Michałowskie Mazowsze sale konferencyjne konferencje

Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Wierzbowe Ranczo jest malowniczo położone w mazowieckiej wsi. Jego wielki atut to piękny teren zielony. Dojazd do obiektu z Warszawy jest wygodny, dzięki bliskości autostrady. Ciekawa oferta imprez integracyjnych dla grup. Zaangażowana, gościnna i kompetentna obsługa.

Ocena serwisu konferencje.pl:

Wierzbowe Ranczo sprawdzi się na niewielkie szkolenia z atrakcjami w plenerze, firmowe wyjazdy integracyjne, wesela i inne imprezy okolicznościowe. Na dużym, dobrze zagospodarowanym terenie zielonym można zorganizować pikniki dla sporych grup – w ranczerskim klimacie i ze smacznym jedzeniem. Minusem obiektu jest niewielkie i skromne zaplecze noclegowe oraz brak restauracji, plusem zaś – łatwy i szybki dojazd.