Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zamek w Polskiej Cerekwi

Raciborska, 47-260 Polska Cerekiew

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Zamek w Polskiej Cerekwi

Będzie nowe miejsce na konferencje w zabytkach

Data aktualności: 08-05-2013

 • Będzie nowe miejsce na konferencje w zabytkach - Zamek w Polskiej Cerekwi
  W Polskiej Cerekwi rozpoczął się remont zabytkowego zamku z 1617 roku. W pierwszej kolejności do użytku zostaną oddane sala koncertowa i biblioteka, a w przyszłości w obiekcie ma funkcjonować również hotel.
   
   
   
   
   
   
   
  Na pierwszy etap inwestycji władzom gminy Polska Cerekiew udało się pozyskać unijną dotację w wysokości 5 mln złotych. W ramach przewidzianych w tym czasie prac wyremontowany ma zostać parter zabytkowego budynku. Pojawią się na nim: sala koncertowa, niewielkie zamkowe muzeum, herbaciarnia, sala kominkowa oraz biblioteka i czytelnia. Na górnych kondygnacjach miałyby w przyszłości funkcjonować hotel z 50 miejscami noclegowymi, kawiarnia i restauracja. Unijny projekt przewiduje również rewitalizację zdegradowanych terenów przyzamkowych oraz budowę parkingu.