Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

10 największych obiektów konferencyjnych w Małopolsce

Folwark Zalesie Wieliczka sale konferencyjne konferencje.pl
Folwark Zalesie, Wieliczka
Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków sale kinferencyjne konferencje.pl
Międzynarodowe Centrum...
Uniwersytet Ekonomiczny sale konferencyjne konferencje.pl
Uniwersytet Ekonomiczny
AWF Kraków sale konferencyjne konferencje.pl
AWF Kraków
Auditorium Maximum UJ sale konferencyjne konferencje.pl
Auditorium Maximum UJ
Centrum Targowe Chemobudowa Kraków
Centrum Targowe Chemobudowa...
Centrum Konferencyjno-Bankietowe Reduta sale konferencyjne konferencje.pl
Centrum...
Muzeum Archeologiczne w Krakowie sale konferencyjne konferencje.pl
Muzeum Archeologiczne w...
Kraków Arena sale konferencyjne konferencje.pl
Kraków Arena
ICE Kraków Centrum Kongresowe sale konferencyjne konferencje.pl
ICE Kraków Centrum Kongresowe

10.02.2014

Województwo małopolskie ze swoją stolicą Krakowem i popularnymi kurortami – Zakopanem i Krynicą-Zdrój jest w czołówce lokalizacji wybieranych na konferencje, kongresy i szkolenia. Co roku powstają w regionie nowoczesne i profesjonalnie przygotowane do obsługi konferencji hotele, a także centra kongresowe i targowe. Największe nowe obiekty konferencyjne oddawane są do użytku w Krakowie. Jest to jedno z najbardziej popularnych turystycznie i rozpoznawalnych miast Europy. Według raportów branży spotkań Kraków był i jest w ścisłej piątce najpopularniejszych destylacji MICE w Polsce, tuż obok Warszawy.
Zgodnie z danymi Krakow Convention Bureau w 2012 r. miasto gościło ponad ćwierć miliona uczestników kongresów, konferencji i szkoleń na 1855 imprezach. Co piąta z nich miała charakter międzynarodowy.

Jeśli planujecie organizację konferencji w Małopolsce, poznajcie 10 największych obiektów konferencyjnych w tym regionie. Większość z nich znajduje się w Krakowie. W naszym zestawieniu znalazły się również 3 obiekty, które zostaną oddane do użytku w tym roku.

 

1. Folwark Zalesie – Wieliczka 
Lokalizacja: Wieliczka, 25 km od centrum Krakowa, 35 km od lotniska Kraków Balice
Atuty, atrakcje, ciekawostki: obiekt znajduje się na wzgórzu, z którego otwiera się panorama na całe Beskidy z Babią Górą, Zalewem Dobczyckim i Tatrami w tle; 30 hektarów terenu zielonego wokół, część przygotowana do gry w golfa, parking na 500 miejsc
Folwark Zalesie dysponuje 7 salami. Wszystkie sale mogą być połączone w amfiladzie i tworzą jedną duża salę, w której może pomieścić się 2000 osób na konferencji i 1500 na przyjęciu zasiadanym. W obiekcie znajduje się 50 miejsc noclegowych.

Więcej o obiekcie.
 

2. Targi w Krakowie oraz Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków 
Lokalizacja: 5 km od centrum Krakowa, 22 km od lotniska Kraków Balice
Atuty, atrakcje, ciekawostki: Targi w Krakowie – obecnie największa hala wystawiennicza Krakowa - od maja 2014 r. obiekt będzie zamknięty, a siedziba Targów przenosi się na teren Centrum EXPO Kraków; dwie hale Centrum EXPO o powierzchni 9 tys. mkw. będzie wyróżniać brak filarów
Obecny obiekt, zlokalizowany przy ul. Centralnej 41a, to największa hala wystawiennicza Krakowa. Dzięki wewnętrznym ścianom można podzielić ją 3 sektory mieszczące odpowiednio 1600, 1800 i 1500 osób. Od maja 2014 roku obiekt nie będzie funkcjonował i siedziba Targów przeniesie się do powstającego Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków. W obiekcie będzie można zgromadzić 3600 uczestników na konferencji i zorganizować bankiet dla 2200 osób.

Więcej o obiekcie,

 

3. Uniwersytet Ekonomiczny 
Lokalizacja: 6 km od centrum Krakowa, 18 km od lotniska Kraków Balice
Atuty, atrakcje, ciekawostki: historia uczelni sięga 1882 r., od 2005 r. Akademia Ekonomiczna uzyskała status uniwersytetu; w hali widowiskowej odbywają się koncerty muzyczne, mecze (m.in. siatkówki), konferencje; obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych

W Sali Widowiskowej można zgromadzić 1500 osób podczas konferencji. Ponadto w niedawno oddanym do użytku pawilonie dydaktycznym znajduje się 11 sal wykładowych i 2 konferencyjne, w których łącznie zmieści się 626 osób.

Więcej o obiekcie.

 

4. Akademia Wychowania Fizycznego im. B. Czecha (AWF Kraków) 
Lokalizacja: 9 km od centrum Krakowa, 20 km od lotniska Kraków Balice
Atuty, atrakcje, ciekawostki: absolwentem Akademii jest Kamil Stoch, mistrz olimpijski w skokach narciarskich na Olimpiadzie 2014 w Soczi

W Hali Tenisowej można zgromadzić 1400 osób podczas konferencji, eventu lub widowiska. Do organizacji bankietu na 400 osób przygotowana jest restauracja uczelniana. Poza tym do dyspozycji organizatorów konferencji jest 18 sal wykładowych o łącznej liczbie blisko 1300 miejsc i aula mieszcząca 356 osób. Hotel Letni AWF dysponuje 300 miejscami noclegowymi.

Więcej o obiekcie.5. Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Lokalizacja: 3 km od centrum Krakowa, 15 km od lotniska Kraków Balice
Atuty, atrakcje, ciekawostki: budynek został oddany do użytku w 2005 r., wyróżniony w 2006 r. nagrodą "Polski Cement w Architekturze" i wyróżnieniem specjalnym za zastosowanie betonu towarowego
Auditorium Maximum dysponuje 9 salami, z czego 6 umożliwia stworzenie 3 dużych sal konferencyjno-widowiskowych. Duża Aula (składająca się z dwóch auli) pomieści 1200 osób.

Więcej o obiekcie.6. Centrum Targowe Chemobudowa Kraków 
Lokalizacja: 7 km od centrum Krakowa, 25 km od lotniska Kraków Balice
Atuty, atrakcje, ciekawostki: hotel i restauracja na terenach targowych, parking na 300 miejsc
Obiekt posiada wielofunkcyjną, dwupoziomową halę wystawienniczą o powierzchni 2700 m2 oraz zewnętrzne tereny ekspozycyjne o powierzchni 3000 m2. Można tu zorganizować konferencję na 1200 uczestników.

Więcej o obiekcie.


 

7. Centrum Konferencyjno-Bankietowe Reduta
Lokalizacja: 8 km od centrum Krakowa, 17 km od lotniska Kraków Balice
Atuty, atrakcje, ciekawostki: catering zapewniony przez obsługę Centrum; sale urządzone w stylu bankietowym

W obiekcie znajdują się 2 sale, które łącznie mogą pomieścić podczas jednego wykładu 1300 osób. Sale te mogą też funkcjonować odrębnie.

Więcej o obiekcie.

 

7. Muzeum Archeologiczne 
Lokalizacja: ścisłe centrum Krakowa, 18 km od lotniska Kraków Balice
Atuty, atrakcje, ciekawostki: widok na Wawel

Konferencję na 1000 osób, koncert na 1500 osób lub bankiet na 600 osób można zorganizować w okresie od wiosny do jesieni na terenie ogrodu. W budynku znajduje się sala konferencyjna na ok. 70 osób.

Więcej o obiekcie.

 


8. Kraków Arena
Lokalizacja: 8 km od centrum Krakowa, 27 km od lotniska Kraków Balice
Atuty, atrakcje, ciekawostki: 1341 miejsc parkingowych; w październiku 2014 r. odbyły się tu mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, demontowana i zintegrowana z systemem oświetleniowym oraz nagłaśniającym scena
W hali znajduje się ok.15 tys. miejsc siedzących. Na płycie hali można zorganizować bankiet na 1800 osób. Ponadto w obiekcie znajduje się Mała Hala z 800 miejscami. W pobliżu obiektu planowane jest też otwarcie hotelu. 

Więcej o obiekcie.

 

10. ICE Kraków Centrum Kongresowe 
Lokalizacja: 2 km od centrum Krakowa, 15 km od lotniska Kraków Balice
Atuty, atrakcje, ciekawostki: największe centrum kongresowe w Małopolsce, przeszklone foyer z widokiem na Wawel
W obiekcie znajdują się trzy sale konferencyjne, w tym Sala Audytoryjna, mieszcząca do 2100 osób. We foyer można zorganizować bankiet zasiadany dla 880 osób lub stojący – dla 2650.

Więcej o obiekcie.
 

Wszystkie obiekty w województwie małopolskim znajdziesz dzięki naszej wyszukiwarce.

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami branżowymi? Zapisz się na nasz newsletter. W każdy wtorek - najnowsze obekty, newsy i artykuły.

Autor: Michał Stradomski
Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Alternatywne; Centra kongresowe i targowe; Hale widowiskowo-sportowe Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne