Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka
Weronika Wirtel Weronika Wirtel Ekspertka
Alexandra Kunowska Alexandra Kunowska Ekspertka

Strona główna    /    Artykuły    /    10 najważniejszych obiektów konferencyjnych, które otworzą się w 2024 roku. Swój event w nich zaplanuj już teraz!


10 najważniejszych obiektów konferencyjnych, które otworzą się w 2024 roku. Swój event w nich zaplanuj już teraz!

10 najważniejszych obiektów konferencyjnych, które otworzą się w 2024 roku. Swój event w nich zaplanuj już teraz!Na zdjęciu: Obiekty konferencyjne, które się otworzą w 2024 roku

Dawny klasztor, zabytkowy pałac, a może nowoczesny resort w górach? Prezentujemy listę 10 obiektów eventowych, których debiutu w 2024 roku organizator spotkań nie może przegapić. 

Warszawa, Katowice, Kraków, ale też Pobierowo czy Szczyrk – wygląda na to, że 2024 rok będzie obfitował w otwarcia obiektów na konferencje i eventy. Niezależnie od tego, czy szukacie interesującego miejsca na północy, czy na południu Polski, z naszym zestawieniem znajdziecie coś dla siebie. Uzupełnijcie swoje portfolio o nowe obiekty na wydarzenia!

Hotel M23, Katowice

Hotel M23 Katowice otwarcie 2024

Położony w centrum Katowic butikowy Hotel M23 już wkrótce zaoferuje 42 tematyczne pokoje utrzymane w czterogwiazdkowym standardzie. Spotkania biznesowe będzie można zorganizować w kameralnej sali, która pomieści do 50 osób. Oryginalny wystrój poszczególnych pięter inspirowany jest tematami: Górnictwo, Huta, Kolej, Człowiek oraz sztuka (piętro Art). W budynku będzie też działać restauracja, specjalizująca się w kuchni międzynarodowej i śląskiej oraz coctail bar utrzymany w steampunkowym klimacie. 

Planowane otwarcie: I kwartał 2024 r. 

L Hotel Łódź

L Hotel Lodz otwarcie 2024

XIX-wieczny pałac Ludwika Heinzla w łódzkich Łagiewnikach będzie siedzibą L Hotel. Pierwszy w Łodzi obiekt 5-gwiazdkowy niebawem zaprosi do 11 apartamentów w pałacu, 32 w części hotelowej, a także do przeszklonych domków na jeziorze. Na gości L Hotel czekać będą: sala balowa, ogród zimowy, biblioteka, restauracja dla 250 gości i przestrzeń na spotkania. Będą mogli się też zrelaksować w strefie wellness.

Planowane otwarcie: I kwartał 2024 r.

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Malopolskie Centrum Nauki Cogiteon otwarcie 2024

Obiekt kultury, który poszerza horyzonty. W Krakowie przy alei gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego powstaje Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon, które zaoferuje wystawę stałą „Człowiek i jego marzenia” z ponad 100 eksponatami interaktywnymi, laboratoriami i pracowniami tematycznymi. W obiekcie działać będzie centrum konferencyjne z 3 przestrzeniami, w tym nowoczesną salą audytoryjną na 280 miejsc. Tutaj zorganizujecie też event bądź spotkanie integracyjne, uatrakcyjniając je pokazami popularnonaukowymi, warsztatami lub ciekawymi wykładami naukowymi. Projekt uwzględnia także otwarcie dla gości ogrodu na dachu budynku. 

Planowane otwarcie: I kwartał 2024 r.

Flaner Hotel WorldHotels Crafted Collection

Flaner Hotel WorldHotels Crafted Collection otwarcie 2024

Na miejscu dawnego Hotelu Harenda w 2024 roku ruszy Flaner Hotel WorldHotels™ Crafted hotel, którego przestrzenie zachwycą gości swoją elegancją. Doskonała lokalizacja w ścisłym centrum Warszawy to nie jedyny atut czterogwiazdkowca. Udostępni on 72 pokoje oraz apartamenty. Meeting plannerzy mogą wybierać spośród 3 sal o łącznej powierzchni 250 m kw. Największa z nich w ustawieniu kinowym pomieści do 100 osób. W obiekcie będzie działać restauracja Żar z kuchnią polską, a w menu znajdziemy też dania wegetariańskie. 

Planowane otwarcie: marzec 2024 r.  

Hotel Mercure Szczyrk Resort

Mercure Szczyrk Resort otwarcie 2024

Ogłoszony najdłuższym hotelem w Polsce Mercure Szczyrk Resort jest już na finiszu przygotowań do otwarcia. Obiekt jest usytuowany u stóp góry Klimczok, na wysokości 660 m n.p.m., ma długość 330 m i będzie liczył 9 kondygnacji. Na łącznej powierzchni eventowej 2500 m kw. będzie rozlokowanych 11 sal konferencyjnych. Największa z przestrzeni przeznaczona jest na wydarzenia dla aż 1200 osób. Goście swoje siły zregenerują w 447 pokojach i apartamentach z widokiem na panoramę Beskidu Śląskiego, a także w strefie Spa & wellness z kompleksem basenów. 

Planowane otwarcie: maj 2024 r.

Klasztor Arche Hotel Wrocław

Klasztor Arche Hotel Wrocław

Jedno z najciekawiej zapowiadających się otwarć w 2024 roku. Odrestaurowany kompleks XIX-wiecznych budynków stanie się siedzibą 4-gwiazdkowego Klasztor Arche Hotel Wrocław z 82 pokojami. W zabytkowym budynku klasztoru znajdą się również: restauracja, bar zdobiony XIX-wiecznymi portugalskimi kaflami oraz kameralne sale eventowe. W sąsiadujących z Klasztorem budynkach Marianum i Joseph House zostanie udostępnionych 45 apartamentów typu longstay. 

Planowane otwarcie: lato 2024 r.

Element by Westin Wrocław

Element by Westin Wrocław otwarcie 2024

Aparthotel Element by Westin Wrocław znajduje się w pobliżu Business Garden Wrocław. Wnętrza obiektu inspirowane są naturą i dostosowane zarówno do krótkich, jak i dłuższych pobytów biznesowych. Inwestycja obejmuje 115 nowoczesnych pokoi oraz przestrzeń na kameralne spotkania. Przed budynkiem ma powstać szeroki dziedziniec.

Planowane otwarcie: II kwartał 2024 r.

Hotel Gołębiewski Pobierowo

Hotel Golebiewski Pobierowo otwarcie 2024

Obiekt, który od początku budowy budzi duże zainteresowanie. Otwarcie najnowszej inwestycji sieci hoteli Gołębiewski przekładane jest od miesięcy. Stopień zaawansowania prac pozwala mieć jednak nadzieję, że Hotel Gołębiewski Pobierowo, a przynajmniej jego część, otworzy swoje podwoje w drugiej połowie 2024 roku. Do dyspozycji gości w pierwszym etapie oddanych zostanie około 500 z planowanych 1200 pokoi, 2 restauracje oraz baseny. W obiekcie ma działać imponujące centrum konferencyjne z salą, mieszczącą 4000 osób. Po otwarciu całej inwestycji goście będą mogli też skorzystać z aquaparku i strefy spa. 

Planowane otwarcie: II/III kwartał 2024 r.

Arche Sanatorium Milicyjne Nałęczów

Arche Sanatorium Milicyjne Naleczow

Choć do otwarcia Arche Sanatorium Milicyjne Nałęczów pozostało jeszcze kilka miesięcy, swój event w nim można zaplanować już teraz! Wnętrza niedokończonego w latach 80. XX w. sanatorium są w trakcie kompleksowej modernizacji i przebudowy, której efekty zachwycą przyszłych gości. W zielonym otoczeniu powstaje hotel z 308 pokojami, w tym 16 apartamentami oraz dużym centrum konferencyjnym. Jego wizytówką będzie przestronna (600 m kw.) i wysoka (5,5 m) Sala Harmonii, która pomieści 450 uczestników konferencji. 

Planowane otwarcie: III kwartał 2024 r.

Focus Hotel Premium Wrocław

Focus Hotel Premium Wroclaw otwarcie 2024

Na terenie wrocławskiego Starego Miasta swoją działalność ma zainaugurować Focus Hotel Premium Wrocław. Czterogwiazdkowy obiekt powstaje w ramach kompleksu Wratislavia Tower. Nie znamy jeszcze wielu szczegółów inwestycji. Wiadomo, że hotel ma pod koniec roku udostępnić 87 pokoi i apartamentów, restaurację oraz strefę konferencyjną.

Planowane otwarcie: IV kwartał 2024 r. 

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka

Redaktor naczelna serwisu Konferencje.pl. Od 2016 r. nadzoruje proces tworzenia i publikacji treści, opracowuje strategię redakcyjną, dba o jakość i… Czytaj więcej