Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

5 rzeczy, które organizator spotkania powinien wiedzieć o Wi-Fi


23.07.2010

W świecie laptopów, smartphonów i innych urządzeń, poprzez które można korzystać z Internetu zagwarantowanie połączenia z siecią staje się równie istotne co zagwarantowanie posiłku.

 

 


Obowiązek ten spoczywa na barkach organizatora. W jego gestii leży zapewnienie uczestnikom wszelkich udogodnień.

Firma Smart City, mając na uwadze fakt, że bez Internetu dzisiaj nikt nie jest w stanie się obejść, postanowiła uświadomić organizatorów spotkań. Porady mają na celu wesprzeć planistów, którzy zmagają się z popytem na Wi-Fi podczas imprez i konferencji.


1. Rozpocznij planowanie wcześniej, co najmniej na sześć miesięcy przed imprezą.
Wiele osób zwlekających z tym na ostatnią chwilę zmuszona jest zamówić specjalistów, co oznacza dodatkowe koszty.

2. Poznaj uczestników wydarzenia. Dowiedz się jakie są ich oczekiwania w tej materii i przekaż te informacje dostawcy Internetu. Im więcej informacji uda Ci się zebrać tym masz większe szanse na sukces. Dowiedz się czy osoby biorące udział w evencie będą sprawdzały pocztę czy raczej korzystały z video i innych skomplikowanych aplikacji.
Od tego zależy m.in. przepustowość łączy, jakie zamówisz.

3. Dowiedz się jakie miejsca wybiorą goście do korzystania z sieci? W których miejscach w obiekcie koniecznie musi być sygnał? Jakie są „godziny szczytu” jeżeli chodzi o korzystanie z Internetu?

4. Ustaw specjalne miejsca, w których można korzystać z sieci. Skonsultuj się z dostawcą usług i dowiedz się w których miejscach może być problem z zasięgiem ze względu na konstrukcję budynku.

5. Poproś firmę, która jest odpowiedzialna za dostarczenie Internetu by po wydarzeniu przygotowała dla Ciebie raport, w którym zostaną zawarte takie informacje jak: ilość osób korzystających z sieci oraz maksymalne wykorzystanie łączy?


Według twórców powyższego poradnika – przestrzeganie tych zasad ma pomóc nie tylko zaoszczędzić pieniądze ale również uniknąć problemów związanych z montowaniem sieci na ostatnią chwilę.

Smart City dostarcza usługi sieciowe na ponad 5500 eventach każdego roku.


źródło: na podstawie www.event-solutions.com
 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne