Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

56 eventów w 3 miesiące


20.01.2012

Agencja Live Marketing Concept (ICP Group S.A.) zakończyła kilkumiesięczny projekt dla Mercedes-Benz Polska. Road show prezentujący Nowego Actrosa – ciężarówkę do transportu dalekobieżnego – trwał 3 miesiące, a w jego ramach odbyło się 56 eventów na terenie całego kraju.

 


Celem projektu było bezpośrednie dotarcie do klientów – właścicieli firm transportowych oraz nawiązanie lub podtrzymanie z nimi relacji. Wydarzenia zostały zaplanowane w taki sposób, aby mogły odbywać się w całym kraju, blisko siedzib firm uczestników, przy współpracy sieci dealerskiej Mercedes-Benz. To w efekcie poskutkowało bardziej skuteczną komunikacją, niż jedno centralne wydarzenie. W sumie w eventach wzięło udział około 1700 osób a road-show można zaliczyć do jednego z większych tego typu wydarzeń w segmencie B2B w 2011 roku w Polsce.

Zarządzanie frekwencją przy tak dużym projekcie było sporym wyzwaniem. Dlatego Live Marketing Concept stworzył specjalną platformę informatyczną dedykowaną projektowi. Był to z jednej strony serwis www, który umożliwiał gościom potwierdzenie uczestnictwa w eventach (zalogowanie się poprzez unikatowy kod widniejący na drukowanym zaproszeniu), natomiast z poziomu dealerów, agencji jak i Mercedes-Benz Polska dawał możliwość analizy frekwencji i reagowania na rozwój wydarzeń w tym zakresie.

W okresie od października do początku grudnia 2011 roku agencja Live Marketing Concept zorganizowała, 56 eventów w ramach road show. W całość zaangażowanych było 15 autoryzowanych dealerów Mercedes-Benz oraz 3 zespoły realizacyjne liczące ponad 30 osób. Tabor, jaki udostępniono na potrzeby road show, składał się z 10 Nowych Actrosów oraz 3 samochodów typu Vito/Viano. Łącznie przejechano ponad 30 000 kilometrów. W evencie wzięło udział ponad 1700 klientów Mercedes-Benz.

Na zakończenie projekt został poddany ewaluacji. W badaniu wzięła udział 1/3 uczestników. Ponad 90% doceniło wysoką jakość merytoryczną eventu oraz bardzo dobrą organizację.
 


źródło: www.livemarketing.pl

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Alternatywne; Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne