Pobierz ebooka

Pobierz ebooka

Pobierz e-book

Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka

Strona główna   /   Artykuły   /   Zostań eventowym świętym Mikołajem! Ruszają Elfy SBE 2019


Zostań eventowym świętym Mikołajem! Ruszają Elfy SBE 2019

Zostań eventowym świętym Mikołajem! Ruszają Elfy SBE 2019

W rolę świętego Mikołaja wcielić się można jeszcze przed świętami! A wszystko dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Branży Eventowej, która już po raz dziewiąty organizuje akcję charytatywną Elfy SBE. Konferencje.pl objęły akcję patronatem medialnym.

W tym roku pomoc trafi do najbardziej potrzebujących podopiecznych z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku oraz Domu dla Dzieci "Keja" w Biskupcu. 

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny to jedyny w województwie mazowieckim ośrodek interwencyjny, który przyjmuje noworodki i niemowlęta w nagłych sytuacjach kryzysowych, gdy pozbawione są czasowo lub trwale rodziców. Głównym celem IOP jest jak najszybsze przywrócenie dzieciom rodziny: umożliwienie powrotu do rodziców biologicznych lub zapewnienie opieki w rodzinie adopcyjnej bądź zastępczej.

W Domu dla Dzieci "Keja" umieszczane są dzieci po interwencjach policyjnych, na podstawie postanowień sądów oraz na prośbę rodziny, która z różnych względów nie jest w stanie zapewnić im opieki. Obecnie w placówce mieszka szesnaścioro dzieci w wieku od 9 do 19 lat. Wychowankowie Domu są całkowicie samodzielni: sami robią zakupy, piorą, gotują i sprzątają według grafiku ustalonego przez wychowawców. 

Jak wziąć udział w akcji?

Wśród rzeczy potrzebnych w IOP są m.in. emolienty do pielęgnacji i kąpieli, słoiczki z obiadami, wyparzacze do butelek czy mikrofalówka. Na liście darów potrzebnych parze wychowanków Domu dla Dzieci "Keja", która spodziewa się dziecka, są przedmioty niezbędne po narodzinach, jak: ubranka, pampersy, wanienka, kosmetyki do pielęgnacji.

Szczegółowe informacje oraz listy zbieranych prezentów znajdują się na stronie SBE w zakładce: ELFY. Pytania dotyczące akcji zgłaszać można, pisząc na adres: info@sbe.org.pl.

Jest jeszcze jedna możliwość wsparcia Domu dla Dzieci "Keja"! Reprezentanci firm członkowskich SBE mogą wziąć udział w akcji wolontariackiej organizowanej w połowie stycznia 2020 r. w ośrodku - i przeprowadzić w nim remont. Swoją chęć uczestnictwa oraz liczbę ochotników zgłaszać można pod powyższym adresem. Remont wymagać będzie zbiórki odpowiednich materiałów wykończeniowych i mebli podanych na stronie Organizatora.

Elfy SBE 2019 konferencje

Gala charytatywna Elfy SBE 2019

Przedstawiciele branży eventowej 10 grudnia br. spotkają się na gali charytatywnej w Klubie Stodoła, podczas której przekażą przygotowane dary i przedmioty na rzecz obu ośrodków. Trwa już bezpłatna rejestracja na wydarzenie.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!