Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Ekologiczne konferencje w Warszawie w Hotelu Radisson Blu Centrum

csr warszawa radisson ekologiczne konferencje

11.03.2011

Radisson Blu w Warszawie został pierwszym hotelem w Polsce uhonorowanym certyfikatem Green Key.

 

 

 


Corporate Social Responsibility (CSR) zyskuje coraz większe grono fanów na całym świecie. Czy to chwilowa moda, zabieg marketingowy, potrzeba serca, czy faktyczna świadomość i odpowiedzialność społeczna, okazać się może w przeciągu kilku lat. Cokolwiek by to jednak nie było, bezdyskusyjnie zyskuje na tym środowisko naturalne i to jest najważniejsze.

Warszawski pięciogwiazdkowy hotel Radisson Blu jest pierwszym w Polsce laureatem certyfikatu Green Key. Wyróżnienie to przyznawane jest obiektom spełniającym nowoczesne normy w dziedzinie ekologii i zastosowania zaawansowanych technologii.
 
O to, co wyróżnienie oznacza dla hotelu i jego gości zapytaliśmy Piotra Lenczewskiego, Senior Sales Managera w Radisson Blu Centrum Hotel Warszawa.

Jakie konkretnie działania prowadzone przez Hotel Radisson Blu Warszawa sprawiły, że hotel został wyróżniony certyfikatem?

Hotel Radisson Blu w Warszawie od samego początku prowadzi program Responsible Business, który opiera się na byciu odpowiedzialnym w biznesie zarówno w aspekcie ochrony środowiska, jak i społecznego oddziaływania hotelu na jego otoczenie.

Ubiegając sie o certyfikat The Green Key hotel przeszedł audyt certyfikujący w którym musieliśmy odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących funkcjonowania hotelu dotyczących m.in:
- segregacji odpadów
- szkolenia pracowników
- działań na rzecz społeczności lokalnej, wspierania fundacji
- sposobów oszczędzania energii
- sposobów oszczędzania wody
- sposobów planowania działań (action plan,  budget presentation)

Czy goście hotelowi są świadomi metod jakie stosowane są przez hotel w celu zmniejszenia np. emisji dwutlenku węgla do atmosfery?

Nasi goście są na bieżąco informowani o prowadzonych przez nas inicjatywach. Dodatkowo organizatorzy konferencji mają możliwość wykupienia specjalnego ekologicznego pakietu konferencyjnego, przy którym hotel informuje jakie środki podejmuje, aby zmniejszyć negatywne oddziaływanie na środowisko. Są to m.in. przekazywanie środków na sadzenie drzew, ograniczenie zużycia niektórych materiałów, lub zastąpienie ich ekologicznymi zamiennikami. Goście mogą również uczestniczyć w segregacji odpadów, wspierać naszą fundację World Childhood Foundation, a we wrześniu uczestniczyć w Miesiącu Akcji Responsible Business.

Czy nagroda oraz prowadzone przez Państwa działania CSR pomagają w zwiększeniu popularności hotelu i zdobyciu zaufania klientów?

 
Prowadzone przez nas działania CSR, są zdecydowanie zauważane i doceniane przez naszych Gości. Pomagają również w umacnianiu wizerunku hotelu odpowiedzialnego w biznesie. Goście, mają większe zaufanie do hotelu, który jest świadomy swojego oddziaływania na otoczenie, i który poprzez swoje działania i podejmowane akcje wspiera lokalne i globalne inicjatywy na rzecz ochrony środowiska, czy pomocy lokalnej społeczności.

Co w praktyce Certyfikat Green Key oznacza dla gości hotelu – zarówno tych indywidualnych jak i grup konferencyjnych?

Otrzymanie certyfikatu The Green Key w praktyce oznacza, ze nasi goście pozostawiają najmniejszy z możliwych negatywny ślad ekologiczny. Co więcej - mają swój wkład w globalne i lokalne projekty na rzecz ochrony środowiska, w kampanie edukacyjne czy społeczne, aktywujące najbliższe otoczenie hotelu. Tym samym, Radisson Blu w Warszawie, jako pierwszy hotel w Polsce z certyfikatem The Green Key, wyznacza standardy w tej kwestii wśród polskich hoteli.

Green Key to wyróżnienie przyznawane od 1984 roku przez międzynarodową organizację FEE (Foundation for Environmental Education), której polskie przedstawicielstwo funkcjonuje pod nazwą Fundacja Partnerstwo dla Środowiska. Pierwszym krajem, w którym certyfikat został przyznany była Dania, stopniowo jednak do programu dołączyły inne europejskie i położone poza Europą kraje. Dziś znak Green Key funkcjonuje w 54 państwach będących członkami FEE. Celem działań Fundacji, a co za tym idzie impulsem dla ustanowienia certyfikatu Green Key, jest  budowanie świadomości ekologicznej i społecznej oraz praktyczne ich zastosowanie. Dlatego międzynarodowy program Fundacji skierowany jest głównie do obiektów, których działalność skupia się na pełnieniu funkcji użytkowych – do hoteli, młodzieżowych schronisk, centrów konferencyjnych, kampusów studenckich, a nawet kampingów turystycznych.


Przygotowała Paulina Król

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne