Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Firmowe Christmas party – motywacja czy integracja!

Firmowe Christmas party – motywacja czy integracja! konferencje

27.10.2010

Christmas party, czyli bożonarodzeniowe przyjęcia dla pracowników, na dobre wpisały się w kalendarz polskich firm. Dlaczego warto je organizować? Jak jeden dzień może stać się źródłem miłych wspomnień na cały rok?

 

 

Okazja do poznania współpracowników!


Według badań przeprowadzonych wśród pracowników przez Show Service Events Marketing, najważniejszym celem imprez integracyjnych jest budowanie relacji ze współpracownikami oraz integracja różnych działów firmy. Na ostatnich pozycjach znalazło się motywowanie oraz nagradzanie pracowników. Te cele zdecydowanie lepiej spełniają premie oraz dodatki pozapłacowe. Imprezy firmowe są pożądane i stanowią dla pracowników przede wszystkim okazję do zacieśniania kontaktów, poznawania pozostałych współpracowników oraz dobrej zabawy. Tylko jeden procent ankietowanych w ogóle nie był zainteresowany imprezami firmowymi.

 


Liczy się atmosfera!

 


Planując przyjęcie, należy uwzględnić strukturę firmy oraz rodzaj panujących w niej relacji. Czy na co dzień obowiązują stosunki formalne, czy też struktura firmy jest bardziej luźna?  Wprowadzenie na przyjęciu zbyt swobodnej atmosfery może spowodować, że pracownicy przyzwyczajeni do formalnego stylu będą czuli się dość niezręcznie. Chcąc zadbać o miłą atmosferę podczas przyjęcia i udaną zabawę, warto więc zwrócić uwagę na relacje panujące w firmie oraz potrzeby i upodobania pracowników.
 


Ważne miejsce!


Świąteczne przyjęcia można zorganizować w postaci uroczystej kolacji, kameralnego spotkania w restauracji, czy też zamówić catering do siedziby firmy.
Decydując się na zorganizowanie poczęstunku wigilijnego w miejscu pracy, wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług cateringowych. Dla punktów gastronomicznych grudzień jest okresem intensywnego ożywienia. Z tej okazji przygotowują bogatą ofertę w różnych cenach. Przeciętnie jest to około 100 zł od osoby. Koszt takiej usługi jest uwarunkowany wieloma czynnikami i zależy m.in. od liczby osób, rodzaju wybranych dań, wynajętych stołów i krzeseł. Jeśli już zdecydujemy się na przyjęcie w siedzibie firmy, dołóżmy wszelkich starań, aby nie miało ono charakteru zwykłego lunchu. Celebrowanie atmosfery świątecznej w porze lunchu może wzbudzić u pracowników niemiłe rozczarowanie. W takim przypadku z przyjęcia lepiej po prostu zrezygnować. Dlatego cateringi w siedzibach firm zaczynają ustępować miejsca ekskluzywnym spotkaniom w prestiżowych lokalach.


- Coraz więcej firm zgłasza się do nas,  dostrzegając korzyści płynące z organizowania przyjęć poza firmą. Zaproszenie pracowników do eleganckiego miejsca jest nie tylko dobrą okazją do budowania pozytywnego wizerunku firmy, ale również symbolicznym gestem podziękowania za mijający rok pracy, za wkład wniesiony w rozwój firmy. Docenieni pracownicy bardziej angażują się w pracę oraz są efektywniejsi - zapewnia Lidia Dmowska, Public Relations Manager w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport.


Warszawski Courtyard od lat specjalizuje się w organizowaniu imprez oraz spotkań biznesowych dla firm.


- Każdego roku mamy wiele zamówień na imprezy świąteczne, w większości od firm, z którymi współpracujemy na co dzień. Firmom zależy nie tylko na profesjonalnej obsłudze i dobrej kuchni, ale przede wszystkim ważna jest dla nich atmosfera miejsca. Coraz częściej firmy chcą mieć możliwości zaaranżowania sali czy zorganizowania zasiadanego przyjęcia dla większej liczby pracowników. Dlatego warto uwzględnić wszystkie te oczekiwania - dodaje Pani Lidia.


Koszt zorganizowania przyjęcia w hotelu Courtyard jest zróżnicowany i z reguły podlega indywidualnym negocjacjom.

 

 

Nie tylko karp!


Ustalając menu na przyjęcie świąteczne, warto uwzględnić poza tradycyjnymi daniami wigilijnym, również międzynarodowe przysmaki. - Karp czy pierogi z kapustą i grzybami, choć przywołują miłe świąteczne skojarzenia, nie muszą być przez wszystkich lubiane. Dlatego dzięki połączeniu tradycji z nowoczesną kuchnią zyskamy pewność, że każdy z pracowników znajdzie coś odpowiedniego dla siebie - radzi Pani Lidia.  

 

 

Nie przeoczmy terminu!

 

Pamiętajmy, aby sale na przyjęcie wigilijne rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem.  Wraz z początkiem grudnia większość takich miejsc jest już zajęta. Należy więc pomyśleć o tym już w październiku, w listopadzie może być na to za późno. Część firm, zamiast przyjęcia świątecznego organizuje dla pracowników zabawę karnawałową w styczniu. W takim przypadku salę należy zarezerwować najpóźniej w listopadzie.

 

 

Dobre relacje to podstawa!


Na udaną imprezę świąteczną nie ma sprawdzonych przepisów. Warto jednak przemyśleć wybór miejsca, aby sprzyjało ono budowaniu cieplejszych relacji i było dobrą okazją do podziękowania za wkład pracy. Pamiętając o świątecznej atmosferze i na co dzień dbając o dobre relacje między pracownikami oraz pozytywną atmosferę w firmie, czeka nas z pewnością wiele udanych Christmas Party.
 


Źródło: FuturePR

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Restauracje Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne