Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Fundacja Aeris Futuro promuje zielone eventy


12.03.2010


Fundacja Aeris Futuro rozpoczyna realizację projektu "Zielone Wydarzenia – Kampania edukacyjno-promocyjna dla świadomego i zrównoważonego stylu życia”. Fundacja otrzymała dofinansowanie w ramach programu "Ochrona Środowiska i zrównoważony rozwój ze środków EEA i NORWAY GRANTS", których dysponentem jest firma ECORYS Polska Sp. z. o. o. Celem projektu jest edukacja i promocja „zielonych wydarzeń” oraz ‘offsetu’ jako sposobów wdrażania zrównoważonego rozwoju w pracy i domu, które przyniosą wymierne korzyści ekonomiczne, społeczne, a równocześnie ekologiczne.

- W ostatnich latach notuje się coraz większe zainteresowanie biznesu oraz innych grup społecznych szeroko pojętą ekologią. Ubocznym skutkiem każdej działalności jest jej negatywny wpływ na środowisko naturalne i klimat w wyniku niskiej świadomości ekologicznej, nadmiernej eksploatacji zasobów przyrodniczych i marnotrawstwu energii, kierowaniu się kryterium ekonomicznym, mówi Joanna Mieszkowicz, Prezes Fundacji Aeris Futuro. Instytucje zaczynają szukać możliwości organizacji wydarzeń przestrzegając zasad zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (tzw. CSR). Skala ta jest jednak nadal mała ze względu na niską świadomość, brak wyczerpujących informacji o korzyściach i możliwościach w tym zakresie oraz zbyt słabą promocję takich działań - dodaje Joanna Mieszkowicz.

Projekt skierowany jest do przedstawicieli firm i instytucji zajmujących się organizacją różnego rodzaju eventów, CSR, PR, kadrami, zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska w swoich miejscach pracy, a także tych, którzy dopiero szukają okazji do rzetelnego zapoznania się z zagadnieniem. Uzyskają oni niezbędną wiedzę oraz narzędzia, aby skutecznie ograniczać swój wpływ na środowisko naturalne, a jednocześnie efektywnie realizować swoje zadania; rozszerzą swoją ofertę o projekty z zakresu CSR; nastąpi wzrost zadowolenia i satysfakcji pracowników, a także identyfikacji z pracodawcą oraz zwiększenie lojalności.

- Zaangażujemy przedsiębiorstwa, które zajmują się usługami i sprzedażą produktów proekologicznych, aby je wypromować oraz wzmocnić ich pozycję na rynku , co jest istotne szczególnie w dobie kryzysu, mówi Monika Krusiewicz, specjalista ds. szkoleń i promocji w projekcie.- Uczestnikami będą także jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe. Dzięki udziałowi w projekcie uzyskają oni wsparcie własnych działań związanych z zrównoważonym rozwojem na poziomie lokalnym. Efektem dziesięciomiesięcznego projektu będzie również uruchomienie strony internetowej www.zielonewydarzenia.pl, stworzenie poradnika na temat organizacji green eventów oraz katalogu firm i instytucji związanych z zielonymi wydarzeniami, dodaje Monika Krusiewicz.

Zielone wydarzenie (ang. sustainable event) to takie, które na każdym etapie przygotowań i realizacji zapewniają działania przyjazne dla środowiska naturalnego - redukujące negatywny wpływ danej imprezy poprzez oszczędności energii i materiałów. Efekt zeroemisyjności wydarzenia (ang. carbon neutral event) to krok dalej. Można go uzyskać poprzez ‘offset’ – rekompensując nieuniknioną emisję wspierając projekty ograniczające emisję –zalesiania, efektywność energetyczną, odnawialne źródła energii.

O Fundacji Aeris Futuro
Misją działającej od 2006 r. fundacji Aeris Futuro jest skutecznie przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatu, ochrona i zwiększenie różnorodności biologicznej i krajobrazowej, wspieranie rozwoju społeczności lokalnych oraz promowanie odpowiedzialnego biznesu.

 

 

 

źródło: www.aeris.eko.org.pl
 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne