Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Gdańsk Convention Bureau Spotkanie z Ambasadorami Kongresów


15.10.2010

12 października 2010 w Hotelu Hilton odbyło się spotkanie z obecnymi oraz potencjalnymi Ambasadorami Kongresów Polskich (AKP).

 

 

 

Program AKP polega na zachęcaniu osób ze środowiska naukowców, biznesmenów, specjalistów różnych branż – do skutecznego przyciągania do danego kraju międzynarodowych konferencji i kongresów.

 

Spotkanie poprowadził Rob Davidson, starszy wykładowca na Uniwersytecie Westminster, w 2006 roku wpisany przez magazyn Conference & Incentive Travel na listę 50 najbardziej wpływowych osób w przemyśle spotkań w Wielkiej Brytanii. W 2009 roku został odznaczony medalem przez Ministerstwo Turystyki RP za wybitne zasługi dla turystyki w Polsce.


W trakcie spotkania Anna Górska (Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej / Gdańsk Convention Bureau) uroczyście poinformowała o planach rozpoczęcia miejskiego programu Ambasadorów Kongresów Gdańska i Regionu, którego Honorowym Ambasadorem został sam Rob Davidson. Celem rozpoczęcia miejskiej edycji Programu Ambasadorów Kongresów jest efektywne pozyskiwanie spotkań biznesowych na Pomorze.


W trakcie realizacji programu planowane jest przeprowadzenie cyklicznych spotkań z Regionalnymi Ambasadorami. Istnieje również możliwość organzacji spotkań one-to-one, kiedy kandydaci zasygnalizują, że jest konferencja, którą warto sprowadzić do Gdańska i Regionu.


Gdańsk Convention Bureau jako członek ICCA International Congress and Conference Asssociation  jest w stanie sprawdzić historię takich spotkań (np stowarzyszeń naukowych, uniwersyteckich), zweryfikować jakie wymagania przy wyborze destynacji stawiają jej organizatorzy oraz skontaktować się z Nimi.


Gdańsk Convention Bureau prowadzi także program rekomendacji dla profesjonalnych organizatorów konferencji (tzw. PCO) – wszelkie informacje na ten temat znajdują się na stronie www.gdanskconvention.pl.


W momencie kiedy zapadnie decyzja o przyznaniu organizacji konkretnego spotkania regionowi gdańskiemu, GCB odsuwa się na „drugi plan”, co oznacza, że nadal uczestniczy we wszystkich etapach organizacji konferencji jako ciało doradcze, pomaga stworzyć realny budżet, kontaktuje z firmami, itp. natomiast Convention Bureau nie organizuje samej konferencji. Takim działaniem zajmują się wspomniani wyżej PCO. Przy dużych spotkaniach – kongresach, Gdańsk Convention Bureau zapewnia Welcome Desk na lotnisku przez cały czas przybywania gości. Profesjonalni informatorzy zapewniają wszelkie niezbędne informacje, a także pomagają gościom zorganizować transport do hotelu/obiektu.
 

 

źródło:  www.gdanskconvention.pl (PR)

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne