Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Inspiracje ze świata Centrum Kongresowe w Dublinie dba o środowisko


13.10.2010

Centrum Kongresowe w Dublinie jest pierwszym na świecie obiektem konferencyjnym, którego negatywny wpływ na środowisko jest zerowy.

 

 

 


Dzięki specjalnej konstrukcji i starannie dobranym materiałom budowlanym emisja dwutlenku węgla do atmosfery została całkowicie zminimalizowana. Na terenie całego budynku wykorzystano takie elementy jak ekologiczny cement a także ograniczono emisję gazów cieplarnianych zgodnie z panującymi obecnie standardami.

- Już podczas projektowania przyłożyliśmy ogromną wagę do zasad zrównoważonego rozwoju, jako, że od początku mieliśmy na uwadze dobro środowiska – mówi Nick Waight, CEO w Convention Centre Dublin. – Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój daje nam przewagę na innymi międzynarodowymi centrami kongresowymi. Mamy zamiar wykorzystać tę wyższość w promocji obiektu. Ponadto pomoże to wypracować dobrą reputację Irlandii, jako kraju, który inwestuje w ochronę środowiska. Mamy nadzieję, że pomoże nam to zwiększyć udział Irlandii w zyskach z międzynarodowej turystyki biznesowej – dodaje.

Centrum Kongresowe w Dublinie zobowiązało się również do przestrzegania równowagi ekologicznej, którą regulują standardy ISO 14001.
Odpady wytworzone na terenie centrum, będą segregowane i poddane recyclingowi, ponadto ograniczono całkowite zużycie energii i wprowadzono zintegrowany system automatyzacji budynku, a w klimatyzacji zastosowano bryły lodowe.

Wszystkie te zabiegi mają pomóc zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne, jaki niosą za sobą spotkania.

Centrum Kongresowe w Dublinie mieści się w centrum biznesowym miasta, przy nabrzeżu Spencera. Przystosowane jest do przeprowadzania zarówno spotkań kameralnych - dla 8 uczestników, jak i potężnych kongresów nawet na 8000 osób. W centrum znajdują się 22 różnej wielkości sale konferencyjne.
Centrum utrzymane jest w stylu nowoczesnej elegancji.


źródło: konferencje.pl

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Restauracje Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne