Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Inspiracje ze świata Scandic rezygnuje z plastiku


03.11.2010

Scandic został pierwszą na świecie siecią hoteli, która zdecydowała się na wymianę plastikowych kluczy do pokoi na drewniane. Ekologiczne karty mają zostać wprowadzone w 157 hotelach sieci w dziewięciu krajach.

 

 


Po siedmioletnich doświadczeniach ze starszym modelem karty, która używana była w wybranych hotelach, sieć zdecydowała się na wdrożenie nowego modelu drewnianej karty we wszystkich obiektach sieci.

Sieć hoteli Scandic, postrzegana jako lider odpowiedzialnego biznesu, zatwierdziła nowy model drewnianych kluczy do pokoi.  Drewniane karty wpisują się w działania zrównoważonego biznesu, prowadzone przez hotel.

Ekologiczne karty z drewna stworzone zostały przez firmę Sustainable Cards, która za cel postawiła sobie ograniczanie szkodliwych odpadów z tworzyw sztucznych na świecie, tworzenie alternatywnych produktów z drewna i promocję tych przyjaznych dla środowiska przedmiotów.

Drewniane karty hotelowe produkowane są w miejscowości Hede, w Szwecji. Karta powstaje z nordyckiej brzozy, ze specjalnie hodowanych lasów i zawiera głównie nieprzetworzony materiał roślinny. Do produkcji zużywane są małe ilości wody i energii – w porównaniu z procesem tworzenia kluczy plastikowych. Stosowanie drewnianych kart pomaga zredukować emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Drewniane karty działają dokładnie tak jak karty wykonane z plastiku, jednak te wpływają na środowisko pozytywnie, zamiast je niszczyć. Brzozowe klucze są wytrzymałe, wielokrotnego użytku i niezawodne.  

Scandic jest jedną z wiodących na świecie sieci hotelowych, z siedzibą w Sztokholmie, w Szwecji. W Polsce hotele sieci Scandic znajdują się w Gdańsku i Wrocławiu. Oba obiekty posiadają standard czterech gwiazdek.


źródło: na podstawie www.scandichotels.com

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Restauracje Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne