Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Jak będą wyglądać sale konferencyjne przyszłości?

Jak będą wyglądać sale konferencyjne przyszłości? Raport IACC

17.05.2016

Międzynarodowa organizacja branżowa IACC zafundowała sobie podróż w czasie. Jej celem było dowiedzieć się, jak za kilka lat będą wyglądać sale konferencyjne i w kierunku jakich trendów skierują swoje kroki organizatorzy spotkań. Oto relacja z podróży!


 

Światowy przemysł spotkań to branża niezwykle dynamiczna. Nie ma w niej miejsca dla spóźnialskich – trzeba nadążać za nowymi rozwiązaniami, narzędziami i trendami. Bez tego giniemy w tyle. Ta ewolucja, w swym tempie przypominająca bardziej rewolucję, prowokuje do snucia wizji: jak będzie wyglądała konferencja za kilka lat, jakie będą wymagania klientów, na co wpadną organizatorzy konferencji, co się zmieni w wyposażeniu sal... Choć na wiele z tych pytań nie ma odpowiedzi, to aby wyprzedzić konkurencję, powinniśmy nie tylko być na bieżąco, ale i wybiegać w przyszłość.


Zrobiła to międzynarodowa organizacja International Association of Conference Centres – IACC, która zrzesza fachowców z branży spotkań i promuje najlepsze obiekty konferencyjne z 133 krajów świata. Niestety, w bazach organizacji nie ma jeszcze żadnego obiektu z Polski. IACC opublikowała raport, w którym zawarte są wstępne wyniki badań, jak przedstawiciele branży eventowej oceniają istotę poszczególnych elementów składających się na organizację wydarzeń i co uważają za najistotniejsze dla branży w ciągu najbliższych lat. Projekt ten to inicjatywa długofalowa, której celem jest przewidywanie i stworzenie jasnej wizji konferencji z przyszłości. Wizję opartej na potrzebach klientów, kierunku rozwoju technologii i trendów w branży.
 

Chcesz wiedzieć, jak powinien wyglądać idealny identyfikator konferencyjny? Zobacz: www.konferencje.pl/art/idealny-identyfikator-konferencyjny-jak-powinien-wygladac,772.htmlNie ma konferencji bez technologiiAle żeby budować obraz przyszłości trzeba dokładnie obejrzeć to, co dzieje się teraz. Jak się okazuje 75% badanych organizatorów spotkań twierdzi, że ich obecna rola bardziej polega na kreowaniu doświadczenia niż na organizacji wydarzenia w porównaniu z tym, jak wyglądała ich praca do dwóch do pięciu lat temu. Co więcej, 77% respondentów zauważyło, że interaktywne technologie w znacznie większym stopniu były potrzebne, aby zachęcić uczestników konferencji do aktywności. Prawie połowa badanych podkreśliła również wagę możliwości aranżacji sal – dziś jest to o wiele ważniejsze niż kiedyś.

 

Jak stworzyć event, który zapamiętają uczestnicy? Sprawdź, co doradza Dorota Krasnodębska-Wnorowska http://www.konferencje.pl/art/marketingowy-potencjal-eventu-nie-zmarnuj-go,859.html


I te trendy będą się utrzymywać. Prawie 90% badanych zgodziło się ze stwierdzeniem, że jednym z najważniejszych elementów każdej przestrzeni konferencyjnej jest dostęp do interaktywnych technologii. Około połowa badanych podkreśliła znaczenie możliwości łączenia i dzielenia powierzchni konferencyjnej, a prawie 40% przewiduje, że niezbędne będzie pomieszczenie przeznaczone na networking sąsiadujące z salą, w której odbywa się konferencja. Jedna trzecia badanych uważa, że organizując konferencję za pięć lat będzie trzeba zwrócić uwagę na formę poczęstunku.

Najmniej głosów zebrały opinie o znaczeniu dostępu do lokalnych atrakcji oraz możliwości teambuildingowych.

 

Jak to się ma do naszych realiów? Czy zdarzają się Wam konferencje albo obiekty, w których bywały problemy z Internetem? Nasze doświadczenia pokazują, że bywa z tym różnie. Dlatego ważna uwaga dla hotelarzy i osób zarządzających obiektami – zadbajcie o szybki i niezawodny Internet! Nie oszczędzajcie na sprzęcie multimedialnym. Nie tylko eventowcy, ale i uczestnicy spotkań to docenią, a dobre wrażenie przełoży się na pewno na dłuższą współpracę.

 

Poznaj tajemnice hoteli konferencyjnych i organizuj najlepsze konferencje - doradza Wojciech Liszka: http://www.konferencje.pl/art/tajemnice-hoteli-konferencyjnych-poznaj-i-zyskaj-nie-tylko-pieniadze,867.htmlOryginalność sal konferencyjnych i jak najwięcej atrakcji!

 


Raport pokazuje, że pewne elementy w budowie, możliwościach i wyposażeniu sal konferencyjnych, bezdyskusyjnie grają kluczową rolę podczas organizacji spotkań. Wysoka jakość bezprzewodowego, szybkiego Internetu, doskonała akustyka oraz dobre oświetlenie były i są ważne od zawsze. I to się z biegiem lat z pewnością nie zmieni. Ale są też inne wysoko oceniane czynniki wpływające na jakość konferencji.

Bardzo ważna dla uczestników badania okazała się możliwość szybkiej zmiany ustawień w salach konferencyjncych w trakcie trwania spotkania. Ósemkę w dziesięciostopniowej skali otrzymał dostęp do wspólnej przestrzeni poza salami, która służy uczestnikom szkoleń do rozmów kuluarowych i networkingu. Szóstki przyznano elementom wystroju oraz architektury, które czynią przestrzeń konferencyjną inną niż wszystkie oraz atrakcjom "pod chmurką".

 

 

O salach konferencyjnych „pop-up” i innych trendach w branży spotkań więcej znajdziesz tu: http://www.konferencje.pl/art/7-trendow-w-branzy-spotkan-wedlug-benchmark-resorts-hotels,879.html


Z raportu dowiadujemy się również, że coraz większa część budżetu na organizację konferencji przeznaczana jest na technologie. Nowe aplikacje, wideokonferencje, technologie nawigacyjne do śledzenia aktywności uczestników wydarzenia – wszystko to pochłania coraz więcej pieniędzy i uwagi organizatorów spotkań. A to oznacza, że już dziś każdy event jest uzależniony od technologii i nie należy z tym uzależnieniem walczyć. 

 

Pełna wersja raportu jest dostępna tu: http://www.iacconline.org/docs/IACC_Meeting_Room_Of_The_Future_Report_2016%20.pdf

Zdj.: IACC - sala konferencyjna w domku na drzewie, Kapellerput, Holandia; Yandex, AirBnB

 

 

Jeśli szukasz wiedzy przydatnej w organizacji konferencji i eventów, zobacz także:

 

⇒ Dobry scenariusz eventu - 7 prostych zasad


⇒ Prawdziwa motywacja w 7 krokach

⇒ Dlaczego warto stawiać na rynek konferencyjny? Poznaj 6 powodów

 

⇒ Rozmowy bez tajemnic - jak skutecznie negocjować? (cz. I)

 

⇒ Rozmowy bez tajemnic - jak skutecznie negocjować? (cz. II)

 

⇒ 6 prostych zasad, jak dotrzeć do organizatorów konferencji


⇒ Event - prawdziwa motywacja, czy sfabrykowane morale?

⇒ Dlaczego warto zadbać o muzykę podczas eventów?

⇒ Przerwa kawowa - smaczna, energetyczna i zdrowa


⇒ Przygotuj najlepszy program konferencji dzięki... crowdsourcingowi!

⇒ Trzy poziomy organizacji konferencji.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne Konferencje i kongresy Agencje eventowe
Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne Konferencje i kongresy Agencje eventowe