Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka
Weronika Wirtel Weronika Wirtel Ekspertka
Alexandra Kunowska Alexandra Kunowska Ekspertka

Strona główna    /    Artykuły    /    Klony BOŚ Banku przyznane – laureatami trzy zachodniopomorskie hotele


Klony BOŚ Banku przyznane – laureatami trzy zachodniopomorskie hotele

Klony BOŚ Banku przyznane –  laureatami trzy zachodniopomorskie hoteleNa zdjęciu: Nagrody BOŚ hotele

Bank Ochrony Środowiska nagrodził działające w regionie Pomorza Zachodniego przedsiębiorstwa, którym na co dzień udaje się pogodzić efektywność działań biznesowych z wprowadzaniem harmonii ze środowiskiem naturalnym.

W styczniu br. rozpoczął się nowy projekt Banku Ochrony Środowiska – honorowanie nagrodami, Klonami, polskich firm za działalność proekologiczną. Podczas pierwszej gali regionalnej, w Szczecinie, wśród wyróżnionych przez Bank Ochrony Środowiska firm znalazła się spółka Zdrojowa InvestHotels, budująca hotel Radisson Blu Resort w Świnoujściu. Obiekt ten to pierwszy w Polsce hotel o statusie pięciogwiazdkowca, który zaprojektowany został i powstaje od podstaw według wytycznych ekologicznego certyfikatu Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). Ten największy nad Morzem Bałtyckim kompleks hotelowy wyróżniony został w kategorii: Innowacja ekologiczna. Doceniono m.in. wysoką efektywność armatury sanitarnej oraz wykorzystanie wody deszczowej do zasilania części toalet. Daje ono oszczędność wody pitnej aż o 50 proc. w odniesieniu do standardowych budynków.

W kategorii Znaczący efekt ekologiczny nagrodę otrzymał świnoujski czterogwiazdkowy hotel Ewerdin. W tym położonym na wydmach kompleksie zastosowano szereg proekologicznych rozwiązań, takich jak: wpływające na oszczędność energii pompy ciepła.

W tej samej kategorii wyróżniono Ośrodek Wypoczynkowy „Alka” w Ustroniu Morskim. W jego budynku, dzięki przeprowadzonej termomodernizacji, aż o 35 procent zmniejszone zostało zapotrzebowanie na ciepło.

Wielki finał oraz uroczyste rozdanie Klonów odbędzie się jesienią tego roku w Warszawie.