Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

know-how Jak nowocześnie i elegancko wyposażyć salę konferencyjną?


21.06.2010

Sala konferencyjna to jedno z najbardziej reprezentatywnych miejsc. Tutaj przyjmuje się kontrahentów, klientów, a także organizuje ważne spotkania i narady. Dlatego właśnie niezwykle istotny jest odpowiedni dobór sprzętu konferencyjnego, z uwzględnieniem zarówno najwyższych standardów, jak i wielkości sali, a także potrzeb grup i osób, które będą z niej korzystać.

Zdecydowanie najlepiej czujemy się w miejscach nowoczesnych i komfortowych, gdzie podczas prezentacji nie jesteśmy zmuszeni wytężać wzroku i słuchu. Bardzo ważne jest zatem, by sprzęt, w który wyposażymy salę konferencyjną idealnie ze sobą współgrał. Efekt ten najprościej można uzyskać, decydując się na zakup rozwiązań kompleksowych.

Podstawą wyposażenia obecnych sal konferencyjnych są projektory. Ich konstrukcje powinny opierać się o jasne lampy, pozwalające na pracę nawet w świetle dziennym. Ponadto, muszą dobrze oddawać kolory oraz pracować stosunkowo cicho, by w salach na kilkanaście czy kilkadziesiąt osób nie trzeba było stosować dodatkowego nagłośnienia. Po części pomaga w tym technologia DLP, która niweluje efekt pikselizacji oraz sprawia, że wyświetlany obraz charakteryzuje się bogatszymi kolorami i wyższym kontrastem. Jest to szczególnie ważne podczas prezentowania materiałów zawierających dużą ilość szczegółów.

Do dużych i średnich sal najczęściej poleca się stosowanie projektorów o wysokim kontraście i jasności równej minimum 2800 ANSI lumenów. Takie konstrukcje gwarantują doskonały obraz, nawet w sytuacji niewielkiego zaciemnienia. Z kolei do mniejszych sal, np. na potrzeby szkół, w zupełności wystarczą tańsze, standardowe projektory, charakteryzujące sie rozdzielczością SVGA.

W profesjonalnej sali konferencyjnej niezbędny jest także ekran, który pozwoli na jednakowy odbiór kolorów oraz zapewni wysoką ostrość obrazu, niezależnie od miejsca zajmowanego przez widza. W tym przypadku możemy wybierać z bogatej palety tradycyjnych modeli na trójnogach, których wymiary wahają się od 150x133,8 cm do 200x151,3 cm, ekranów ściennych, w tym także elektrycznych, o przekątnych od 180 do 300 cm oraz ekranów mobilnych, które nie wymagają montażu i pozostawiają dużą swobodę w zakresie organizacji miejsca prezentacji.

Zdecydowana większość producentów oferuje ekrany w formacie 4:3, który jest zgodny z formatem obrazu większości projektorów multimedialnych, choć od pewnego czasu spotykamy już na rynku także modele w formacie 16:9 czy nawet 16:10 (panoramiczne). Dodatkowo, wybrane ekrany posiadają specjalne ramki, zwiększające kontrast oglądanego obrazu.

Mimo popularności prezentacji multimedialnych, projektor i ekran to stanowczo niepełne wyposażenie pokoi konferencyjnych. Doskonałe uzupełnienie stanowią flipcharty. W prostszej wersji można wybrać jeden z tradycyjnych modeli,  w tym zarówno magnetycznych jak niemagnetycznych, które umożliwiają zapis ustaleń. Warto dodać, iż w ofercie producentów flipchartów spotkać można także modele mobilne, wyposażone w podstawę na kółkach.

 

O ile mobilność jest cechą, którą oferuje kilku producentów na rynku, o tyle wyłącznie pod banderą Nobo występuje rozwiązanie niezwykle nowatorskie i jedyne w swoim rodzaju, jakim jest flipchart cyfrowy Nobo Kapture. Różnica polega na tym, że Kapture umożliwia bezpośrednie przenoszenie notatek na ekran laptopa, a dalej natychmiastowe przesyłanie danych do  uczestników spotkania. Pozwala to na znaczną oszczędność czasu, przy równoczesnej dokładności odwzorowania (elektroniczna wersja jest identyczna z pierwowzorem).

W profesjonalnym prowadzeniu prezentacji pomogą także urządzenia umożliwiające wskazywanie prezentowanych aktualnie treści, pozwalając uczestnikom łatwiej śledzić poruszane tematy. W takiej sytuacji doskonale sprwadzą się wskaźniki, których zasięg nierzadko dochodzi nawet do 100 m. Co ciekawe, niektóre mogą służyć także jako pisak PDA, długopis lub podręczna latarka.

Wybór sprzętu konferencyjnego to decyzja, która podejmowana jest  raz na kilka lat. Niezwykle ważne jest, by odpowiednio dopasować go do sali, zapewniając gościom komfort i wygodę, przy równoczesnej elegancji i nowoczesności.

 

 

autor: Michał Biernacki, szef marketingu ACCO (firmy, do której należy marka Nobo)
 

 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne