Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Krótkie podsumowanie Targów Event 2012
08.10.2012

Kto był ten wie. Kto nie był... no właśnie. Kto nie był? Dlaczego? Zdaje się, że dla wielu branżowców targi eventowe okazały się zwyczajnie nieinteresujące.

 

 

Gdzie się podziali meeting plannerzy, event managerowie? Wydawało się, że to właśnie ich tam spotkamy, poszukujących inspiracji na swoje kolejne imprezy. Widzieliśmy natomiast młodzież i emerytów, przechadzających się targowymi alejkami w poszukiwaniu gadżetów.

Nie wiemy jeszcze co na to statystyki, ale na pierwszy rzut oka liczba odwiedzających tegoroczne targi nie przewyższała poprzednich edycji.

Nie dopisała też frekwencja podczas odbywających się na piętrze konferencji. Szczególnie drugiego dnia, kiedy na sali konferencyjnej gościli jedynie wykładowcy.
Najbliżej sukcesu było Stowarzyszenie Branży Eventowej, które spotkaniem zatytułowanym „EVENT=KASA. Czyli o pieniądzach w eventach”  przyciągnęło 40 osób.

Rozmowy z wystawcami też nie napełniły serc radością. Firmy, które wystawiały się w  latach ubiegłych, narzekały na brak obiecujących kontaktów w tym roku. Pytani czy pojawią się na kolejnej edycji twierdzili, że będą się zastanawiać, nieprzekonani co do intratności inwestycji.

Według niektórych, powodem tak nikłego zainteresowania był niewielki rozmach wydarzenia i stosunkowo mała liczba wystawców. Wystawcy, którzy mieli swoje stoiska blisko sceny skarżyli się z kolei, że występy muzyczne skutecznie zakłócają im komunikację z zainteresowanymi. Pojawiały się również opinie o zbyt dużej różnorodności oferowanych produktów.

Więcej optymizmu przejawiały hotele. Zadowolona z pobytu na targach była również firma zajmująca się mapowaniem 3D. Dziwić może fakt, że usługi mappingu były jednymi z droższych atrakcji eventowych, jakie zaprezentowane zostały podczas targów, a mimo to cieszyły się ogromną popularnością. Czy to oznacza, że klienci poszukują nowoczesnych rozwiązań, znudzeni rutyną? Wydawać by się mogło w takim razie, że branża eventowa dojrzewa. Nad tym będziemy się jeszcze zastanawiać. 

Podczas dwóch dni trwania targów miały miejsce różnego rodzaju pokazy i zdaje się, że to właśnie występy tancerek przyciągnęły najwięcej zainteresowanych. Liczba oglądających przewyższała liczbę osób zgromadzonych na konferencjach. Ten międzynarodowy zespół taneczny z pewnością należy do firm, które zachowają dobre wspomnienia z Targów Event 2012.


źrodło: www.konferencje.pl

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Restauracje Alternatywne; Ośrodki konferencyjne Alternatywne; Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne