Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Marriott po najnowszej inwestycji największą siecią hoteli na świecie!

marriott starwood konferencje warszawa

24.11.2015

Jak to możliwe? Marriott International za 12,2 mld dolarów kupi korporację hotelową Starwood Hotels & Resorts Inc. Firma jest właścicielem m.in. marki Sheraton.


Bliska przejęcia hoteli Starwood była firma Hyatt, jednak to Marriott będzie ich nowym właścicielem. Po połączeniu firmy będą posiadać 5,5 tys. hoteli, włącznie z franczyzowymi. To ok. 1,1 mln pokoi. Transakcja zostanie zamknięta w połowie 2016 roku. W jej ramach ustalono, że udziałowcy Starwooda otrzymają o ok. 4 proc. mniej do kursu z piątkowego zamknięcia. Co więcej, najprawdopodobniej rozszerzy się zarząd Marriotta z 11 do 14 członków.

 

Starwood Hotels & Resorts Worldwide posiada ponad 1200 obiektów w ponad 100 krajach i zatrudnia 181 400 pracowników. Do firmy należą takie marki, jak: St. Regis, The Luxury Collection, W, Westin, Le Meridien, Sheraton, Four Points by Sheraton, Aloft i ElementSM. W Polsce Starwood zarządza sześcioma obiektami. Są to Sheratony w Sopocie, Krakowie, Poznaniu i Warszawie, hotel Bristol The Luxury Collection w Warszawie oraz hotel The Westin również w stolicy. Z kolei Marriott prowadzi w naszym kraju trzy hotele: Courtyard Gdynia Waterfront, Courtyard Warsaw Airport oraz hotel Marriott w Warszawie i czeka na otwarcie czwartego - Renaissance przy lotnisku Chopina.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Alternatywne; Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne