Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka
Weronika Wirtel Weronika Wirtel Ekspertka
Alexandra Kunowska Alexandra Kunowska Ekspertka

Strona główna    /    Artykuły    /    Międzynarodowy kongres WSAVA odbędzie się pierwszy raz w Polsce


Międzynarodowy kongres WSAVA odbędzie się pierwszy raz w Polsce

Międzynarodowy kongres WSAVA odbędzie się pierwszy raz w PolsceNa zdjęciu: WSAV EXPO XII Warszawa konferencja

Kolejny duży międzynarodowy kongres – spotkanie Światowego Stowarzyszenia Weterynarii Małych Zwierząt WSAVA – będzie gościło w 2020 roku Centrum EXPO XII w Warszawie. Do stolicy przybędzie ponad 3000 delegatów z całego świata.

Dzięki staraniom zespołu Centrum Konferencyjnego EXPO XII oraz wsparciu Warsaw Convention Bureau, udało się pozyskać kolejne duże wydarzenie na skalę europejską i światową. W roku 2020 przestrzenie EXPO XII gościć będą międzynarodową konferencję Światowego Stowarzyszenia Weterynarii Małych Zwierząt WSAVA. Podmiot ten zrzesza 96 organizacji, reprezentujących ponad 158 tysięcy lekarzy weterynarii z całego świata.

Kongres co roku odbywa się naprzemiennie w regionie Azji i Oceanii, Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i obu Ameryk. Nigdy jeszcze jednak spotkanie to nie gościło we wschodniej części Starego Kontynentu. W tym roku konferencja odbędzie się w Kopenhadze, następnie w  Singapurze, zaś w 2019 r. gospodarzem będzie kanadyjskie Toronto.

Decyzja o przyznaniu Polsce organizacji Kongresu zapadła w listopadzie ubiegłego roku i poprzedzona została wizytą kontrolną przedstawicieli WSAVA. Delegacja władz Stowarzyszenia pozytywnie oceniła polską infrastrukturę, przygotowanie kadr, a także – naszą kuchnię. Na ostatnim etapie, pod uwagę jako miejsce docelowe organizacji brane były pod uwagę Warszawa i Kraków.

Jak zapowiada Warsaw Convention Bureau, promocja wydarzenia rozpocznie się już na tegorocznym Kongresie w stolicy Danii.