Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Nowe centrum kongresowe w Hali Stulecia oficjalnie otwarte


17.09.2010

14 września odbyło się otwarcie Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej w kompleksie Hali Stulecia. Przedstawiciele świata polityki, biznesu oraz nauki – ponad 700 osób - wzięło udział w uroczystościach trwających przez cały dzień.

 

 
Regionalne Centrum Turystyki Biznesowej powstało w historycznym pawilonie Restauracji Tarasowej, bezpośrednio przylegającym do Hali Stulecia. Dziś jest nowoczesnym miejscem spotkań biznesowych na miarę XXI wieku, które wraz z Halą Stulecia stanowi jedno z największych centrów konferencyjnych w Polsce.

W uroczystości uczestniczył Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który powiedział, że tak nowoczesne i profesjonalne centrum konferencyjne przyczyni się do umocnienia pozycji Wrocławia na międzynarodowym rynku turystyki biznesowej.

Światowy ekspert ds. turystyki biznesowej – Rob Davidson  – wykładowca University of Westminster w Londynie, autor wielu publikacji i podręczników powiedział „Otwarcie Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej to duży krok jaki zrobił Wrocław w procesie uczynienia z tego miasta głównego miejsca przeznaczenia dla turystyki biznesowej. Chciałbym powiedzieć dlaczego to miejsce tak bardzo mnie ekscytuje. Po pierwsze - Wrocław potrzebuje dużego obiektu spotkań. Oczywiście jest tu wiele wspaniałych hoteli, które oferują przestrzenie konferencyjne, ale Regionalne Centrum Turystyki Biznesowej jest nowe, przestronne i bardzo atrakcyjne. RCTB pozwala na organizację konferencji na 1000 osób. To wspaniała wizytówka dla Wrocławia w Europie i na świecie. Trzeba pamiętać, że turyści branży biznesowej to bardzo znaczący ludzie. To profesjonaliści podejmujący ważne decyzje.


Kiedy przyjeżdżają do Wrocławia na spotkania, a potem wracają do Niemiec, WLK Brytanii, Ameryki, Australii albo Japonii, opowiadają o miejscu, w którym byli. Spędziłem dużą część swojego życia
na konferencjach i innych spotkaniach. Niektóre centra kongresowe, które zwiedziłem, są historyczne, niektóre bardzo nowoczesne. Tutaj, w kompleksie Hali Stulecia, nowoczesność i tradycja z sukcesem łączą się ze sobą. To przypomina mi Louvre w Paryżu – historyczny budynek z bardzo nowoczesną piramidą. I to właśnie ta nowoczesna budowla czyni to miejsce wyjątkowym.
Co mi się podoba w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej? Po pierwsze zielone otoczenie. Kiedy spojrzymy za okna widać trawę drzewa i wodę. Lubię również rozmiar tego miejsca, jest idealny dla spotkań organizowanych na kilkaset osób. Każde miasto na świecie dąży do pozyskania dużych międzynarodowych konferencji. To branża, w której jest duża konkurencja, ponieważ każde miasto na świecie chce czerpać z korzyści ekonomicznych jakie przynoszą międzynarodowe wydarzenia. Co jeszcze tak lubię w tym miejscu? Ten obiekt jest dodatkiem do Hali Stulecia, który jest bardzo znany również zagranicą. RCTB dopełniło atrakcyjność całego kompleksu”.

 

 


W otwarciu uczestniczyło wiele osób zajmujących się organizacją kongresów, konferencji i innych spotkań biznesowych. Magdalena Pawlik, dyrektor agencji artystycznej działającej w tej branży powiedziała:  „Regionalne Centrum Turystyki Biznesowej znajduje się w wyjątkowym miejscu w centrum Wrocławia. Jest to niewątpliwie nowoczesne centrum konferencyjne, którego powstanie będzie miało duży wpływ na rozwój branży w regionie, ale też i w Polsce. Pierwsze wrażenie po zwiedzaniu? Na pewno jest to przemyślany obiekt pod kątem architektury i rozplanowania przestrzeni, spójny z bryłą, a przede wszystkim wielofunkcyjny. Dodam, że bardzo pozytywne wrażenie zrobiła na mnie obsługa - profesjonalna, życzliwa i otwarta na klienta.”

W dniu otwarcia Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej odbyła się również konferencja „Nowe trendy w turystyce biznesowej z perspektywy nabywcy” oraz targi branżowe, podczas których Wrocławianie mogli zwiedzić wnętrze nowego obiektu. Ogólnodostępne restauracja i bistro bar otwarte zostaną 1 października 2010.
 

 

źródło: www.halaludowa.wroc.pl (PR)

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Restauracje Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne