Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Dzień Turystyki już jutro w Gdyni


17.09.2010

Wielki Finał w Gdyni – Chopin Polska The Course -  to oficjalna nazwa wydarzenia jakie w najbliższy weekend odbywać się będzie w mieście „z morza i marzeń”.

 

 


Już jutro, w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbędzie się oficjalna gala wieńcząca obchody Światowego Dnia Turystyki. W ramach gali nastąpi uhonorowanie zasłużonych dla turystyki. W teatrze miejsce będzie miało również muzyczne show „Experyment Chopin”.

W niedzielę do portu w Gdyni, w eskorcie jachtów, wpłynie Żaglowiec Fryderyk Chopin, kończąc tym samym trzymiesięczną podróż po Europie. Rejs miał na celu promocję Polski i była to najpotężniejsza tego typu kampania promująca nasz kraj. Fryderyk Chopin zawinął do największych portów w takich krajach jak Niemcy, Holandia, Belgia, Francja, Wielka Brytania, Dania i Szwecja. W uroczystym przywitaniu załogi udział weźmie prezes Polskiej Organizacji Turystycznej – Rafal Szmytke.

Efekty kampanii zobaczyć będzie można m.in. na wystawie fotograficznej.

Okazją inicjującą to przedsięwzięcie jest 200. jubileusz urodzin Fryderyka Chopina, obchodzony z tak wielkim rozmachem w tym roku w Polsce. Z tego powodu najbliższy weekend w Gdyni (18-19 września) będzie pełen atrakcji. Odbywać się tam będą koncerty oraz liczne imprezy, celebrujące Rok Chopina.

Organizatorem wydarzenia jest Polska Organizacja Turystyczna oraz Miasto Gdynia.

Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest od 1979 roku. Święto to ma za zadanie przypominać jak duże znaczenie odgrywa turystyka dla gospodarki, społeczeństwa oraz kultury. W tym roku tematem przewodnim Światowego Dnia Turystyki  jest: Turystyka i różnorodność biologiczna.


źródło:  na podstawie www.msport.gov.pl
                                        www.chopinwgdyni.pl

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne