Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka
Weronika Wirtel Weronika Wirtel Ekspertka
Alexandra Kunowska Alexandra Kunowska Ekspertka

Strona główna    /    Artykuły    /    Nowe obiekty konferencyjne i eventowe– podsumowujemy 2021 rok


Nowe obiekty konferencyjne i eventowe– podsumowujemy 2021 rok

Nowe obiekty konferencyjne i eventowe– podsumowujemy 2021 rokNa zdjęciu: Nowe obiekty konferencyjne i eventowe - podsumowujemy 2021 rok

Które obiekty zadebiutowały w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Gdzie zorganizujemy największe konferencje i eventy? Zapoznajcie się z naszym podsumowaniem 2021 r.

Drugi pandemiczny rok za nami. Nie chcemy tu jednak pisać o limitach, obostrzeniach i przepisach. Skupimy się na zeszłorocznych otwarciach i pozytywnych zmianach!

Nowe hotele i obiekty eventowe – gdzie powstało ich najwięcej?

Zacznijmy od liczb. W minionym roku odnotowaliśmy otwarcie 50 obiektów, co jest znacznym wzrostem w stosunku do 30 debiutów w roku 2020. Najwięcej nowych miejsc przybyło we wrześniu – aż 12 hoteli i obiektów eventowych!

NYX Warsaw Hotel konferencje

NYX Hotel Warsaw by Leonardo Hotels

Rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę otwarć, okazała się Warszawa. Tu zadebiutowały: czterogwiazdkowy NYX Hotel Warsaw by Leonardo Hotels, dwugwiazdkowy o3Hotel, Tulip Residences Warszawa Targowa oraz nowoczesne Ursynowskie Centrum Kultury Alternatywy. Zwolennicy postindustrialnych klimatów odkryć mogli ponownie kompleks Browary Warszawskie, a w nim: NINE’s Restaurant &Sports Bar, FoodHall bądź Browar Warszawski. Niebanalną ofertę dla organizatorów spotkań ma również zrewitalizowana Fabryka Norblina, w której od kilku miesięcy działają KinoGram i Piano Bar. Panoramę miasta z wysoka podziwiać mogą uczestnicy eventów w Skyfall Warsaw. Z kolei doskonała kuchnia czeka w Let’s Go Cook oraz otwartych na terenie Fortu Mokotów B’Fort eventowni oraz Gardens by Fort.   

Dużo się działo również w Krakowie. Stolica Małopolski wzbogaciła swoją ofertę MICE o nowe czterogwiazdkowe hotele: Sky Hotel Kraków, AC by Marriott Kraków, King Salomon Kraków oraz Mercure Kraków Fabryczna City & Conference Center, który na wiosnę 2022 r. udostępni imponujące centrum konferencyjne (niemal 3500 m kw. powierzchni eventowej!). Pierwszych gości w 2021 r. przyjęły także trzygwiazdkowe: Merci Boutique Hotel oraz Ibis Styles Kraków Centrum. Na krakowskim Kazimierzu pierwszych gości pod koniec grudnia przyjął Hotel Warszauer.   

Oba miasta pod względem liczby otwarć znacznie wyprzedziły konkurencję, ale największe obiekty eventowe powstały w innych lokalizacjach.

Nowoczesny hotel, rustykalne wnętrza czy sportowa hala? - debiuty w 2021 r.

Poza Warszawą, na Mazowszu, nie zabrakło nowych miejsc na eventy. Rustykalne wnętrza zapewnia Stodoła Rasztów, a imponującą przestrzeń na eventy (5000 osób) – Hala Sportowo-Widowiskowa w Radomiu. W Siedlcach pojawił się Hotel & SPA Hetman, a w Jurzynku - Hotel Jurzynek, oba w standardzie trzech gwiazdek.  

Hala widowiskowo-sportowa w Radomiu

Hala Sportowo-Widowiskowa w Radomiu

Równie zróżnicowaną propozycję na eventy ma Małopolska. W Suchej Beskidzkiej działalność rozpoczęło nowoczesne Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera. Swoją ofertę dla organizatorów spotkań ma też czterogwiazdkowa Willa Tatrzańska w Krynicy-Zdroju.    

Organizatorzy konferencji w Szczecinie przyjrzeć się mogą ofercie nowych hoteli: Grand Focus Hotel Szczecin oraz Courtyard by Marriott Szczecin.

W Wielkopolsce pięciogwiazdkowy komfort zapewni BW Premier Collection, Hotel Liberté 33 otwarty w Poznaniu, a duże zaplecze noclegowe - czterogwiazdkowy Arche Hotel Piła. W Bydgoszczy otwarta została elegancka Rezydencja Sowa.  

Herbal Hotel Wroclaw

Herbal Hotel

Na Dolnym Śląsku działalność zainaugurowały trzygwiazdkowe: Arche Hotel Wrocław i Herbal Hotel oraz pięciogwiazdkowy Hotel Seidorf w Sosnówce. 

W województwie łódzkim konferencje zorganizujemy w stylowym Dworze w Żytnie lub w nowoczesnych przestrzeniach Alchemium, należącego do Politechniki Łódzkiej. 

Na Pomorzu wśród debiutujących w 2021 r. odnotowaliśmy: pięciogwiazdkowy Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection, czterogwiazdkowy My Story Gdynia Hotel, gdański Dwór Uphagena, Centrum Konferencyjne Malbork (z salą dla nawet 500 osób) oraz Strzelnicę Hotel & Restauracja w Starogardzie Gdańskim.

Warmia i Mazury nie pozostają w tyle. W maju powitaliśmy czterogwiazdkowy Focus Hotel Premium Elbląg, a w lipcu - pierwszy w regionie trzygwiazdkowy Hampton by Hilton Olsztyn.   

Lubelszczyzna zakończyła miniony rok z trzema nowymi obiektami: czterogwiazdkowym Szumy Park Hotel & Restaurant w Suścu, trzygwiazdkowym Hotelem Avangarda w Wisznicach oraz Halą Widowiskowo-Sportową w Puławach.

Zainteresowaniem meeting plannerów cieszyć się może duże (sala dla 450 osób!) Centrum Konferencyjno-Bankietowe Szklane Lniane Korczyna na Podkarpaciu.  

Hotel Crystal Mountain

Hotel Crystal Mountain

Ofertę na konferencje w górach – i nie tylko – wzbogaciło województwo śląskie. W Wiśle rozpoczęły działalność: imponujący Hotel Crystal Mountain - z salą, w której w układzie teatralnym zasiądzie aż 950 osób, oraz położony na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego Vislow Resort. Sieć Accor otworzyła w Katowicach kolejny hotel – Mercure Katowice Centrum. We wrześniu do użytku oddana została również Będzin Arena – z halą widowiskowo-sportową oraz zapleczem konferencyjnym.

Jak będzie prezentować się krajowa mapa MICE w 2022 r.? Spodziewamy się co najmniej kilku spektakularnych otwarć. Śledźcie nasze profile w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter i LinkedIn) i zasubskrybujcie newsletter.