Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka
Weronika Wirtel Weronika Wirtel Ekspertka
Alexandra Kunowska Alexandra Kunowska Ekspertka

Strona główna    /    Artykuły    /    Platforma Konferencje.pl – nowości i najważniejsze zmiany w 2021 r.


Platforma Konferencje.pl – nowości i najważniejsze zmiany w 2021 r.

Platforma Konferencje.pl – nowości i najważniejsze zmiany w 2021 r.Na zdjęciu: Platforma Konferencje.pl – nowości i najważniejsze zmiany w 2021 r.

Mimo pandemii miniony rok był dla nas bardzo pracowity. Dodaliśmy do wyszukiwarki setki obiektów, wdrożyliśmy wyceny organizacji spotkań, a na koniec połączyliśmy siły z MeetingPlanner.pl. A to tylko część z nowości...  

Codziennie lepsza baza obiektów konferencyjnych

Trudny i dynamiczny – tak podsumowalibyśmy 2021 rok dla naszej branży. I nie chodzi tylko o sytuację związaną z rozwojem pandemii COVID-19, ale również nieustanne starania, aby zapewnić ludziom bezpieczne i komfortowe spotkania oraz dostosowywać się do zmieniających się przepisów. Wierząc w rychły powrót normalności, 2021 rok poświęciliśmy przede wszystkim na poprawę jakości naszej bazy obiektów. Odnotowaliśmy otwarcia 50 miejsc konferencyjnych i eventowych, ponadto w bazie pojawiło się 295 prezentacji dodatkowych miejsc. Zadbaliśmy również o aktualizację przeszło 1600 prezentacji już wcześniej obecnych w naszym serwisie. 

Kontynuowaliśmy cykl „Byliśmy, widzieliśmy”, w ramach którego opisaliśmy potencjał i możliwości konferencyjne 8 obiektów: Crowne Plaza Warsaw - The HUB, Holiday Inn Expres Warsaw - The HUB, NYX Warsaw Hotel, Arche Hotel Poloneza, Skyfall Warsaw, ADN Centrum Konferencyjnego, Browaru Warszawskiego oraz Food Hall.

Automatyczne wyceny organizacji konferencji i eventów

Wprowadziliśmy też liczne ulepszenia serwisu. Zacznijmy od największej wdrożonej zmiany. Czegoś, o co najczęściej pytaliście nas w poprzednich latach, a czego nie zrobił jeszcze nikt na świecie. W połowie grudnia opublikowaliśmy szacunkowe ceny organizacji konferencji w naszych obiektach. Dzięki temu możecie szybko poznać orientacyjne koszty organizacji konferencji i eventów - cenę wynajmu przestrzeni, noclegów i usług cateringowych. Pozwoli to zaoszczędzić dużo Waszego czasu na znalezienie odpowiedniego miejsca.

Ceny pozyskujemy każdego dnia bezpośrednio z obiektów. W tych miejscach, w których to jeszcze nie nastąpiło, wyliczamy je na bazie opracowanego przez nas algorytmu (nad którym wciąż pracujemy, dzięki czemu ceny będą z dnia na dzień coraz bliższe rzeczywistości). 

Usprawniliśmy też kontakt z obiektem. Na podstawie kryteriów wyszukiwania automatycznie tworzy się szkic zapytania ofertowego. Po wysłaniu zapytania pracownik obiektu prześle Wam finalną cenę. 

Nowości w platformie Konferencje.pl

Wyszukiwarka studiów do konferencji online

Pandemia zmieniła nasz sposób spotykania się. Dużo częściej niż kiedyś organizowane są wydarzenia hybrydowe lub online. Dlatego dla organizatorów, którzy poszukują miejsca do zorganizowania wirtualnego lub hybrydowego spotkania, wprowadziliśmy filtr obiektów oferujących studia online. Właściciele takich miejsc mogą też zamieszczać w swoich prezentacjach szczegółowe informacje o oferowanym sprzęcie i usługach.

Studia online konferencje.pl

Więcej, czytelniej, sprawniej - inne nowe funkcje na Konferencje.pl

W 2021 r. pracowaliśmy nad optymalizacją SEO, dzięki czemu jeszcze łatwiej trafić z Google na prezentacje obiektów na naszej stronie. Przełożyło się to na wyniki. W 2021 r. stronę Konferencje.pl odwiedziło ponad  50% więcej użytkowników niż w roku poprzednim. Cieszymy głównie z tego, że wśród zarejestrowanych użytkowników naszej platformy są przedstawiciele już ponad 2000 firm.

Przewodniki po największych miastach wzbogaciły się o wyszukiwarkę, co pozwala na szybsze odnalezienie obiektów dostępnych w wybranej lokalizacji. Umożliwiliśmy także wyświetlenie na mapie wszystkich obiektów spełniających kryteria wyszukiwania naraz, o co prosili nas liczni użytkownicy. Wcześniej liczba obiektów ograniczona była do 40 wyników. 

Od niedawna możecie również zauważyć zmiany w samych wizytówkach obiektów. Oferta sal konferencyjnych na naszej stronie została specjalnie wyróżniona. Teraz możecie szybciej obejrzeć zdjęcia i wygodniej zapoznać się ze szczegółami konkretnych przestrzeni oferowanych przez poszczególne obiekty. Każda z uwzględnionych w prezentacji sal konferencyjnych zyskała swoją własną podstronę, co zwiększa czytelność i atrakcyjność oferty każdego obiektu.

Nowości na Konferencje.pl

Usprawniliśmy również system dodawania opinii o obiektach. Jeśli chcielibyście zarekomendować obiekt, który sprawdził się podczas Waszej konferencji czy eventu - zachęcamy do dzielenia się swoim zdaniem. Pomoże to podjąć decyzję tym, którzy szukają odpowiedniej lokalizacji, i nagrodzi te obiekty, które najbardziej się starają. Pracowaliśmy też nad optymalizacją strony pod urządzenia mobilne, usprawniliśmy filtry w wyszukiwarce i zrealizowaliśmy kilkadziesiąt innych, mniejszych zmian, sygnalizowanych przez użytkowników. 

Połączenie z MeetingPlanner.pl

To nie koniec nowości. W grudniu 2021 r. połączyliśmy swoje siły z portalem branży eventowej MeetingPlanner.pl w ramach Grupy Meeting Planner. Na naszej stronie znajdziecie teraz artykuły branżowe i materiały stworzone przez redakcję MeetingPlanner.pl. My zaś koncentrujemy się na dostarczaniu Wam oraz społeczności MeetingPlanner.pl najlepszych wyszukiwarek, prezentacji obiektów i najaktualniejszych informacji o obiektach konferencyjnych i eventowych.

W 2022 r. nie planujemy zwalniać tempa. Mamy kilka niespodzianek w zanadrzu, o których dowiecie się niebawem. Czekamy też na Wasze pomysły, w jaki sposób jeszcze moglibyśmy usprawnić platformę Konferencje.pl, żeby była idealnym narzędziem w Waszej pracy: redakcja@konferencje.pl.