Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka
Weronika Wirtel Weronika Wirtel Ekspertka
Alexandra Kunowska Alexandra Kunowska Ekspertka

Strona główna    /    Artykuły    /    Nowe obiekty na konferencje i eventy – podsumowanie 2022 r.


Nowe obiekty na konferencje i eventy – podsumowanie 2022 r.

Nowe obiekty na konferencje i eventy – podsumowanie 2022 r.Na zdjęciu: Nowe obiekty na konferencje i eventy – podsumowanie 2022 r.

Butikowe hotele, imponujące ośrodki sportowe i historyczne budynki po rewitalizacji. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że rok 2022 był bardzo różnorodny. Jakie nowe obiekty pojawiły się na Konferencje.pl w ciągu minionych 12 miesięcy? Zapoznajcie się z naszym podsumowaniem. 

Krajowa branża MICE ma za sobą kolejny rok dynamicznych zmian. Po zniesieniu większości obostrzeń z końcem marca br., meeting plannerzy chętniej organizowali duże eventy i poszukiwali przestrzeni na konferencje oraz targi. Nie oznacza to, że porzucona została formuła spotkań hybrydowych lub online. Organizatorzy nadal do niej wracają, zwłaszcza że podczas pandemii właściciele dostosowali do tej możliwości swoje sale konferencyjne. 

Rekordy 2022 roku – gdzie i kiedy otwierało się najwięcej obiektów konferencyjnych?

W minionym roku odnotowaliśmy otwarcie 42 obiektów konferencyjno-eventowych. Jest to spadek w stosunku do 2021 r. (50 obiektów). Najbardziej obfitującym w debiuty miesiącem był czerwiec – dla gości swoje podwoje otworzyło 8 nowych miejsc.

Niekwestionowanymi rekordzistami, jeśli chodzi o liczbę otwarć, były województwa: małopolskie (8) i mazowieckie (8)

Palma pierwszeństwa przypadła stolicy Małopolski, w której zrealizowano długo wyczekiwane inwestycje. Swoją działalność rozpoczęły pięciogwiazdkowe: Hotel Saski, Krakow, Curio Collection by Hilton i Ferreus Hotel Kraków Old Town, czterogwiazdkowe: Hyatt Place Kraków oraz Forest Hotel, trzygwiazdkowe: Leonardo Boutique Kraków Old Town i Hampton by Hilton Kraków Airport. W grudniu w Krakowie wystartowało również Centrum Konferencyjne Fabryczna CKF_13.

W województwie małopolskim, w Krynicy-Zdroju, ruszył pięciogwiazdkowy Hotel Belmonte Krynica-Zdrój z salą dla 450 osób. 

Hotel Saski, Krakow, Curio Collection by Hilton

Hotel Saski, Krakow, Curio Collection by Hilton

Na warszawskiej mapie MICE pojawiły się z kolei: pięciogwiazdkowy Hotel Verte Warsaw, Autograph Collection z salą dla 350 osób, czterogwiazdkowy Focus Hotel Premium Warszawa z salą balową dla 550 gości oraz designerski Royal Tulip Warsaw Apartments. Nie zabrakło też innych oryginalnych obiektów z przestrzeniami eventowymi, jak: Brain Embassy Czackiego, Villa Nova czy Kwadrat Praski.

Na Mazowszu w 2022 r. pierwszych gości przyjęły również: Hotel Kozerki z rozbudowanym zapleczem sportowym i Santa Natura Resort & Spa – z multifunkcyjną salą eventową o powierzchni 1200 m kw.

Hotel Verte Warsaw, Autograph Collection

Hotel Verte Warsaw, Autograph Collection

Hotele, obiekty kultury, centra sportowe – różnorodnie i nowocześnie

Na monotonię na krajowym rynku MICE w 2022 r. meeting plannerzy narzekać nie mogli. W ciągu ostatnich 12 miesięcy oddano do użytku zarówno zrewitalizowane budynki, które czekały latami na inwestora-wizjonera, jak i wieżowce z nowoczesnymi salami konferencyjnymi.  

Jeśli chodzi o zróżnicowanie oferty i liczbę otwarć, wśród województw prym wiodło dolnośląskie (6). Między premierami znajdziemy tu zarówno nowoczesny Q Hotel Plus Wrocław Bielany z salą o powierzchni 1223 m kw. dla 590 osób, jak i Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka z rozbudowanym zapleczem sportowym, hotelem i centrum konferencyjnym. 

We Wrocławiu działają już  pięciogwiazdkowe: Wyndham Wrocław Old Town oraz luksusowy Hotel Altus Palace w dawnym Pałacu Leipzigera. Do Szklarskiej Poręby zawitała marka Mercure z hotelem Mercure Szklarska Poręba Bergo, zaś oferta Świeradowa-Zdroju wzbogaciła się o pięciogwiazdkowy Elements Hotel & Spa. 

Dużo się działo również w województwie zachodniopomorskim. Właśnie tutaj otwarte zostały: Moxy Szczecin, ibis Styles Szczecin Stare Miasto i Hanza Tower z imponującą salą dla 550 osób. W Stargardzie pojawił się trzygwiazdkowy Kyriad Stargard, a pięcioma gwiazdkami pochwalić się może nowy hotel w Jarosławcu: Król Plaza Spa & Wellness.

Hanza Tower Szczecin sala konferencyjna

Hanza Tower

Do dyspozycji organizatorów eventów w województwie pomorskim oddane zostały 2 obiekty: Jagatówka oraz Saltic Resort & Spa w Łebie.

W województwie kujawsko-pomorskim otwarto 2 obiekty: trzygwiazdkowy Focus Hotel Premium Bydgoszcz i nowy gmach Teatru Kameralnego.

W Wielkopolsce sytuacja przedstawia się podobnie jak w ubiegłym roku – odnotowaliśmy dwa debiuty: hotelu B&B Poznań Old Town oraz Iron Resorts Sierosław – pierwszego hotelu dla triathlonistów (i nie tylko). 

Ciekawe obiekty zainaugurowały swoją działalność w Łodzi: czterogwiazdkowy Hotel The Loom z wnętrzami w industrialnym stylu, Hampton by Hilton Łódź Center usytuowany w samym centrum miasta oraz Orientarium z nowoczesnym centrum konferencyjnym. Województwo łódzkie powiększyło swoją ofertę także o stylowy Pałac Uniejów. 

Orientarium Łódź eventy

Orientarium w Łodzi

Śląsk. W Bielsku-Białej uroczyście otwarto jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce – Cavatina Hall z salą koncertową, która na widowni pomieści aż 1000 osób. Po kilkuletniej modernizacji do użytku oddany został Pałac Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim.

Listę debiutantów z roku 2022 zamykają hotele: dwugwiazdkowy B&B Lublin Centrum w województwie lubelskim oraz trzygwiazdkowy Hampton by Hilton Białystok i czterogwiazdkowy Mercure Białystok na Podlasiu.

Mercure Białystok sala konferencyjna

Mercure Białystok

Byliśmy, widzieliśmy w 2022 r. – relacje z obiektów konferencyjnych 

W minionym roku dołożyliśmy starań, abyście regularnie otrzymywali dawkę praktycznych informacji z obiektów, które osobiście odwiedziliśmy. W cyklu „Byliśmy, widzieliśmy” mogliście się zapoznać z relacjami z wizyt w najciekawszych stołecznych obiektach:

  • Kinotece,
  • o3Hotel,
  • Sofitel Warsaw Victoria,
  • Radisson Collection Hotel, Warszawa,
  • Hilton Warsaw City,
  • Royal Tulip Warsaw Apartments,
  • Kwadracie Praskim,
  • Varsovia Apartamenty Kasprzaka,

a także:

  • Hotelu Czarny Potok Resort Spa & Conference w Krynicy-Zdroju
  • i Crystal Mountain w Wiśle. 

Royal Tulip Warsaw

Royal Tulip Warsaw Apartments

Wszystkie relacje znajdziecie w prezentacjach obiektów na naszej stronie, a kolejne artykuły pojawią się już niebawem.