Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Nowe trendy w branży eventowej


18.10.2010

W drugim tygodniu października w Warszawie odbyły się Targi Technologii i Usług dla Koncertów, Eventów i Kongresów EVENT, na których przedstawione zostały najnowsze trendy na rynku atrakcji eventowych.

 

 

 

Przez dwa dni na hali MT Polska prezentowano nowości eventowe oraz idee, które można wykorzystać podczas organizacji różnego rodzaju wydarzeń. Osoby poszukające inspiracji i narzędzi, które pomogą zaskoczyć uczestników imprezy integracyjnej, konferencji bądź gali noworocznej, z pewnością wykorzystają pomysły zaprezentowane podczas targów, na których nie zabrakło nowinek technologicznych.

 

Wszechobecne ledy rozświetlały swoją obecnością stoiska. Zaprezentowane zostały również podświetlane podłogi ledowe, wykorzystywane szczególnie podczas imprez tanecznych i pokazów mody. 

 

Na targach pojawiły się modułowe klocki, stosowane do budowy ścianek, barów czy siedzisk, mające zastosowanie również w wymyślnych konstrukcjach jak np. labirynty. Art Studio Event postarało się aby każdy wystrój był niepowtarzalny, oferując specjalne sześciany, o niezliczonych możliwościach aranżacji - według potrzeb i fantazji. Firma szykuje również samo-grające i samo-tańczące instrumenty, które stworzą oryginalną orkiestrę, będącą idealną atrakcją podczas eleganckich przyjęć. Zapowiedzią orkiestry była stojąca solo harfa.

 

Bezdyskusyjnym hitem dla koncertów, eventów i kongresów okazały się bezprzewodowe światła. Firma Eventroom podczas Targów Event zaproponowała najnowocześniejsze rozwiązania pozwalające oświetlić miejsca niedostępne do tej pory dla kabli. Plaża, plener oddalony od cywilizacji, podświetlenie różnego typu dekoracji stało się możliwe dzięki bezprzewodowym lampom, które wytrzymują bez ładowania nawet do 24 godzin.

 

Stoisko, na którym były prezentowane stało się jednym z bardziej obleganych, podczas tej edycji targów. Nie ma się jednak co dziwić, bo prawie wszyscy organizatorzy chcą uwolnić swoje eventy od kabli, które szpecą dekoracje, a do tej pory były niezbędne. Lampy podłączane do prądu odchodzą do lamusa na rzecz bezprzewodowych Pixel Tube’ów, Wall Washer’ów czy Light Drop’ów.

 

Na targach pojawili się również niezawodni barmani, którzy dzięki swojej zręczności i talentowi od lat zapraszani są na różnego typu imprezy – od ekskluzywnych wieczorów po przyjęcia firmowe.

 

Uwagę wszystkich – zarówno wystawców jak i zwiedzających przykuł Robokopter – malutki helikopter z zamontowaną kamerą, umożliwiający przekaz video na żywo, który latał między stoiskami, przypominając swoim wyglądem niewinną zabawkę. A skoro o zabawkach mowa - podczas dwóch dni trwania targów nie zabrakło również zabawek dla dużych chłopców, jak auta i mini gokarty, które cieszą się popularnością szczególnie podczas imprez, których uczestnikami są przede wszystkim mężczyźni, chociaż coraz częściej kobiety manifestują swoją sympatię do motoryzacji.

 

Na kolejnę porcję nowości i trendów na rynku atrakcji eventowych przyjdzie nam poczekać do roku 2011, kiedy to odbędzie się kolejna edycja Targów Event.


 

 

źródło: www.konferencje.pl

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Centra kongresowe i targowe; Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne