Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Orbis przejął hotele Accoru. Jest liderem branży w Europie Środkowej!

Orbis hotele konferencje sale konferencyjne

13.01.2015

W środę, 7 stycznia br. Orbis podpisał z Accorem – swoim wieloletnim partnerem strategicznym – umowy na mocy, których stał się wyłącznym licencjodawcą wszystkich marek Accoru w 16 europejskich krajach. Transakcje wyniosly łącznie 142,3 mln euro.


Podpisane umowy z Accorem oraz podmiotami z jego grupy kapitałowej dotyczą zakupu 46 hoteli w Europie Środkowej. Ponadto, Orbis zawarł Generalną Umowę Licencyjną i w ten sposób został wyłącznym licencjodawcą wszystkich marek Accoru w 16 krajach Europy Środkowej oraz wzmocnił swoją pozycję lidera branży hotelarskiej w tym regionie.

Sieć Accoru, którą przejął Orbis, to 46 hoteli w sześciu krajach: Bułgarii, Czechach, Polsce, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. 38 z nich prowadzi działalność, a 8 to hotele planowane, z których 3 będą zarządzane, a 5 będzie przedmiotem franczyzy. Jednocześnie, na mocy Generalnej Umowy Licencyjnej, Grupa Orbis ma prawo do prowadzenia działalności hotelowej pod markami należącymi do Accor w 16 krajach do 2035 roku, a przez minimum 10 lat na wyłączność. Te kraje to Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia i Węgry.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że sfinalizowaliśmy transakcję zgodnie z planem. Przejęcie działalności Accoru w Europie Środkowej jest kamieniem milowym w działalności naszej Grupy i doskonale wpisuje się w strategię Orbisu. Wejście na te nowe, perspektywiczne rynki jest dla nas ogromną szansą na bardziej dynamiczny wzrost. Będziemy platformą Accoru do zarządzania biznesem w tym regionie Europy – jest to dla nas wyróżnienie i docenienie naszych dotychczasowych osiągnięć. – komentował Gilles Clavie, Prezes Zarządu Orbisu.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Alternatywne; Centra kongresowe i targowe; Hale widowiskowo-sportowe Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne