Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Orbis przejął hotele Accoru. Jest liderem branży w Europie Środkowej!

Orbis hotele konferencje sale konferencyjne

13.01.2015

W środę, 7 stycznia br. Orbis podpisał z Accorem – swoim wieloletnim partnerem strategicznym – umowy na mocy, których stał się wyłącznym licencjodawcą wszystkich marek Accoru w 16 europejskich krajach. Transakcje wyniosly łącznie 142,3 mln euro.


Podpisane umowy z Accorem oraz podmiotami z jego grupy kapitałowej dotyczą zakupu 46 hoteli w Europie Środkowej. Ponadto, Orbis zawarł Generalną Umowę Licencyjną i w ten sposób został wyłącznym licencjodawcą wszystkich marek Accoru w 16 krajach Europy Środkowej oraz wzmocnił swoją pozycję lidera branży hotelarskiej w tym regionie.

Sieć Accoru, którą przejął Orbis, to 46 hoteli w sześciu krajach: Bułgarii, Czechach, Polsce, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. 38 z nich prowadzi działalność, a 8 to hotele planowane, z których 3 będą zarządzane, a 5 będzie przedmiotem franczyzy. Jednocześnie, na mocy Generalnej Umowy Licencyjnej, Grupa Orbis ma prawo do prowadzenia działalności hotelowej pod markami należącymi do Accor w 16 krajach do 2035 roku, a przez minimum 10 lat na wyłączność. Te kraje to Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia i Węgry.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że sfinalizowaliśmy transakcję zgodnie z planem. Przejęcie działalności Accoru w Europie Środkowej jest kamieniem milowym w działalności naszej Grupy i doskonale wpisuje się w strategię Orbisu. Wejście na te nowe, perspektywiczne rynki jest dla nas ogromną szansą na bardziej dynamiczny wzrost. Będziemy platformą Accoru do zarządzania biznesem w tym regionie Europy – jest to dla nas wyróżnienie i docenienie naszych dotychczasowych osiągnięć. – komentował Gilles Clavie, Prezes Zarządu Orbisu.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne Konferencje i kongresy Agencje eventowe
Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne Konferencje i kongresy Agencje eventowe