Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Podsumowanie targów ITM Warsaw 2012

podsumowanie targów

06.02.2012

Zakończona edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw została bardzo dobrze przyjęta przez branżę turystyczną. Liczba gości biznesowych wzrosła ośmiokrotnie, do ponad 2100 osób. Oznacza to, że branża uznała targi ITM Warsaw za swoje miejsce dorocznego spotkania na początku nowego roku.

 

 

ITM Warsaw odbyły się w dniach 27-29 stycznia 2012 w Centrum Expo XXI. W tej edycji targi znacznie się powiększyły – liczba wystawców wzrosła o 60%, a zwiedzających o 32%. Targi rozbudowały się też o wydzieloną część poświęconą turystyce biznesowej, a także o bogaty program debat, seminariów i warsztatów towarzyszących.

Roland Sprung, organizator targów ITM Warsaw, powiedział:
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej edycji targów. ITM Warsaw z roku na rok znacznie się powiększają. Świadczy to o trafności naszych przewidywań, że potrzebne są w Polsce międzynarodowe targi turystyczne w terminie zimowym, czyli takim, w jakim odbywają się najważniejsze imprezy na świecie. Potrzebne są też targi zorganizowane  w centralnej lokalizacji w stolicy, na profesjonalnym poziomie. Staramy się zapewnić taki poziom – w tym roku zorganizowaliśmy między innymi, jako jedyne targi turystyczne w Polsce, program hosted buyers.
Chcieliśmy stworzyć miejsce corocznych spotkań branży turystycznej, gdzie będzie ona mogła wymieniać się pomysłami, inspiracjami i nawiązywać kontakty biznesowe. Wygląda na to, że to nam się udało. Jestem pewien, że tendencja wzrostowa utrzyma się i za rok na targach ITM Warsaw będzie jeszcze tłoczniej.
Oczywiście przed nami jeszcze ogrom pracy. Chcemy co roku udoskonalać targi, korzystając z sugestii i uwag przedstawicieli branży turystycznej. W przyszłym roku postaramy się o to, aby wszystkie stoiska były profesjonalnie przygotowane i miały komplet materiałów reklamowych aż do ostatniej godziny targów. Chcemy też powiększyć i jeszcze lepiej wyselekcjonować grupę hosted buyerów.

Targi odwiedziło w tym roku ponad 2100 gości biznesowych oraz ponad 4300 klientów indywidualnych, czyli łącznie ponad 6400 zwiedzających. Liczba gości targów wzrosła o 32% w stosunku do wcześniejszej edycji. Szczególnie widoczny był wzrost liczby gości branżowych, o 854%, co podkreśliło biznesowy charakter targów.

Liczba wystawców wzrosła podczas edycji 2012 o 60%. Na targach wystawiło się ponad 160 wystawców z ponad 24 krajów, takich jak: Turcja, Egipt, Tunezja, Maroko, Etiopia, Kenia, Algieria, Indonezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indie, Nepal, Armenia, Grecja, Włochy, Andora, kraje skandynawskie (w tym Norwegia), Niemcy, Ukraina, Litwa, Macedonia (BRJM), Kanada, Australia oraz Polska.
Swoje stoiska miały kraje, regiony i miasta, biura podróży i touroperatorzy, agencje incentive, hotele, centra konferencyjne, linie lotnicze i wielu innych podmiotów. Przedstawili oni ofertę dla klientów indywidualnych i biznesowych.

W ramach części ITM Business Tourism zaprezentowało się 26 wystawców, odbyła się też wizyta hosted buyer z Niemiec, Francji, Szwajcarii, Belgii, Rosji, Macedonii (BRJM), Łotwy, Czech, Słowacji, Kanady i Polski. Spotkali się oni z wystawcami ITM Warsaw.

Wystawcy chwalili nie tylko dobrze wybrany termin imprezy, atrakcyjnie zaprojektowaną halę wystawienniczą, sporą ilość zwiedzających i pokaźną pulę dodatkowych atrakcji, ale przede wszystkim biznesowy aspekt targów – dużą ilość gości branżowych i biznesowych, w tym zaproszonych przez organizatora hosted buyers, internetowy system umawiania spotkań przed targami, a na samych targach dogodne warunki do prowadzenia rozmów biznesowych.

W ramach ponad 30 wydarzeń towarzyszących targom znalazło się m.in. podsumowanie roku 2011 w turystyce i omówienie trendów na nadchodzący rok, prezentacje destynacji, warsztaty i debaty, rozdania nagród branżowych i wieczory matchmakingowe.
Krajem partnerskim targów była Turcja. Edycję swoim patronatem honorowym objęli Ministerstwo Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

 źródło:  http://www.itm-warsaw.pl

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Alternatywne; Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne