Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Polska - destynacja doceniona przez Ethical Traveler


19.07.2010

Surinam, RPA, Polska – okazuje się, że kraje te mimo, że tak różne, mają jednak ze sobą coś wspólnego. Świadome podróżowanie, nazywane również podróżowaniem etycznym, jest niczym innym jak sposobem na zachowanie cudów przyrody dla przyszłych pokoleń.

 

 


Według najnowszego raportu „Rozwój dziesięciu najbardziej etycznych krajów świata” opublikowanego przez Ethical Traveler, te trzy wyżej wymienione kraje, wraz z innymi państwami, którym równie mocno zależy na zachowaniu naturalnego piękna, tworzą niecodzienne zestawienie.

Lista dziesięciu najbardziej etycznych krajów świata


Argentyna – kraj przepełniony pięknymi krajobrazami. Z ośnieżonymi szczytami Andów, zakurzonymi równinami Patagonii, bujną dżunglą Missiones – Argentyna
wydaje się być krajem, w którym przyroda nie narzuciła sobie ograniczeń.
W środku tego wszystkiego znajduje się stolica - Buenos Aires – miasto, które 
rozpiera energia. Argentyna uważana jest za jeden z bardziej kosmopolitycznych
krajów na kontynencie Ameryki Południowej.

Belize – niewielki kraj Ameryki Środkowej o wielkich możliwościach. Belize posiada najdłuższą rafę koralową na półkuli zachodniej. Zjeżdżają tam nurkowie z całego świata. Belize to również  dziedzictwo Majów - kraj, w którym historia jest i będzie wiecznie żywa.

Chile – kraj o wydłużonym kształcie, rozciągający się od suchych pustyń po lodowce. Miłośnicy atrakcji sportowych pokochają Chile. Narty, trekking, jazda konna, spływy – to tylko niektóre dyscypliny, jakie są tam popularne.

 

Ghana – charakteryzuje ją zróżnicowana przyroda – od trawiastej równiny po gęste lasy deszczowe. Liczne parki narodowe i rezerwaty Ghany mają uchronić to naturalne piękno przed zniszczeniem. To też dom dla wielu gatunków zwierząt. Spotkać tam można np. antylopy, małpy, lwy, słonie, rzadkie gatunki ptaków i motyli. Ghana to również 42 twierdze i zamki

Litwa – to kraina zamków, jezior i lasów. Wilno – stolica Litwy, jest jednym z najbardziej urokliwych miast w Europie, między innymi ze względu na barokowe Stare Miasto.

Namibia – choć nie tak dobrze znana, jak niektórzy z jej sąsiadów, to przepiękny kraj dzikiej fauny i pustyni, pełen kontrastowych krajobrazów. Park Narodowy Etosha jest jednym z trzech największyh parków w Afryce. Namibia jest bardziej zamożna niż jej niektórzy sąsiedzi. Utrzymuje się z górnictwa, rolnictwa, rybołówstwa i turystyki.

Polska – jeden z najbardziej niedocenianych krajów Europy. Ma wiele do zaoferowania. Dzikie pasma górskie, wspaniałe stare miasta, parki narodowe – to zaledwie kilka z przykładów polskiego dziedzictwa. Polska jest krajem, który szybko się zmienia. Prawie całkowicie zniszczona podczas Drugiej Wojny Światowej Warszawa dziś jest nowoczesna stolicą. Góry, jeziora, lasy, morze, dodatkowo średniowieczne zamki, dzikie jaskinie – to wszystko przyciąga turystów.
 

Seszele – raj na ziemi. Wyspa otoczona turkusowym morzem, bogata w rzadkie gatunki roślin, co jest nie lada gratką dla osób kochających przyrodę. Seszele są również dużą atrakcją dla obserwatorów ptaków.

Republika Południowej Afryki – kraj, w którym widoki zapierają dech w piersiach. Zróżnicowany krajobraz: ogromne równiny, pasy górskie, złote plaże, jałowe pustynie – nie ma sobie równych. Zróżnicowane miasta, zróżnicowanie kulturowe – bo aż 11 języków narodowych, sprawia, że Republika Południowej Afryki jest krajem kosmopolitycznym.

Surinam – kraj zapominany i pomijany na rynku destynacji turystycznych. Surinam poszczycić się może pięknymi tropikalnymi puszczami, dziką przyrodą i fascynującą kulturą. 17-wieczna stolica – Paramaribo jest punktem wyjścia dla wszystkich odwiedzających.  


Przy poszukiwaniu destynacji, która promuje bezpieczny i odpowiedzialny rozwój turystyki warto posłużyć się powyższą listą.


źródło: na podstawie: www.tourism-review.com
 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne