Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Prawnicy o eventach - nowa publikacja już dostępna

Prawo w eventach książka Pałucki Trusiński branża mice

20.02.2015

Od niedawna na rynku czytelniczym związanym z tematyką MICE, pojawiła się nowa publikacja dotycząca prawnych aspektów przemysłu spotkań. Premiera książki „Prawo w eventach” autorstwa prawników kancelarii Pałucki Trusiński miała miejsce 4 lutego w Regent Warsaw Hotel.

 

Tematyka publikacji obejmuje prawne aspekty związane z branżą MICE, m.in. umowy stosowane na rynku eventowym, wykorzystywanie cudzego wizerunku przy promowaniu spotkań, opodatkowanie imprez masowych bądź też kwestie odpowiedzialności prawnej organizatorów spotkań. Pierwszy blok tematyczny poświęcono ogólnym zagadnieniom dotyczącym imprez masowych i turystycznych, w drugim autorzy skupili się na przedstawieniu formalnej strony sporządzania umów i kontraktów w branży eventowej, trzeci oscylował wokół tematu własności intelektualnej, zaś w czwartym omówiono obowiązki organizatora w związku z podatkami m.in. od towarów i usług.

 

Książka skierowana jest w głównej mierze do organizatorów spotkań, a także przedstawicieli agencji i klientów biznesowych. Ma nie tylko uświadomić czytelnikom ich prawa i obowiązki, ale także dostarczyć wielu cennych porad związanych z bezpieczeństwem i przepisami podatkowymi. – Branża eventowa posiada swoją specyfikę, którą widać w rodzaju zawieranych umów, kręgu podmiotów zaangażowanych w realizację projektów eventowych oraz różnorodności zagadnień. Znajomość przepisów prawa, mogących mieć tutaj zastosowanie, pozwala na zidentyfikowanie ryzyka prowadzonej działalności, ułatwia komunikację pomiędzy przedsiębiorcą a prawnikiem, a także wpływa pozytywnie na komfort pracy przedsiębiorcy i trwałość jego biznesu – komentuje mecenas Grzegorz Choromański, partner kancelarii Pałucki Trusiński.

 

Premierze książki towarzyszyła dyskusja na temat podatków oraz sporządzania i zawierania kontraktów na rynku eventowym – poruszono także kwestie związane z usługami turystycznymi i ochroną koncepcji kreatywnych.

 

Wydawcą publikacji jest MeetingPlanner.pl, a partnerem wydania agencja Orchidea Group. Książka dostępna jest nieodpłatnie m.in. podczas spotkań organizowanych przez Meeting Plannera.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Centra kongresowe i targowe; Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne