Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Sopot dla profesjonalnych organizatorów spotkań

sopot na konferencje

03.11.2011

Sopot zmienia swoje oblicze - tak w skrócie można podsumować ubiegłoroczny sezon turystyczny. Najważniejsze tegoroczne nowości w kurorcie to nowa przystań jachtowa przy molo, Plac Przyjaciół Sopotu a także Centrum Kulturalno-Artystyczne Zatoka Sztuki. Ponadto w tym roku Sopot został wybrany na miasto – gospodarza Polskiej Prezydencji w Radzie UE. Dzięki temu w lipcu, wrześniu i październiku odbyły się w mieście ważne wydarzenia polityczne, a jednocześnie zaproponowano gościom ciekawy program kulturalny.

Sopot był pierwszym polskim miastem, w którym odbywały się spotkania Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. W kurorcie zorganizowano 13 spotkań na szczeblu ministerialnym, w których uczestniczyło w sumie ponad 2,5 tys. gości oraz kilkuset akredytowanych dziennikarzy.

Sopot jest z roku na rok coraz atrakcyjniejszym miejscem dla profesjonalnych organizatorów konferencji o czym świadczą m.in.  Europejskie Forum Nowych Idei w dniach 29-30 września (1000 gości), IV Forum Turystyki Państw Rejonu Morza Bałtyckiego połączone z Ogólnopolskim Otwarciem Sezonu Turystycznego na molo czy czerwcowy Kongres Dyrektorów Marketingu - Future Marketing.

Wydarzenia podczas Polskiej Prezydencji w UE w Sopocie miały nie tylko wymiar polityczny ale i kulturalny. W ramach programu „Otwarty Kurort Kultury” od 3 od 31 lipca 2011 zrealizowano 16 projektów, w których wystąpiło ponad 150 artystów reprezentujących wszystkie dziedziny współczesnej sztuki.
Sopot Top Trendy Festiwal, Sopot Molo Jazz, Art. Loop czy Sopot Fashion Days już na trwałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych kurortu, a położona na granicy Sopotu i Gdańska ERGO Arena w tym roku była miejscem koncertów takich gwiazd jak Suzan Vega, Sting, Ozzy Osborne czy Erykah Badu.

Informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych i sportowych są dostępne dla turystów stronie www.kalendarz.sopot.pl. Sopocki Kalendarz Imprez to jeden z produktów powstałych w wyniku współpracy podmiotów z sopockiej branży turystycznej podjętej w ramach projektu "Od inicjatywy klastrowej do Sopockiego Klastra Turystycznego – program wsparcia i rozwoju".źródło: www.um.sopot.pl

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Alternatywne; Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne